Přejít na obsah

Obtížný ruční nátah automatu ETA


Doporučené příspěvky

Přátelé, řeším tento problém u ETA2789, i když je pero úplně vypuštěné, jde ruční nátah velmi ztuha. Po sejmutí automatické nástavby se mi nátah jeví o dost lépe, tak nějak normálně. Projevuje se tak opotřebení reverzních kol? Nic jiného mě už nenapadá, je to čisté a namazané.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim ,

primo k tvemu strojku se nemohu vyjadrit ,ale mam tez obtizny natah u Eternamatiku  a domnivam se ,ze jde o umysl .S rucnim natahem se nepocita a aspon u mych hodinek je korunka tak mala az neuchopitelna .ze je rucni natah temer nemozny .Kdyz sundam dynko zlepsi se mi pristup a mam tez dojem ,ze natah jde normalne .

Resil jsem zastavovani pres noc ,vydrz okolo 7 hodin .Po primazani 5-ti kulickoveho loziska mam ted vydrz 20 hodin ,coz mi staci .

doo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim ,

hodinky Slava 2428 {2xdatum} jsem uspesne zvladnul ,automaty jsem jeste nerozebiral .

Pokud umis nastavbu sundat ,zkus  ji vycistit ,celou nastavbu nejdriv vykoupat ve WD40 a steteckem lehce simrat ,potom v cistem benzinu .

Pokud procedura nezabere tak pak zkusit rozborku a hledat pricinu .Nahradni dily budou ,neb tohoto strojku se vyrobylo 25 milionu .

Koupit vrak nebo nove dily na eBay .

Jak se to chova pri natahovani ,toci to excentrem ?

Odlucovac tahu na Primky jje ted na aukru ,melo by to byt stejne  .

Hodne zdaru a hlavne se nebat ,vsechno jde .

doo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zhlédl jsem teď několik vídeí o Etách ,je to tak jednoduché ,že tam hledat problém je těžké .

Jedna kontrola : sundat automatiku i s rotorem ,položit na záda a točt vnitřkem...

Druhá kontrola : sundat jen rotor a pozorovat co to dělá při ručním nátahu....

Napadá mne ,nemáš náhodou vodotěsné hodinky ,měl jsi strojek vypouzdřený ?

Na jiném fóru se řešil těžší nátah a bylo to nakonec těsnění korunky -stačila kapka silikonového  oleje .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...