Přejít na obsah

Drážďany a vjezd do centra


Doporučené příspěvky

Jezdíte někdo do Drážďan? Chtěl bych v prosinci navštívit trhy v Drážďanech a trochu jsem si to načetl, tak tam potřebuji povolenku. Mám euro 6. Co jsem načetl, tak musím zajet na technickou a tam mi vydají za poplatek. Mám pár otázek.
1. Když mi vydají emisní povolenku, tak ji mám napořád?

2. Jezdíte někdo v tomhle období do Drážďan k náměstí Altmark? Dá se tam někde bez problémů zaparkovat?

Díky moc za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem několikrát, co se týče parkování : měj nachystané drobné Eura na parkovací automat docela hodně kontrolují..... Osobně necháme auto u vlakového nádraží a jdeme po svých je to do centra kousek.

Připrav se na 1000000000 lidí..... podle mne jsou i jiné města na vánoční trhy a vice v pohodě. 

Na vjezd do samotného centra potřebuješ mít na okně nálepku o emisní třídě.  Tu ti nalepí a platí napořád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Skarohlid napsal:

Byl jsem několikrát, co se týče parkování : měj nachystané drobné Eura na parkovací automat docela hodně kontrolují..... Osobně necháme auto u vlakového nádraží a jdeme po svých je to do centra kousek.

Připrav se na 1000000000 lidí..... podle mne jsou i jiné města na vánoční trhy a vice v pohodě. 

Na vjezd do samotného centra potřebuješ mít na okně nálepku o emisní třídě.  Tu ti nalepí a platí napořád. 

Kdo ji nalepí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Drážďanech jsem každou chvíli, Umweltzone tam není. V centru se dá parkovat v Altmarkt Galerie, Frauenkirche nebo Altmarkt. To jsou všechno podzemní garáže, drahé a o adventu natřískané. Také jsou možnost parkovat na venkovních parkovištích, ale o adventu tam chytneš místo jen náhodou. Počítej, že o adventu budou natřískané i ulice okolo. (taky si vybavuju, že je nějaké parkoviště u Zwingeru, ale tam jsem neparkoval roky, takže nevím)

Pokud máš dobré vlakové spojení, asi bych ho doporučil, máš to bez problémů.

 

Upraveno uživatelem paya01
Doplněn Zwinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže známka stojí 300 Kč, to není problém ji koupit. Mít ji můžu, hodí se zvlášť když je napořád. Cesta pro 3 osoby se vyplatí po vlastní ose. Teď zjistit, kde zaparkovat za dobrou cenu, i kdybych musel jít km pěšky. To bych potřeboval, nějaké gps souřadnice od těch kdo tam někdy byli, kde jisto jistě se dá parkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk si najdi na Google Maps:

Podzemní:

  • Tiefgarage an der Frauenkirche
  • Q-Park Altmarkt (nejblíž k adventním trhům - vylezeš přímo na Altmarktu)
  • Q-Park Haus Postplatz
  • Altmarkt Galerie Dresden
  • Tiefgarage Karstadt
  • Tiefgarage Semperoper (to je ten Zwinger)

 

Povrchové:

  • Parkplatz Pirnaischerplatz
  • Parkplatz Schießgasse
  • ještě na Google MAps je nějak parkoviště (velké) zde, ale přiznám se, že si tam fakt nevybavím, jestli tam něco takového je... 51.046730416165886, 13.739817231716891

Až tam budeš, zajdi k Wempemu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, paya01 napsal:

...ale troufnu si tvrdit, že v nákladech na den na adventních trzích v Drážďanech se € 10 za parkování snadno ztratí 😀

Přesně tak..ta pohoda natahat tašky do auta, koupit kafe do kelímku a vyrazit k domovu je super...bez trmácení se vlakem 3 hodiny. 😀

Abych jen nekrafal, tak já parkuji pravidelně tady, a spokojenost. https://www.google.com/maps/place/Tiefgarage+Wöhrl%2FFlorentinum/@51.0443061,13.7381241,149m/data=!3m1!1e3!4m8!1m2!7m1!2e1!3m4!1s0x4709cf5e335c0f59:0x8351b6592a9e6e7c!8m2!3d51.0444812!4d13.7378901

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...