Přejít na obsah

UMĚNÍ


PhoeniX

Doporučené příspěvky

Zdravím vás pánové. Posilněn předvánočním alkoholem, ptám se vás. Zamilovali jste se někdy do uměleckého díla? Pište cokoli, včetně obrazů, hudby a co vás napadne... Za sebe zveřejňuji obraz herečky Catherine Deneuve a jednu část opery. Normálně mě takové věci nezajímají, poslouchám převážně rock a koukám po jiných věcech, ALE... :) Pište, pište, ať si rozšíříme obzory. Díky všem.

 

EDIT: Pokus o menší přílohu, ale teď to asi nezvládnu.

post-2237-1229649586.jpg

Upraveno uživatelem PhoeniX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 122
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím vás pánové. Posilněn předvánočním alkoholem, ptám se vás. Zamilovali jste se někdy do uměleckého díla? Pište cokoli, včetně obrazů, hudby a co vás napadne... Za sebe zveřejňuji obraz herečky Catherine Deneuve a jednu část opery. Normálně mě takové věci nezajímají, poslouchám převážně rock a koukám po jiných věcech, ALE... :) Pište, pište, ať si rozšíříme obzory. Díky všem.

 

EDIT: Pokus o menší přílohu, ale teď to asi nezvládnu.

 

Mne se libi obe slecny z futurami. (jednovocka a rejze)

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.csfd.cz/film/237674-u2-3d/

 

Tohle u mě rozhodně spadá do umění... Pro fanoušky U2 naprostá nutnost vidět, pro ostatní úžasná podívaná. Přečtěte si pár komentářů....

Promítaj to každej den v IMAXU palác Flóra.

 

Edit: Ale Catherine Deneuve se to samozřejmě nemůže rovnat :)

Upraveno uživatelem masserr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.csfd.cz/film/237674-u2-3d/

 

Tohle u mě rozhodně spadá do umění... Pro fanoušky U2 naprostá nutnost vidět, pro ostatní úžasná podívaná. Přečtěte si pár komentářů....

Promítaj to každej den v IMAXU palác Flóra.

 

Edit: Ale Catherine Deneuve se to samozřejmě nemůže rovnat :)

 

z IMAXU mám smíšený dojmy-ISS byla dobrá, jiný filmy co jsem absolvoval s dětma byly.. no divný

U2 vypadá slibně, dík za tip

 

Catherine Deneuve-ten obrázek nahoře-je podle mě kýč a paskvil, ale možná jen nerozumím umění :D

Upraveno uživatelem Filipes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar

Líbí se mi toho samozřejmě víc, ale podle mě, mimo jiných, výrazně předběhl dobu Viktor Vasarely.

 

http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/V-M...Vasarelyho-8072

 

EDIT: "Zebras" mám v ložnici, a stále mě ten obraz inspiruje... :P (samozřejmě repliku -_- )

post-786-1229676190.jpg

post-786-1229676208.jpg

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás pánové. Posilněn předvánočním alkoholem, ptám se vás. Zamilovali jste se někdy do uměleckého díla? Pište cokoli, včetně obrazů, hudby a co vás napadne... Za sebe zveřejňuji obraz herečky Catherine Deneuve a jednu část opery. Normálně mě takové věci nezajímají, poslouchám převážně rock a koukám po jiných věcech, ALE... :) Pište, pište, ať si rozšíříme obzory. Díky všem

 

"Ebben" - jedna z nejslavnějších sopranovych (spis mezzo-sopranovych) arii. Tu operu tady nikdo nezna a nikdy se tu myslim nehrala. No opernich fandu tady asi moc neni, ze ???

 

Jinak Catherine Deneuve maloval kde kdo, takze je otazkou, jestli "original" nebyl vzdycky jen horsi inspiraci (aspon podle tohoto obrazku zadna extra trida)

 

Krome klasickeho malirstvi (nejaky Svabinsky by se u me doma nasel:-) mam rad i ruzne pop-artove veci treba reklama na Oranginu (pro mne rovnocena s Campbellovou polivkou)

 

Pro dobrou orientaci, co je hezke a co ne a proc se kazdemu libi/nelibi neco jineho muzu doporucit Dejiny Krasy + Osklivosti 2 dily od Umberta Eca. Je to skvostny cteni

post-1591-1229678712.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm... Co se vytvarneho umeni tyka, tak mam rad Joana Miro

 

Joan-Miro-Personnage-etoile-33192.jpg

 

a Vasilije Kandinskeho

 

vasilijkandinskijeinigezi3.jpg

 

 

Co se hudby tyka, tak barokni hudbu jako takovou, nejvic asi Handel. Dal treba Borodinovo "Polovetsian Dances" (uzasna vec na tohle tema je Warren G & Sissel: Prince Igor http://www.youtube.com/watch?v=pIQEZPe-g5Q), neco z jazzu (napr. Shades of blue), ...

