Přejít na obsah

Tudor Pelagos 39 - novinka 08/2022


moralles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 155
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To ale bude jeden z faktorů, které zrovna ovlivňují výšku pouzdra. Práve u FXD, které jsou výrazně nižší to je dobře vidět. Tedy absence He, snížení plasticity cifru a menší WR vedou ve výsledku k pouzdru, které všichni chtějí
Vem si, že takový etalon, jako RLX 14060, mají pouzdro 12,3mm ... takže P39 s výškou 11,8 je perfektní výsledek
Pro srovnání
EXP 1 ..... 11,5 mm 
EXP 2 ..... 12 mm

Jo, to beru. I kdyz si nemyslim, ze zrovna tohle by melo na vysku az takovej vliv. Redukce WR a zruseni heliaku ma naopak vliv zasadni.
Ale tak, nemuzou se zavdecit vsem, vzdycky nekdo bude mrcet :) nejvic bychari, co na ne nemaj (jako treba ja) :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl, že ta celková výška je jenom jeden z faktorů - přijde mi, že Tudory obecně (BB58 nevyjímaje) mají samotné pouzdro vyšší, Rolex ty milimetry spíš dohání vypouklým dýnkem, možná i sklem, nebo jak to popsat... obvzlášť patrné to je na porovnání Rolex Submariner vs tyhle Pelagos 39, co se někde na YT válí... No a jak Seiko veteráni ví, tak milimetry jsou jedna věc a nositelnost/pocit na ruce je druhá.

Přesně tohle u mě zabilo BB v 41 mm, odradilo mě od BB Pro a u BB58 je to pro mě ok.

Což v podstatě znamená, že už mám plán na kulatiny příští léto, pokud se psychicky vyrovnám s titanem.🙂

 

P.S.: Ty Rolexy sem na ruce neměl, takže pouze teoretizuju podle obrázků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jarett napsal:

To ale bude jeden z faktorů, které zrovna ovlivňují výšku pouzdra. Práve u FXD, které jsou výrazně nižší to je dobře vidět. Tedy absence He, snížení plasticity cifru a menší WR vedou ve výsledku k pouzdru, které všichni chtějí :)

Vem si, že takový etalon, jako RLX 14060, mají pouzdro 12,3mm ... takže P39 s výškou 11,8 je perfektní výsledek :)

Pro srovnání

EXP 1 ..... 11,5 mm 

EXP 2 ..... 12 mm

Vyska je super a zasadni vyhoda stejne jako u BB58. Sunburst je potreba videt nazivo. Za me ta matna povrchovka u starych pelagosu jak v cerne, tak hlavne v modre, byla na tech hodinkach to nejlepsi.. tak jsem zvedavej. 

Exp1 by taky mohly byt trochu placatejsi, ale tam to myslim neni ani tak kvuli tomu, ze by neumeli, ale spis nechteji a radsi drzi ikonicky tvar oystru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ťažko hodnotiť hodinky z videa/fotiek, pôjdem sa na ne pozrieť koncom týždňa, ale aspoň zatiaľ podľa dostupných info....:

 - 39mm - 👍, skúšal som Black Bay Pro a na menšie zápästie sadnú výborne takže toto bude podpobné. 

- užší profil - 👍

- sunray ciferník a luneta - 😍 

- nová spona - 🤔 - stále dostatočne nastaviteľná, vyzerá elegantnejšie (ako aj celé hodinky) či je to plus alebo mínus záleží čo človek preferuje či elegantnejší alebo proper tool watch vzhľad. 

- strata dátumu - znova vyzerá to elegantnejšie ale za mňa 👎 (ak by tam nechali dátum a spravili ho ruletový 😍 😍 😍)

- 4 riadky a červený nápis Pelagos - 👍 - tá červená spraví aspoň trošku kontrastu v porovnaní s klasickým 5 linerom

 

Podľa mňa je teraz ponuka Pelagosu dostatočne široká aby si vybrali obe skupiny a teda die hard tool watch fanušíci tam je to jasné - klasika 42mm a aj tí ktorí chcú krásne elegantné titánové hodinky - nové 39mm. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 9. 2022 v 12:48, Harrior napsal:

Což v podstatě znamená, že už mám plán na kulatiny příští léto, pokud se psychicky vyrovnám s titanem.🙂

Ja nevím, co tu furt maj lidi problém s titanem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Moty napsal:

Ja nevím, co tu furt maj lidi problém s titanem

Čistě pocitová záležitost - Cr-Ni austenit mi je na omak příjemnější. Jak to mají ostatní netuším. Ale chci tomu dát šanci - netuší někdo, jestli už se dají v Brně nebo Ostravě osahat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Harrior napsal:

Čistě pocitová záležitost - Cr-Ni austenit mi je na omak příjemnější. Jak to mají ostatní netuším. Ale chci tomu dát šanci - netuší někdo, jestli už se dají v Brně nebo Ostravě osahat?

Jen se ptám, neutočím, Pelagosy jsi měl už v ruce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel zatím ne, jenom různé 39 a 41 mm variace na téma Black Bay. A právě vzhledem k nekompatibilitě 41 mm BB s mou rukou mě nikdy ani nenapadlo se na Pelagosy vůbec podívat, vzhledem k jejich rozměru. Pak ale přišla tahle novinka a čistě přes obrazovku je to láska na první pohled...

 

Jinak to jako útok neberu, už sem pochopil, že co je u hodinek pro jednoho nepřekonatelný problém, si druhý ani nemusí všimnout , tak sem se snažil přiblížit, proč u mě titan zatím není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak říká @Jaretttitan je teplý a na dotyk sametově příjemný, akorát sem si teda nikdy nevšimnul, že by kafe bylo stříbrný😆😆😆, ale to je opět chlapský vnímání barev, poznám lososovou, meruňkovou  nebo levandulovou, ale kávověstříbrnou ne, zase sem se něco přiučil;-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Moty napsal:

Přesně jak říká @Jaretttitan je teplý a na dotyk sametově příjemný, akorát sem si teda nikdy nevšimnul, že by kafe bylo stříbrný😆😆😆, ale to je opět chlapský vnímání barev, poznám lososovou, meruňkovou  nebo levandulovou, ale kávověstříbrnou ne, zase sem se něco přiučil;-)

 

@Moty no myslel jsem tím stříbrnou s lehkým nádechem do hněda :D ... a s tím vnímáním barev jsem si vzpomněl na jednu španělskou automobilovou značku, která měla za příplatek odstín "dobrodružná hněď" 💩, která byla v nabídce jen krátkou dobu, než to někomu došlo 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...