Přejít na obsah

Tissot PRX 35 x Citizen Tsuyosa Automatic NJ0150-81L


Doporučené příspěvky

Tak nějak do budoucna bych chtěl něco z těchto kousků v obou případech mě zajíma tmavě modrá. 

Tissot PRX 35 - zatím jsem měl možnost mít na ruce tu 40 mm verzi a ta byla pocitově velká. K té malé jsem se ještě nedostal. Líbí se mi to broušení a jednoduchost cifru. A ten tah působí moc zajímavě. Co už oceňuji méně je, že tah nemá žádnou doregulaci, ale zase ta spona vypadá dobře. Že to jsou baterky je momentálně spíš asi plus. A celkově ta velikost by mi papírově mohla vyhovovat

Citizen Tsuyosa Automatic NJ0150-81L - ty jsem viděl jen na fotkách. Mám raději menší hodinky, ale 40 mm bych zvládnul. Mechanika je momentálně spíš mínus. Kyklopa jsme nikdy neměl, takže nevím. Vypadají tak nějak běžněji, nenápadněji. Tah je takovů nudnější, ale potěší regulace. Korunka je hezky schováná.

Oboje mají safír a cena podobná. Pohon teď opravdu nehraje roli. Průhled na strojek fajn, ale na rozhodování to vliv nemá. Jak to vnímate vy? Díky za názory.

Tissot.JPG.3e6771c9f754a2c4a7a6f40ed2272ab5.JPGCitizen.JPG.db58effe7385f3c0562238ce46afe805.JPG

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkousel jsem ty Tissotky v obou verzich. 35mm mi sedi lip a jsou pohodlnejsi, ale zas takovej rozdil v te velikosti mezi nima neni. 38mm verze nedava vubec smysl. Respektive kdybych ti rekl, ze ty mensi jsou 37, tak neni duvod neverit. Diky integrovanemu tahu se nosi jako vetsi hodinky.

40mm
a4593d2571d4c54f94f4c0c115df9526.jpg



35mm
eb66ec3544ec6b7db04ee9fa0883e713.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkousel jsem ty Tissotky v obou verzich. 35mm mi sedi lip a jsou pohodlnejsi, ale zas takovej rozdil v te velikosti mezi nima neni. 38mm verze nedava vubec smysl. Respektive kdybych ti rekl, ze ty mensi jsou 37, tak neni duvod neverit. Diky integrovanemu tahu se nosi jako vetsi hodinky.

40mm
a4593d2571d4c54f94f4c0c115df9526.jpg



35mm
eb66ec3544ec6b7db04ee9fa0883e713.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem zkoušel oboje. U těch 40 mm mi vadila velká mezera mezi prvními články náramku a rukou. Ty 35 mm se mi opticky zdály malé. Už na tak malé hodinky asi nejsem zvyklý. Ale viděl jsem nějaké recenze na YouTube, kde recenzent popisoval, že si na tu menší velikost a s ní spojené pohodlí rychle zvykl. Chce to si je někde zkusit na ruce.

Upraveno uživatelem lukassob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

No takže konečně byl čas a cesta mrknout na ty Tissot PRX 35 mm na živo a jsem ještě ve větší prdeli než jsem byl Zkoušel jsem 35 mm - barvu neřešte, jiná nebyla, jinak tu bílo zlaotu bych na sebe nikdy nedal:). No a oni jsou fakt asi malé. No měli tam i ty 40 mm. Minule jsem zkoušel modré a ty mě celkově nebavily a přišly mi velké. Teď tu byly černé a ejhle ono to šlo. Asi mi od minula natekla ruka nebo co, ale celkově to na mě dobře působilo. Navíc ač je to maga konzervativní, tak jsme milovník řerných ciferníků. A asi nic lepšího ke mě ani nepasuje. Navíc přišola i nabídka na cenu, no takže mám hustě o čem přemýšlet. Posuďte sami z fotek - je to takový ne moc kvalitní cvak a zkresluje to. Ty 35 mm jsou reálně podle mě o dost menší.

Citizeny asi nikde po Zlíne na živo neseženu. Nicméně asi jsem momentálně víc pro Tissot, ale uzavřené to není. 

IMG_20221011_153007.jpg

IMG_20221011_153029.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čumím na videa proč ty modré pusobily tak divně a už jsem na to přišel. Ty modré mají sunbrust, který tomu v tomto případě pouze škodí, kdežto ty černé jsou broušené rovnoběžně z vrchu dolů a působí to mnohem lépe. Teda aspoň takový mám pocit. No a jestli se nepletu, tak ty černé se ve velikosti 35 ani nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že jsem se zadíval do toho černého ciferníku, který je pouze 40 a ten modrý co jsem chtěl původně se mi naopak vůbec nelíbí. Takže jediné řešení je 40 mm.

Kdyby tak na vánoce vydaly 37-38 to vy byla jiná. 

Asi si to nechám uležet. Stejně teď nemám volné prachy. Jsou jiné priority. Možná zkusím poptat, třeba to někdo pustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by k těm 44 mm museli dělat očko, aby se to dalo věšet na zeď:D

Jinka jsem si vlastně uvědomil, že mám Seiko 5 SNX79 nebo tak nějak. A ty jsou taky celkem malé. Podobně jako ty Tissoty, ale u toho Seika mi to přijde jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...