Jump to content

Obtížný ruční nátah automatu ETA

Recommended Posts

Přátelé, řeším tento problém u ETA2789, i když je pero úplně vypuštěné, jde ruční nátah velmi ztuha. Po sejmutí automatické nástavby se mi nátah jeví o dost lépe, tak nějak normálně. Projevuje se tak opotřebení reverzních kol? Nic jiného mě už nenapadá, je to čisté a namazané.

Zdravim ,

primo k tvemu strojku se nemohu vyjadrit ,ale mam tez obtizny natah u Eternamatiku  a domnivam se ,ze jde o umysl .S rucnim natahem se nepocita a aspon u mych hodinek je korunka tak mala az neuchopitelna .ze je rucni natah temer nemozny .Kdyz sundam dynko zlepsi se mi pristup a mam tez dojem ,ze natah jde normalne .

Resil jsem zastavovani pres noc ,vydrz okolo 7 hodin .Po primazani 5-ti kulickoveho loziska mam ted vydrz 20 hodin ,coz mi staci .

doo

Zdravim ,

hodinky Slava 2428 {2xdatum} jsem uspesne zvladnul ,automaty jsem jeste nerozebiral .

Pokud umis nastavbu sundat ,zkus  ji vycistit ,celou nastavbu nejdriv vykoupat ve WD40 a steteckem lehce simrat ,potom v cistem benzinu .

Pokud procedura nezabere tak pak zkusit rozborku a hledat pricinu .Nahradni dily budou ,neb tohoto strojku se vyrobylo 25 milionu .

Koupit vrak nebo nove dily na eBay .

Jak se to chova pri natahovani ,toci to excentrem ?

Odlucovac tahu na Primky jje ted na aukru ,melo by to byt stejne  .

Hodne zdaru a hlavne se nebat ,vsechno jde .

doo

Zhlédl jsem teď několik vídeí o Etách ,je to tak jednoduché ,že tam hledat problém je těžké .

Jedna kontrola : sundat automatiku i s rotorem ,položit na záda a točt vnitřkem...

Druhá kontrola : sundat jen rotor a pozorovat co to dělá při ručním nátahu....

Napadá mne ,nemáš náhodou vodotěsné hodinky ,měl jsi strojek vypouzdřený ?

Na jiném fóru se řešil těžší nátah a bylo to nakonec těsnění korunky -stačila kapka silikonového  oleje .