Jump to content

Koupil jsem dětem na vánoce mikroskop (stereoskop)

papun

Recommended Posts

Je to blbos, ale udělalo mi to radost a ta se chci podělit. Přemýšlel jsem co dětem na vánoce. 5 a 3 roky. Hraček mají hafo, stejně si snima moc nehrají a oba jsou dost takový zvídavý a hodně je zajímá příroda a věci okolo. Tak mě napadl mikroskop. Pátral jsem jak se věci mají a narzil na fajn článek, který problematiku mikroskopů pro děti skvěle popsal. Vyšlo z toho, že priorita je stereoskop - defaktu super lupa. Nicméně ten co jsem koupil umí i spodní osvit a má i průhlednou podložku, takže je možné pozorovat klasické průsvitné preparáty.

Koupil jsem Bresser Biolux ICD/TR - mikroskop 20x/50x za asi 2.250,- a překvapila mě kvalita zobrazení. Za ty prachy super. Pro děcka bude zvětšení 20x ideální a časem můžou povýšit na 50x, kdyžbudou chtít. Protože jak jsem psal, tak je to primárně velké lupa, takže stačí v přírodě najít kus listu, položit pod čočku a už to jede.

A pro místní - ideální na kontrolu kvality hodinek:D Jo a taky je možnost horníčočku vyndat a osadit to čočkou s HD kamerou, takže je z toho digitální mikroskop. Ale to neřeším, bo se snažím děcka maximálně ochránit před tou digitalizací všeho.

Super tip. Já mám doma 2+5 a snažil jsem se jedno odpoledne vytáhnout OG mikroskop ze svého dětství - celkem fail. X rozbitých sklíček, bylo málo světla, takže jsme do zrcátka svítili baterkou a ve finále jsem musel zvrchu svítit na nějaký list či co. Toto by mohlo fungovat. Lepší než jedna z tisíce plastových blbin, ve kterých se topíme 🙂 Díky.

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Taky nám dělá Ježíšek i po letech radost 😁 Co to je? Malá nápověda...to tady u nás máme jednoho místního borce co furt sosá a zneužívá nějaké příspěvky na různé "menšiny", furt pořádá nějaké představení, vystoupení, koncert no a do jednoho takového zapojil i ty naše baletky. Co by jsme neudělali pro dobrou věc že ano 😂 No a ty si potvoru všechny dotáhli domů, no tak to tady právě studujeme 😅 

IMG-e56faa39913136bce206988835d17afa-V.jpg

IMG-34a880622bc377abd5ca4d58634392bd-V.jpg

před 14 minutami, Prochy68 napsal:

@African To mas v kapezetce na hory i mikroskop nebo uz si doma? emoji28.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

První den doma a hned taková překvápka 😁 Psal jsem do vlákna lyžování minirecenzi West Dachsteinu, super to bylo, ale krátký :punk:

před 16 hodinami, African napsal:

Taky nám dělá Ježíšek i po letech radost 😁 Co to je? Malá nápověda...to tady u nás máme jednoho místního borce co furt sosá a zneužívá nějaké příspěvky na různé "menšiny", furt pořádá nějaké představení, vystoupení, koncert no a do jednoho takového zapojil i ty naše baletky. Co by jsme neudělali pro dobrou věc že ano 😂 No a ty si potvoru všechny dotáhli domů, no tak to tady právě studujeme 😅 

IMG-e56faa39913136bce206988835d17afa-V.jpg

IMG-34a880622bc377abd5ca4d58634392bd-V.jpg

Pěkný domácí mazlíčky máte....