Přejít na obsah

Je dobrý nápad koupit Oris Aquis Date Caliber 400?


Doporučené příspěvky

Jardo, myslim si, ze to prirovnani k Dacii neni uplne stastne. Fakt tam nevidim zadnou analogii k hodinkovemu svetu. Dacii jsi pouzil hlavne proto, abys z Orisu udelal podradnou znacku oproti Tudoru. Na Tudor tu nikdo neplive, BB58 jsou dnes uz kultovni hodinky, ale porad je tam proste ten Rolex look a delaji se z toho moderni Conneryovky.

Oris je cenove jinde a jede si svou vlastni originalni cestou bez nutnosti nekoho kopirovat. Nekomu se to libi, nekomu ne. Aquisy s cal. 400 za 60k mne prijdou jako super kup.

Edit: @nickolas - vsak ja proti kvarcu nic nemam, mam ho pulku hodinkovnice ;) 

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tady nekopu ani za jeden tábor. V mém vnímání je Tudor prostě někde jinde než Oris a to hlavně kvalitou zpracování celkově a především potom náramku. To je úplně jiný sport. Možná to tak vnímám jen já. Ale jak jsem psal už výše, tak s Orisem rozhodně nešlápne vedle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, shewcza napsal:

Já tady nekopu ani za jeden tábor. V mém vnímání je Tudor prostě někde jinde než Oris a to hlavně kvalitou zpracování celkově a především potom náramku. To je úplně jiný sport. Možná to tak vnímám jen já. Ale jak jsem psal už výše, tak s Orisem rozhodně nešlápne vedle.

Kvalita zpracovani celkove? Kdyz das vedle sebe aquis a bb, tak v cem a kde poznas rozdil? Vubec v nicem. Je to nemlich to samy. Jedine snad ve spone tahu, kde bb pusobi solidneji, aquisy maj takovou tu obyc sponu co vsichni, ale markantni rozdil odpovidajici tvrzeni ze je to jiny sport si myslim tam neni. Akorat ta spona na bb je holt rolex style. Videls nekdy tu aquisackou sponu z gumy s mikroregulaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviděl. Hodinky kupuju zásadně s náramkem, ale existují výjimky potvrzující pravidlo 🙂Pro mě je zásadní hlavně pohodlnost při nošení a to je opravdu jiný sport. Těžko se to popisuje, nedá se na to sáhnout ale pro mě je v tomto ohledu vítěz jasný= Tudor. Ale pozor! Já neříkám že Oris nemá kvalitní zpracování! To jsou opravdu malé nuance, které člověk pozná až z delšího nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky všechny Tudory jsou pro mě hodinky, které mají super parametry, ale na ruce prostě nefungují. Jestli někdo říká o Rolexkách, že jsou nudné, tak pro Tudor to pro mě platí dvojnásob. Měl jsem jich několik a pokaždé to samé. Aquisy jsem neměl, jen zkoušel, a jsou v pořadí, určitě je někdy pořídím. Jsou to hodinky, které mají super strojovnu a dokážu si představit, že se na ně několikrát za den podívám a pokochám se, jak mám super hodinky. U Tudoru se mi to nestalo ani jednou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se, ze to mam jak kolega kdojinej. Kdyz mas triruckove potapky za 60k nebo za 90k, tak ja tam osobne takovej skok nevidim jako mezi 10k a 60k. 

BB58 lidi casto vytykaji ten fake rivet tah, mne osobne treba vubec nevadil a myslim si, ze se k nim hodi. Jeho zpracovani je super, ale kdyz jsem je mel na dva tydny pujcene, musel jsem je nosit na remenu. Nebyl jsem schopny tah zredukovat tak, aby bud nelital, nebo me netahl. U hodinek za 90k me to celkem mrzelo teda.

Aquisy jsem nemel, ale nekolikrat jsem je zkousel ve 43,5mm verzi a vim, ze bych nekdy rad 41,5mm verzi vyzkousel. Prave proto, ze vypadaji trosku jinak nez vsechny ostatni, i kdyz je tam limitace to pouziti jinych remenu. Vi nekdo, proc tu jejich sponu z gumaku nedaji i na tah? Bylo by to bozi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2022 v 8:51, Micey napsal:

Di do Orisu, za ty prachy nic lepsiho neni, kdyz je koupis treba za tech 2,5k EUR z venku. Mel jsem jak BB58 tak tydle Orisy (teda, ty vetsi) a ten Aquis je proste o dost lepsi, moderni, ne stokrat omleta variace na sub tema.

 

před 3 hodinami, AndyAaron napsal:

Oris je sympatickej ...

Mám to dost podobně, než Tudor, tak za mě určitě Oris. Měl jsem jejich střední i vrcholné modely, všechno bylo super zpracované. Dodnes mám dvoje ve sbírce. 5D caliber ještě nemám a neměl jsem možnost jej ani nikde zkusit, ale za sebe můžu Oris jedině doporučit, jak po stránce spolehlivosti, tak zpracování. Tudor je proti tomu nuda, ono to přirovnání k VW celkem sedí, navíc na rozdíl od Orisu jsem s Tudory GMT problémy měl a díky tomu jsem s nimi skončil. 2x GMT, 2x Fastrider Ceramic, 1x BB a z toho 2x potíže s nutností servisu. V Oriskách jsem měl a mám svůj oblíbený 7750, stejně tak v minulosti ETA 7750 / 2824 a bez potíží.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíl jsem podobnou situaci  Tudor BB58 či Aquis s kalibrem 400, na první dojem  jsem se přikláněl k Orisu, ale náhoda mi nabídla BB58 staré 3 měsíce se slevou cca. 16 000 tak jsem neváhal 🤪 a rozhodně nelituji.  Jen mě napadlo, která značka si po letech  udrží více  svojí cenu ? 

 

Upraveno uživatelem martin151
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...