Přejít na obsah

Bazar Bechyně


kdojinej

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobrý den, domnivam se, že autorizovaný prodejce by neměl prodavat použité hodinky. Kde to jsme ? Navic nabizí značky pouzitých hodinek, ke kterým nejsou ani hodináři školeni. / Cvstos , Romain Jerome /. 

Autorizovaný prodejce a nabizet použité značky jiných manufaktur, než má v sortimentu, je dle mého názoru tristní, tak trochu bizar. 

 

Konzervativní BECHYNĚ a v nabidce bazarové hodinky :-)) 

 

Hanák Brno nabizí obdobný bazar, ale pouze své značky, hodinky které jejich zákaznici již nenosí, i tak je to nedustojné 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcel by som sa na chvíľu dostať do hlavy a mať myšlienkové pochody tých z Vás ktorí okamžite vyniesli ortieľ ala je to nehoráznosť, hneď by odoberali licencie a pod. hlavne keď sa jedná o domáceho predajcu/firmu, ale nevidím, že by tu niekto spomenul Bucherera ktorý je asi tak 1000x väčší ako Bechyne a tiež majú Pre-owned sekciu a tiež za "jazdenky" pýtajú trhovú cenu čiže viac ako RRP. 

Minule keď som cez správu reagoval na dopyt po tuším Datejustoch a navrhol cenu, hneď prvá vec v odpovedi bola že veď na nich zarobíš XY. 

Poniektorí by ste si mali uvedomiť tri veci:

1. riešiť cudzie peniaze a kto, koľko, ako a na čom zarába je jeho/jej vec (keď sa ti nepozdáva cena tak to logicky nekupuj)

2. ak by Rolex naozaj chcel zatrhnúť "grey market" tak by dávno prijali nejaké opatrenia

3. Bechyne a každý iný predajca čohokoľvek iného sú firmy, nie charity a fungujú aby generovali zisk, takže neotvoriť "pre owned" seckiu znamená nechať peniaze na stole. 

PS: chcel by som vidieť Vás kritikov a odoberačov licencií keby Vám od Bechyne alebo iného AD zavolali, že pre Vás majú rolby o kt. viete, že sa na nich dá okamžite zarobiť či by ste aj vtedy povedali že nechcem lebo bla bla bla, alebo by ste okamžite naklusali do predajne 🤔 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky me to neurazi. Treba je to komise a prodavaji hodinky svych zakazniku. Ceny jsou peklo, ale to je jinde taky. Tady ma clovek aspon jistotu, ze nekoupi fejk nebo corku. Za me ok, stanovisko Rolexu neznam, takze nemuzu hodnotit. Ale nemyslim si, ze by hazardovali se svym statutem AD.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nechápu, proč měl někdo nutkání toto téma zakládat. Je to prostě "bazar" nebo komisní prodej, ceny tržní, nemám s tím problém. 

Jediné co mě na této sekci u Bechyneho vadí je děsivá prezentace těch kousků, ve srovnání například s Chronoshopem. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, mandrinka napsal:

Koukám zrovna na tyhle https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/vintage-rolex-oyster-perpetual-41-vin103/?_gl=1*18pe0py*_up*MQ..*_ga*NzEzMDMzNTQxLjE2NjcwODMwMDM.*_ga_E7T9329NG2*MTY2NzA4MzAwMy4xLjEuMTY2NzA4MzA1OS4wLjAuMA..*_ga_WM99Z738Y6*MTY2NzA4MzAwMy4xLjAuMTY2NzA4MzA1OS4wLjAuMA.. Cenu nekomentuju, ale když srovnám, jak vypadají v tom bazaru a jak je mají nafocené na oficiálních stránkách https://www.rolex.com/en-us/watches/oyster-perpetual/m124300-0002.html Jsou teda docela hodně ošklivé. A nechápu, proč Rolex u klasických hodinek vynechává indexy 29., 30. a 31. minuty.

 

Aby jim tam vešel nápis SWISS ♛ MADE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Dokusan napsal:

Vůbec nechápu, proč měl někdo nutkání toto téma zakládat. Je to prostě "bazar" nebo komisní prodej, ceny tržní, nemám s tím problém. 

Jediné co mě na této sekci u Bechyneho vadí je děsivá prezentace těch kousků, ve srovnání například s Chronoshopem. 

 

Nutkání jsem měl já. Koukám, že je to tady zase plné hrdinů, kteří s ničím nemají problém, a vedle jsou dvě fňukací vlákna, jak se čeká, jak je to drahé, jak se zdražuje, jak je to na pytel a kdesi cosi. Myšlenku, že ať si každý prodává co chce za kolik chce, byť s ní do značné míry souzním, neuznávám jako absolutní mantru. Myslím si, že na světě jsou i důležitější hodnoty než prachy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kdojinej prachy v tomto případě hodnotou nejsou, hodnotou jsou hodinky, jejichž cena je (jako hodnota všeho) relativní. Na ty si buď můžeš vyčkat frontu a akceptovat, že nevíš zda a nebo kdy se k Tobě dostanou, nebo přitlačit a zaplatit tržní cenu. Plakat nad tím, že AD zprostředkovaně poskytne možnost koupit hodinky lidem, co zvolí druhou možnost, mi připadá docela zbytečné. Jak bys to chtěl řešit? Odebrat licenci za komisi? Odebrat licenci za přednostní prodej celebritě? Zprivatizovat Rolex a nařídit, že čekat se nesmí déle než 100 dnů a minimálně 1 Rolexky má vlastnit každá rodina? 

