Přejít na obsah

Koupil jsem dětem na vánoce mikroskop (stereoskop)


Doporučené příspěvky

Je to blbos, ale udělalo mi to radost a ta se chci podělit. Přemýšlel jsem co dětem na vánoce. 5 a 3 roky. Hraček mají hafo, stejně si snima moc nehrají a oba jsou dost takový zvídavý a hodně je zajímá příroda a věci okolo. Tak mě napadl mikroskop. Pátral jsem jak se věci mají a narzil na fajn článek, který problematiku mikroskopů pro děti skvěle popsal. Vyšlo z toho, že priorita je stereoskop - defaktu super lupa. Nicméně ten co jsem koupil umí i spodní osvit a má i průhlednou podložku, takže je možné pozorovat klasické průsvitné preparáty.

Koupil jsem Bresser Biolux ICD/TR - mikroskop 20x/50x za asi 2.250,- a překvapila mě kvalita zobrazení. Za ty prachy super. Pro děcka bude zvětšení 20x ideální a časem můžou povýšit na 50x, kdyžbudou chtít. Protože jak jsem psal, tak je to primárně velké lupa, takže stačí v přírodě najít kus listu, položit pod čočku a už to jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pro místní - ideální na kontrolu kvality hodinek:D Jo a taky je možnost horníčočku vyndat a osadit to čočkou s HD kamerou, takže je z toho digitální mikroskop. Ale to neřeším, bo se snažím děcka maximálně ochránit před tou digitalizací všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super tip. Já mám doma 2+5 a snažil jsem se jedno odpoledne vytáhnout OG mikroskop ze svého dětství - celkem fail. X rozbitých sklíček, bylo málo světla, takže jsme do zrcátka svítili baterkou a ve finále jsem musel zvrchu svítit na nějaký list či co. Toto by mohlo fungovat. Lepší než jedna z tisíce plastových blbin, ve kterých se topíme 🙂 Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Taky nám dělá Ježíšek i po letech radost 😁 Co to je? Malá nápověda...to tady u nás máme jednoho místního borce co furt sosá a zneužívá nějaké příspěvky na různé "menšiny", furt pořádá nějaké představení, vystoupení, koncert no a do jednoho takového zapojil i ty naše baletky. Co by jsme neudělali pro dobrou věc že ano 😂 No a ty si potvoru všechny dotáhli domů, no tak to tady právě studujeme 😅 

IMG-e56faa39913136bce206988835d17afa-V.jpg

IMG-34a880622bc377abd5ca4d58634392bd-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Prochy68 napsal:

@African To mas v kapezetce na hory i mikroskop nebo uz si doma? emoji28.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

První den doma a hned taková překvápka 😁 Psal jsem do vlákna lyžování minirecenzi West Dachsteinu, super to bylo, ale krátký :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, African napsal:

Taky nám dělá Ježíšek i po letech radost 😁 Co to je? Malá nápověda...to tady u nás máme jednoho místního borce co furt sosá a zneužívá nějaké příspěvky na různé "menšiny", furt pořádá nějaké představení, vystoupení, koncert no a do jednoho takového zapojil i ty naše baletky. Co by jsme neudělali pro dobrou věc že ano 😂 No a ty si potvoru všechny dotáhli domů, no tak to tady právě studujeme 😅 

IMG-e56faa39913136bce206988835d17afa-V.jpg

IMG-34a880622bc377abd5ca4d58634392bd-V.jpg

Pěkný domácí mazlíčky máte....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...