Přejít na obsah

Je dobrý nápad koupit Oris Aquis Date Caliber 400?


Doporučené příspěvky

Já osobně bral model se Sellitou, dávat dvojnásobek za stejně vypadající hodinek pro mě, tehdy studenta, bylo prostě neospravedlnitelné. Nyní bych však C400 volil, 5d rezerva je pecka! Co koukám na různých Fb skupinách, šlapou pěkně (0-1s za den průměrně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Micey napsal:

Di do Orisu, za ty prachy nic lepsiho neni, kdyz je koupis treba za tech 2,5k EUR z venku. Mel jsem jak BB58 tak tydle Orisy (teda, ty vetsi) a ten Aquis je proste o dost lepsi, moderni, ne stokrat omleta variace na sub tema.

Presne tak!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky oboje, aquis nepletu-li se 3x a BB mi vždycky vydržely dýl(BB taky 3x. 2x 41mm a 1x 58). Tím netvrdím, že to je nějaké měřítko. Tohle má prostě každý jinak a sám před sebou si to musíš obhájit. Nebýt té fejkové patiny na BB58 jsou to podle mého nejlepší hodinky v poměru cena a co za ni dostaneš a i s tou patinou jsou k tomu sakra blízko. Vlastně jen kvůli tomu je už nemám. Na Oriskách mě v podstatě neštvalo nic. Jsou to chlapácký hodinky z kterých "cáka testosteron", ale taky mě nic nenadchlo. Kdybych je v budoucnu chtěl vzít znovu tak jedině s cal.400. Rozhodně Tě od nich nezrazuji, jen jsem chtěl dát argument ke zvážení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na aquisu se mi libi to, ze jsou to hodinky, jake nikdo jiny nedela, ten tvar pouzdra je zkratka unikatni. Drivejsi rady to mely jeste vyraznejsi, to byl opravdu soudek, nynejsi pojeti ma uz takove modernější tvary, ale porad je to soudek. Sebevedome, svebytne, originalni. Vzal bych spis anebo urcite dokoupil gumu s mikroregulaci ve spone, tah je ok, ale neni na nem nic moc vyjimecneho, narozdíl od gumy, ktera je nadherne mekoucka a ta spona je zpracovana na top urovni. Tudor oproti tomu, ačkoliv se snazi co muze, bude porad "jen" variaci na Rolex, jak psal Micey. Nuda, nuda, sed, sed, a ani ten spravnej napis to nema. Fajn hodinky, perfektni zpracovani, ale oproti R je to asi jako mazat si rohlik Ramou misto francouzskyho bylinkovyho masla s morskou soli. Ber aquis, ty si na nic nehrajou a maj gule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s kolegy, že ty Orisky na co jsi dal odkaz je za ne-retailovou cenu super koupě. To pouzdro se mi děsně líbí, jsou to takový maskulinní hodinky a teď i v přijatelný velikosti. Na 5 dnů rezervu nemá třeba Breitling odpověď, Tudor sice lepší, ale taky se tam nedostane. Umím si představit jen váhat nad vnímáním značky jako takové, Oris samozřejmě nemá takové vnímání jako třeba Omega, Breitling nebo i ten Tudor. To vím, že je nakonec klidně hlavní argument.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, AndyAaron napsal:

Oris je sympatickej i tim, ze to je porad rodinna firma s dlouhou historii. Nepatri do zadneho konglomeratu. A taky nikdy nedelaly zadne kvarcky, jen poctive mechaniky. 

přesně...

PS: tuším že toto vlákno bude žhavé 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, AndyAaron napsal:

Oris je sympatickej i tim, ze to je porad rodinna firma s dlouhou historii. Nepatri do zadneho konglomeratu. A taky nikdy nedelaly zadne kvarcky, jen poctive mechaniky. 

Tady opatrně ;) Kdysivá je schlamstl myslím Swatch? A byli nuceni udělat i quartz. Jeden dva modely myslím. Pak si ale bývalí manažeři řekli, že takhle ne a koupili firmu zpět. A nešahej mi na poctivé quartz od GS! :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...