Přejít na obsah

PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI LE


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hnusné krom dýnka a je to jen o málo menší průser než ty potápky. Ta luneta působí až nepatřičně. Dýnko je hezké a pěkně udělané, ale to na ruce nebude moc vidět.

Je to další přehlídka zmařených šancí pod novým majitelem firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten příběh je fajn a v současnosti aktuální připomenout si historii, aby se neopakovala. Ruční nátah OK, ale kalibr by mohl být dekorovaný a s průhledem. Pouzdro fajn, ale ta luneta je první věc která se mi hned na hodinkách nelíbí. Ale hlavně jsem čekal modrý ciferník se znakem letky, RAF atd…. Ten šedý cifr je moc fádní. Škoda. Ve srovnání s Migy si myslím že za stejné peníze dostávám podstatně méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem být zase negativní - ale mám podobný pocit jako @long - když se podívám na "originál" Longines a další, které byly inspirací, pak jemné vroubkování lunety a "cathedral hands" dávají těm hodinkám eleganci, která prostě tomuto počinu chybí. Chápu že nechtěli jít cestou plné kopie - ale toto je taková sterilní inspirace bez jakéhokoliv wow efektu. A co nechápu je zase rozměr 45mm a 53mm rozteč... vím pilotky mají být větší - ale móda přerostlých hodinek už je pryč a když těm pravým WW2 pilotům stačily hodinky s průměrem 40mm, tak proč se teď musí dělat takové strašné monstra. 

image.png.589bbac796d121801443a7ef9fb510da.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velká očekávání a nemalé zklamání jako u potápek. Co se v tý fabrice děje, že LE jsou kus od kusu větší průšvih. 

A to jsem fanda Prim. O marketingu a ostatních věcech ani nemluvě. Kde jsou časy, kdy vydali Tobruky a Anthropoidy.

Upraveno uživatelem Mupa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Mupa napsal:

Velká očekávání a nemalé zklamání jako u potápek. Co se v tý fabrice děje, že LE jsou kus od kusu větší průšvih. 

A to jsem fanda Prim. O marketingu a ostatních věcech ani nemluvě. Kde jsou časy, kdy vydali Tobruky a Anthropoidy.

Za mně je L.E. MIG 15 povedený počin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Mupa napsal:

Velká očekávání a nemalé zklamání jako u potápek. Co se v tý fabrice děje, že LE jsou kus od kusu větší průšvih. 

A to jsem fanda Prim. O marketingu a ostatních věcech ani nemluvě. Kde jsou časy, kdy vydali Tobruky a Anthropoidy.

Za mně je L.E. MIG 15 povedený počin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Honza.manta napsal:

Za mně je L.E. MIG 15 povedený počin.

Jo, uznávám, tam je to na hraně. Neoslovily mě, ale ani neurazily :). Spíše se nám více rozevírají nůžky v poměru cena/výkon. Z tohoto pohledu jsou současné ceny Prim nesmysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj keď nemajú mimostredku, veľmi mi pripomínajú ten čínsky fejk, ktorý tu koluje dlhé roky (úplne vpravo). Ale inak ak by mali o 5mm menej, nemali by to waffle na ciferníku, mali by iné ručky a luneta by odletela do neba (keďže takúto vyčačkanú a nefunkčnú nám na pilotkách vážne netreba), boli by to celkom fajn hodinky. MIG 15 LE sa teda podarili oveľa viac.

prim.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, JR_2010 napsal:

Jak může bejt cena nesmysl, když se to prodá?

1/ ...a prodá ?

2/ je to můj subjektivní názor. A na vysvětlenou, nehodnotil jsem cenu těchto konkrétních LE ale obecně.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle meho skromneho nazoru v Eltonu vi, co delaji. Pokud se nepletu, tak se casem vyprodaly vsechny jejich limitky. A oni nespechaji.