 

A potom jeste poezie... Mam moc rad technicky dobre autory, napr. Nezvala, kterej je (byl) podle me svetova spicka co se techniky psani tyka:

"Naše životy jsou jako noc a den

na shledanou hvězdy ptáci ústa žen

na shledanou smrti pod kvetoucím hlohem

na shledanou sbohem na shledanou sbohem

na shledanou dobrou noc a dobrý den

dobrou noc

sladký sen"

nektery Seifertovy veci jsou taky hodne fajn, Hlavacka taky muzu... a nesmim zapomenout na sebe :D

 

Obecne nemam rad veci, co se libi na prvni pohled / poslech / precteni, ale uz po tretim vstrebani jsou prazdny a melky... To jsem mel napriklad s Tarjou Turunen, jejiz solovy album me na prvni poslech uchvatilo, tyden jsem ho poslouchal a tim pro me skoncilo. Oproti tomu treba Handel, P.O.D. (ano, ten numetal - H/C) jsou jini - cim vic to clovek posloucha, tim vic tam nachazi malych, schovanych hricek, v nekterejch kouskach od P.O.D. jsem si vsimnul riffu v songu treba az po pul roce. Stejne tak Nezvalova poezie - na prvni poslech nic moc, na prvni precteni taky ne, ale cim vic to clovek cte, hraje si se slovy a rytmem, tak tim vic zjistuje, ze kdyz se to precte takhle nebo nejak jinak, tak to uplne jinak zni a vypada.

Stejne jsem se snazil i psat, kdyz jsem psal, bohuzel vetsina publika a ctenaru tohle moc nemusi (kdyz clovek pise na server, kde prybiva nekolik stovek del denne, tak bohuzel existuje jenom prvni dojem, zadny dalsi uz neni) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z českého (slovenského) současného výtvarného - Tvrdohlaví, skupina kolem již neexistujícho MXM, tj. kromě Tvrdohlavých hlavně Střížek, postupně všichni laureáti Chalupeckého, Knap (ta religiozita není úplně můj šálek čaje, ale je skvělý malíř), z mladších bývalí žáci Střížkova atelieru AMU, zejména Alena Anderlová. Moji 3 nejmilejší - Střížek, Nikl, Skála.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umění? No podle toho co. Hudba, tak budeme-li brát jako umění jen vážnou hudbu, tak jezdíme téměř každý rok na jedno představení na Smetanovu Litomyšl. Velkým překvapením poslední doby pro mě byly Jazzové variace od George Gershwina

.

No a obrazy maluje moje žena, takže na pár výstav za rok se také dostanu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.csfd.cz/film/237674-u2-3d/

 

Tohle u mě rozhodně spadá do umění... Pro fanoušky U2 naprostá nutnost vidět, pro ostatní úžasná podívaná. Přečtěte si pár komentářů....

Promítaj to každej den v IMAXU palác Flóra.

 

Edit: Ale Catherine Deneuve se to samozřejmě nemůže rovnat :)

 

Podle tvého avataru, nemáš ty náhodou taky Hondu Shadow ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umeni je sam o sobe takovy hodne abstraktni pojem...

Z "vazne" hudby mne bere hlavne hra na klasickou kytaru, napr. mistr Andres Segovia (ukazky zde a

)

 

Obrazum moc nerozumim, spis se mi libi kdyz jsou necim zajimave, nez "jen" prekrasne namalovane.

Tedy Daliho muzu a vyse uvadeny obraz Zebras je take to ono.

Za hodne zajimave povazuji "dvojsmyslne obazy" jako napr.:

post-3133-1229790869.jpgpost-3133-1229790881.jpg

post-3133-1229791216.jpg

 

 

Naopak obraz Catherine Deneuve, ktery je v prvnim postu povazuji za stejene "umeni" jako tvorbu Frantiska Ringo Cecha.

Ale jak jsem uvadel, obrazum nerozumim a tak to je treba prave to prave umeni...

post-3133-1229790899.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Nadevše miluji obrazy Brueghela, pro ilustraci jeden z wikipedie, jedná se o Babylonskou věž. Phoenixi nezlob se, ale obraz Catherine Deneuve na mě i coby laika jako kýč působí :worried_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...