Přejít na obsah

prim inhousekaliber chronomag le


cigi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 265
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Vážený B.F.G. na tomto serveru jsem za prudiče já. Jenže vše co ale řeknu se snažím mít něčím podložený (občas to taky nevyjde). Je pravda, že Elton složitější ciferníky neumí a nedělá, ale nechává si je vyrábět. Příkladem jsou třeba ty hodinky pro Škodovku. Kdopak z vás je měl možnost vidět. A aby to bylo k tématu, matrice pro výrobu takto strukturovaného ciferníku by stála min. 100t. a to ještě nepřipočítáváme magickou Elton přirážku. Takže bych se ve vašem rozletu trochu brzdil a spokojil se s ciferníkem hladkým jak dětská řiť.

 

Po pravdě nevím, čím bych měl své tvrzení podložit. Nepamatuji si všechny Primky, které jsem kdy viděl. U žádných mě ciferník nenadchnul. snad jen Diplomat 40 vypadá dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohamu - primkař a nerozumí mi! :)

Teď mám konečně čas odpovědět.

Spíš jsem nechtěl rozumět. První limitka Sport 1 byla ještě před tím, než jsem našel chronomag.

Druhá, Diplomat v nerezu zase neladí mému životnímu stylu. A tak jsem čekal na třetí.

Jediná pouzdra od Primu která jsem ochoten akceptovat, jsou od Orlíků (to už je vyjasněné), od starých a nových Igenů na které jsem se snažil strhnout pozornost a najít někoho kdo by je taky chtěl.

No a právě ono použité na hodinkách Tiger. (Ale s tím si pořád ještě nejsem jist na 100%)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych měl taky zájem. Pouzdro spíš soudek (je to takové echt primácké, ty nový sporty se mi nelíbí) nebo třeba polštář (?!). V rychlosti jsem prolít stránky Primu, ale nenašel jsem žádné podrobnosti o těch nových kalibrech; tak nevím, jestli je to reálné, ale mě by zajímal manuál s malou mimostřednou vteřinovkou (jedno jestli na šestce či na devítce). Titan by byl zajímavej, ale matná ocel je taky fajn. Dýnko radši bez průhledu a vyšší (10AT) voděodolnost. Sklíčko rovné, může být i vypuklé, vnitřní AR. Otočná luneta jo, ciferník černý/tmavý (klidně třeba hnědý...). Ručky s luminiscencí a nějaký ty indexy taky :-) Jestli je nutný použít současné logo, tak ať je radši na tom pevným dýnku nebo nějak jinak zneviditelněný (stealth) ;-) Průměr do 42mm. Číslo neřeším, tah nemusím. Spíš uvažuju směrem hodinky do vody než do vzduchu (radši ponorka než raketa), tak já klidně gumovej řemen nebo masák ze světlé kůže, ale to už je detail, vyměnitelnej a hlavně docela daleko. Určitě mě ještě něco napadne, tak zatím takhle. Každopádně díky cigimu za tradiční výkop a těším se, že z toho něco bude.

P.S. Jo, už vim: bylo by hezký, kdyby se pochlapili s těma ručkama, ať jsou ocelový, ne? Mně to jinak přijde taková vystřihovánka...

P.P.S. Hm, teď jsem našel, že ty kalibry jsou nejspíš s centrálkou... Tak taky by tam nemusela bejt vteřinovka žádná, třeba...

P.P.P.S. K tý vodotěsnosti: je myslitelná šroubovací korunka? Nebo jinej mechanismus...?

P.P.P.P.S. To matný pouzdro: to nemusí být nutně broušený, žejo, co třeba pískovaný, jde to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážený B.F.G. na tomto serveru jsem za prudiče já. Jenže vše co ale řeknu se snažím mít něčím podložený (občas to taky nevyjde). Je pravda, že Elton složitější ciferníky neumí a nedělá, ale nechává si je vyrábět. Příkladem jsou třeba ty hodinky pro Škodovku. Kdopak z vás je měl možnost vidět. A aby to bylo k tématu, matrice pro výrobu takto strukturovaného ciferníku by stála min. 100t. a to ještě nepřipočítáváme magickou Elton přirážku. Takže bych se ve vašem rozletu trochu brzdil a spokojil se s ciferníkem hladkým jak dětská řiť.

Ahoj,

nevím čím máš co podložené, ale jestli Prim není schopen na ciferník nanést reflexní barvu jinak než tiskem, tak nemůže chtít za hodinky částku, kterou za ně chce. Mám Sporty 41 a ciferník a ručky jsou prostě tragédie. Hodinky za 30 tisíc musí mít určitou úroveň. Prim Sport 41 takové úrovně nedosahují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu to netušíš?

Ale tuším. Budou mít zamotanou hlavu z těch 240 jubilejních hodinek. To nestihnou ani do důchodu. Ještě k tomu dva nové kalibry - náběh výroby provázený všelijakými problémy, atd, atd. A my tady na ně vyrukujeme s novým pouzdrem... :wacko:

 

Ale já chci vědět, co na to řekl Prim Cigimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
ŽE BY CENA ??? To by bylo překvapení........

 

...ono je to bohužel vždy o ceně a kdo říká opak tak lže sám sobě - třeba seiko dokáže vyrobit, respektive prodat tyhle hodinky s luxusním pouzdrem a zdařilým číselníkem za 500 usd + vlastní a velice přesný kalibr jako bonus navíc ...

 

 

cigi sry za OT ... jenom jsem si potřeboval odplivnout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo :(

 

Jeste by tu byla moznost koupit od PRIMu kalibry a nechat si pouzdra a ciselniky udelat u Icklera nebo u Schauera :D

 

Sorry, to je hloupej vtip...

Hodne jsem premyslel o ucasti, ale strasne jsem se bal tohodle. Nechtelo se mi ptat se na to, to ostatne udelal bandicoot hned na zacatku, ale mel jsem takove neblahe tuseni :(

 

Fakt me to mrzi, zacalo to vypadat zajimave. Hlavne pro me PRIM temi kalibry ziskal neco na povesti... Skoda, mozna nekdy v budoucnu... Ale asi jen cestou takovehle limitky, cenova politika +4mm prumeru zlateho pouzdra = +80 000Kc na cene se mi fakt nelibi...

 

Cigi, taky bych rad - nechces se podelit o konkretni sdeleni ze strany Primu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...