To neznamena, ze bych si nepral nizsi ceny. Ale pri jejich kusove manufakturni vyrobe k tomu nemaji duvod. A pri stavajici inflaci (=porostou jim naklady), budou ceny spise dale rust.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve čtvrtek jsem byl pozván na slavnostní představení těchto hodinek. Konalo se v Mladé Boleslavi na letišti. Byla to příjemná akce, já jel svou obytnou amerikou, ve které jsem přespal, takže jsem se zdržel téměř do konce. Jako pilota a fandu hodinek, zejména leteckých, mne prostředí letiště a pěkné hodinky přijdou jako skvělá kombinace. K tomu příjemní lidé, vynikající pohoštění, program, promítání i vystavená replika letounu Spitfire, to všechno nemělo chybu. Potkal jsem tam známé od létání, ale příjemné bylo i povídání s lidmi z Eltonu.

Než napíšu o hodinkách, musím říci, že jsem byl v Eltonu několikrát a měl pocit, že jejich kolektiv je prima parta nadšenců. Tady se to potvrdilo. Hodinky mají být poctou československým "Nebeským jezdcům", o kterých píše ve stejnojmenné knize Richard Husmann alias Filip Jánský. Když jsem viděl první fotky hodinek, líbily se mi. Povídal jsem si o nich i s lidmi v Eltonu, když jsem si tam byl koupit bundu MiG-15. Hodinky neměly být replikou ani napodobeninou legendárních Longines, měly spíš evokovat tehdejší letecké hodinky, samozřejmě hlavně ty, které naši letci nosili. Přiznám, že nemohu ověřit informaci, že i některé tehdejší letecké hodinky měly lunetu vroubkovanou, ale nikoliv otočnou. Toto řešení zvolili i v Eltonu. Když jsem na akci hodinky viděl ve vitríně, líbily se mi, geny historických leteckých hodinek byly zřejmé, i když zčásti v moderním provedení, což mi přišlo zajímavé. Vrtule v korunce připomíná vrtuli bombardéru Wellington, "wafle" uprostřed ciferníku připomínají pro Wellington typickou kostru trupu, na zadní straně je vyobrazen Wellington a úryvek z knihy Nebeští jezdci. Text je malý, ale je tam. Ciferník je moc pěkný, líbí se mi i ručičky a další detaily, snad jen zpracování vroubkování lunety mi přišlo trochu nedotažené. Jinak jsem k hodinkám neměl výtku, řemínek je krásný a každý majitel hodinek dostane i nové vydání knihy. V průběhu večera jsem měl možnost si vzít hodinky na ruku a tady mne čekalo překvapení - hodinky se mi na ruce líbily víc než na fotkách nebo ve vitríně, výborně mi seděly i přes jejich velikost, najednou to do sebe celé nějak zapadlo a uměl bych si představit je používat na denní nošení. Takže za mne dobrý a navíc celý ten projekt vznikl za velkého nadšení několika lidí z Eltonu. Další věc je cena. Hodinky stojí 129 tisíc korun, nepochybuji, že se edice prodá, pozvaným se líbily a mnozí je měli už rezervovány. Já mohu cenu porovnat s mými MIGy, které stály stejně a tady musím říci, že MIGy mi přijdou trochu propracovanější, nehledě k titanovému pouzdru, GMT a dvěma otočným lunetám, což výrazně zvedá náklady na výrobu. Z tohoto pohledu by mohly být nové hodinky levnější, ale je za nimi silný příběh a myslím, že si kolekce zákazníky najde.  

IMG_20220908_185945.jpg

IMG_20220908_175613~01.jpg

PRIM-Nebesti-jezdci-LE_93-313-513-00-1.png

IMG_20220910_171729~01.jpg

IMG_20220910_171854~01~01.jpg

IMG_20220908_173034.jpg

IMG_20220908_193147~01~01.jpg

IMG_20220908_174831~01.jpg

IMG_20220908_182520~01.jpg

IMG_20220908_175151~01.jpg

IMG_20220908_175526~01.jpg

IMG_20220908_175752~01.jpg

IMG_20220908_193708.jpg

P1172007_1.jpg

PRIM-Nebesti-jezdci-LE-13.jpg

PRIM-Nebesti-jezdci-LE_93-313-513-00-1.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za skvely report. A myslim, ze jsi presne vystihl podstatu - bud se ve finale budou nebo nebudou potencialnimu kupci nazivo libit nebo mu prijdou zajimave, treba sberatelsky. Na me vzdycky nove Primky pusobi mnohem lip nazivo nez z propagacnich materialu.

A cenu techto limitek bych neresil. Prim je v tomto ohledu trh sam o sobe. 

Upraveno uživatelem seikó
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...