 

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dokusan napsal:

Vůbec nechápu, proč měl někdo nutkání toto téma zakládat. Je to prostě "bazar" nebo komisní prodej, ceny tržní, nemám s tím problém. 

Jediné co mě na této sekci u Bechyneho vadí je děsivá prezentace těch kousků, ve srovnání například s Chronoshopem. 

 

Nerad davam takovy ty “plus 1” a pod., ale tady s tim vlastne uplne vystacim. Naprosto vystizny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase debata:) ta situace ohledne dostupnosti Rolexek rozhodne neni tim, ze par borcu da po letech noseni sve osoupane hodinky do komise za trzni cenu. Je to zpusobeno armadou prekupniku, rikejme jim smejdi, kteri proste ve stylu vekslaku a ve vetsine pripadu ve spolupraci s nakymi zamestnanci AD kseftujou mimo retailovy trh a trh deformuji. Jasne, je to byznys, jasne jsou to jen hodinky a v podstate blbost. Ale srat nas to muze ne?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas @xcmaniax ... To kšeftování mě se*e víc, než fakt, že má nějaký AD vintage prodej. On je totiž prodej prověřených vintage hodinek jaksi něco jinýho, než nabídka hodinek, který jsou rok, či pár let apod. starý. Vintage kategorie je rozhodně minimálně 20 let a víc ... spíš víc ... výrazně. V inzerci u Bechyňů je to devalvováno na úroveň "nošené". A to můžou být i hodinky týden staré.

A to se zase oklikou dostáváme opět k tomu, že ona je ta "tržní" cena v kurzu jaksi i zde ... to kšeftování s hodinkama ve fólii, kde "nepřeskočila jiskra", či je kamarád mimo fórum koupil v červnu, nenosil a teď je o kilo víc nabízí zde, je poněkud nechutné. 

Uklidňuje mě na tom snad jen to, že si pro příště nemusím dělat žádný výčitky 🤣 neb prachy omlouvají vše ... 

Upraveno uživatelem Jarett
doplnění odkazu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zůstanu teď jen u těch Subů, na které jsem dával odkaz. Na chrono24 vidím počet 39 Sub ND z r.2014 (tj. stejný rok, jako "vintage Suby ND v bazaru HB), u jedněch je cena na vyžádání, u jedněch 470k (vzhledem k počtu 1 lze považovat za odlehlou hodnotu), zbytek v počtu 37 hodinek se pohybuje od 253k do 365k. U Bechyněho chtějí 420k, což mi přijde podobné jako když zde nepřeskočí jiskra. Nemám vůbec problém s trhem, ale tohle mi přijde jako prachsprosté šponování ceny nedůstojné solidního podniku za jaký jsem HB měl. Tím spíše, že HB je AD, není to "vintage", stejně jako mnoho dalších, které tam mají, a že ta forma nabídky je opravdu bídně udělaná viz fotky atd. A to je asi tak všechno, co jsem chtěl říct o válce ve Vietnamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, kdojinej napsal:

Zůstanu teď jen u těch Subů, na které jsem dával odkaz. Na chrono24 vidím počet 39 Sub ND z r.2014 (tj. stejný rok, jako "vintage Suby ND v bazaru HB), u jedněch je cena na vyžádání, u jedněch 470k (vzhledem k počtu 1 lze považovat za odlehlou hodnotu), zbytek v počtu 37 hodinek se pohybuje od 253k do 365k. U Bechyněho chtějí 420k, což mi přijde podobné jako když zde nepřeskočí jiskra. Nemám vůbec problém s trhem, ale tohle mi přijde jako prachsprosté šponování ceny nedůstojné solidního podniku za jaký jsem HB měl. Tím spíše, že HB je AD, není to "vintage", stejně jako mnoho dalších, které tam mají, a že ta forma nabídky je opravdu bídně udělaná viz fotky atd. A to je asi tak všechno, co jsem chtěl říct o válce ve Vietnamu.

Myslíš si, že všechny hodinky HB vykoupilo a cenu si stanovilo samo ?  Spíš bych to viděl na komisní prodej a cenu nastavil prodávající. HB si vezme svoje procenta, pokud se hodinky prodají. Takovou jsem měl informaci z HB, když jsem se zajímal o podmínky prodeje použitých hodinek.

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, kdojinej napsal:

Zůstanu teď jen u těch Subů, na které jsem dával odkaz. Na chrono24 vidím počet 39 Sub ND z r.2014 (tj. stejný rok, jako "vintage Suby ND v bazaru HB), u jedněch je cena na vyžádání, u jedněch 470k (vzhledem k počtu 1 lze považovat za odlehlou hodnotu), zbytek v počtu 37 hodinek se pohybuje od 253k do 365k. U Bechyněho chtějí 420k, což mi přijde podobné jako když zde nepřeskočí jiskra. Nemám vůbec problém s trhem, ale tohle mi přijde jako prachsprosté šponování ceny nedůstojné solidního podniku za jaký jsem HB měl. Tím spíše, že HB je AD, není to "vintage", stejně jako mnoho dalších, které tam mají, a že ta forma nabídky je opravdu bídně udělaná viz fotky atd. A to je asi tak všechno, co jsem chtěl říct o válce ve Vietnamu.

neudel jsi chybu ve filtrovani ? ja jich v EU vidim 20, cena je od 285. Ono se to pohybovalo kolem jara kolem tech 320-400, asi u B jeste ten pokles nereflektovali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...