Přejít na obsah

Povolení aukcí v sekci soukromého prodeje


Chronomag

Doporučené příspěvky

S aukcemi tady na Chronomagu nesouhlasim, byl by to akorat vetsi prostor pro podvody, flame a osobni osocovani... Obcas se zde nekteri nedokazou bavit v klidu o hodnikach jen na teoreticke urovni a co teprve kdyby slo o vlastni zajem a penize... Neni to tak davno, kdy se mistni clenove rozcilovali, ze je jini mistni clenove prehazuji na Aukru...

 

Vyjimka potvrzuje pravidlo a tedy aukce na dobrocinne ucely mi nikterak nevadi a souhlasim s nimi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 125
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejsem příliš aktivní člen, ale jsem tu uz tři roky a pokud se jedná o zásádní změnu jako je aukce, tak musím reagovat. Proč? Odpovím, nechť to slouží jako podnět, či jak chcete. Např,. zajímalo mě jak je to vlastně s těma MM, jak vypadají a jak chodí, tak jsem je zde zakoupil. Ovšem koupi na tomto fóru spíše beru jako "zápůjčku" měsíc onosím a pošlu dál např. o stokorunu méně. Spíš to zde funguje jako kolující veliká banka hodinek mezi členy. Tím však není dotknuto svobodně si stanovit cenu prodat hodinky dle libosti A DLE PRAVIDEL! Přes občasná nedorozumění to celkem dobře funguje a i pro mě je zde určitá záruka kvality bazarového zboží opřená o důvěryhodnost prodávajícího. NEJSME AUKRO. Dnes se to píše trochu těžce, ale má naivita a jistá míra konservatismu to má zde stále za gentlemanský klub. Často mlčím, hodně to tu čtu a píši jen když mám co říci. Za mě AUKCE NE!

 

EDIT: Jinak dobročinnost bych bral něco jako "okolnost vylučující protiprávnost pravidel".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aukce ne, protože aby byly efektivní, vyžaduje to skoro současnou přítomnost velkého počtu potenciálních zájemců, což na chronomagu neplatí.

Tudíž by to byl spíš takový paskvil.

 

Aukce klidně ANO.

Tento argument je zrovna lichý kdyyž se podíváš kolik je zde třeba teď přihlášených ''PACIENTŮ''

 

Pravidlo 50 stále platí.

Navíc se budou věci zdejších členů častěji točit mezi NÁMI všemi

Bude větší sranda navís si kdo nechce do té aukce přeci nemusí přihazovat. NEBO ANO ???

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aukce: NE!

 

I když jsem členem jen krátce, cca 4 měsíce, toto fórum už mě stálo hodně peněz a hlavně času. Hledal jsem jen info při koupi hodinek a nakonec tady zůstal. Musím se přiznat, že je mi zde dobře, dozvím se hodně zajímavých věcí ( a nejen o hodinkách), myslím si, že je zde dobrá parta, ochota poradit.

 

Pravidelně procházím i fórum o prodeji a časem asi i něco koupím (mám takový "malý" plán), ale stávající forma mi plně vyhovuje. A trocha adrenalinu je i tam - koupit hned, nebo ještě cena klesne, nekoupí mi to někdo před nosem ???

 

Povolením aukcí dojde k oživení jen na krátkou dobu, pak si na to všichni zvyknou. A půjde o obchod, už to nebude ta správná zábava, ale čistý obchod. A to mě nebere. A opravdu dobrý argument je, že dražit se dá na specializovaných webech, tak proč zde?

 

A ani nevím co od toho zastánci očekávají, co jim tady chybí. Možná by stálo za to, aby sem někdo napsal argument proč ANO.

 

Samozřejmě nemám nic proti charitě, to bylo vhodné oživení v pravý čas, ale na stálo to také není.

 

Já jen tedy doufám, že toto fórum si ponechá stávající účel a bude se sem moci rád vracet.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jsem tady krátkou dobu,ale trávím na Chronomagu víc času než je zdrávo ostatně asi jako většina z nás :lol2: Podle mého názoru bych aukce NEPOVOLIL.Myslím ,že by to sem natáhlo spoustu lidí kterým by šlo pouze o kšeftování i za cenu toho že by případný kšeftař pár měsíců střádal 50 příspěvků a pak by měl dveře otevřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Ondra

Za mě aukce ANO.

 

Lehce může nastat situace, že někdo chce něco prodat, třeba z důvodu, že ho to doma irituje. Velmi často se v prodejní sekci opakuje, že někdo stanoví cenu a následně ji postupně snižuje (jedná rovněž o aukci - směrem dolů). Řekl bych, že je to zdlouhavější a více deprimující způsob prodeje než klasická aukce.

 

Mám něco -> Chci to z domu -> Jsem ochoten to nechat za jakoukoliv tržní cenu -> Stanovím např. týdenní prodejní dobu -> A trhu čiň se.

 

Výsledek bude jasný, prodej férový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky bych to videl jen na nejake ty obcasne aukce pro dobrocinne ucely ci neco podobneho... kazdopadne jako vyjimku, nikoli pravidlo.

 

Ono je asi dobre si polozit otazku, jaky je vlastne ucel tohoto fora. A i kdyz to kazdy bude asi definovat jinak, tezko si predstavim nekoho, kdo by odpovedel, ze primarni ucel je prodej/nakup. To je asi rozdil mezi AUKCI, ktera muze mit k sobe prifarene nejake to forum, a FOREM, ktere ma ovsem pro tyto ucely uz prifarenou inzertni sekci Nakup - Prodej.

 

Tolik ma troska do mlyna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...