Přejít na obsah

Bazar Bechyně


kdojinej

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je úplně jednoduché. Všichni víme, že Rolex se nějak snaží dosáhnout na Olymp. Tak si vzal příklad z Pateků:.  „Hodinky Patek Philippe ve skutečnosti nikdy nevlastníte, ale přechováváte je pro další generace“.

No, a jako obvykle si to trochu upravil:  „Hodinky Rolex ve skutečnosti nikdy nevlastníte, ale přechováváte je pro nás“.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by teda zajimalo, kdyz na ty rolady je takova cekacka, z ceho vlastne ti prodejci zijou. To musi smelit uz z principu. Kdyz si treba 10 lidi zamluvi OP a za rok jim prijdou treba 2 tak s takovym cashflow se asi moc podnikat neda. Takze chapu tu potrebu dodatecnych prijmu z toho, ze se to zasmeli nejakemu prekupnikovi, co jim za to da vic, nez je doporucena cena a teprve pak to jde do tech eshopu (chrono, instagram). Kdyby si rolex vazil zakazniku, tak tuhle praxi New Rolex watches are exclusively sold by Official Rolex Retailers, who receive regular deliveries and independently manage the allocation and sales of watches to customers. zatrhne. A mohl by se zamyslet i nad online prodejem. Nekteri vyrobci uz to umi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2022 v 20:24, Jarett napsal:

Jen dotaz, ty hodinky jsi na Bazoši prodal asi dráž, než jsi koupil, ne ? Možná to je ten důvod, proč se jim to nelíbilo ? 

Tak vlastnik hodinek si je snad muze prodat za kolik chce.To neni operatovni leasing nebo pronajem. A nechapu, jak si muzou dovolit vystavit nekomu stop stav. Bych rekl, ze mi je ukradli. To je diskriminace. Ceskou obchodni inspekci na ne. By cumeli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejne, jako si muze vlastnik hodinek vybrat, komu je proda, tak i AD jako docasny vlastnik vybere, komu proda on. Teda komu neproda, ale to je de facto to samy.

 

Me zvedla ze zidle ta idea “prodej zpatky AD za retail a my si to preprodame za market value”.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si to tady čte někdo od nich, musí se těm vašim komentářům smát.

Proberte se. Vždyť nedělá nic špatného a navíc hodinky, které se tady probírají jsou v označení opravdu vintage, jelikož se vyráběli krátce a  moc jich není a již se nevyrábějí. Vintage neznamená antik.

Navíc to dělá transparentně a nic neprodává vzadu v kanceláři po zavíračce.

Jestli si lidi od nich přečetli a oni přečetli, vaše výkřiky do tmy v podobě odejmutí licence a online internetového prodeje museli se smát až se smíchy připosjali.

 

Co je vám kverulantům vlastně do toho a líbilo by se Vám, kdyby Vám někdo z ulice radil jak máte dělat Vaší práci, Váš Bussines?

Nebo je to jen závist?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, mandrinka napsal:

Tak vlastnik hodinek si je snad muze prodat za kolik chce.To neni operatovni leasing nebo pronajem. A nechapu, jak si muzou dovolit vystavit nekomu stop stav. Bych rekl, ze mi je ukradli. To je diskriminace. Ceskou obchodni inspekci na ne. By cumeli. 

Je zvláštní, kdo vše se zajímá o hodinky a co zde dokáží někteří členové vyplodit, že? 🙂

Docela by mě zajímalo v čem podnikáš a co tě živí, že dokážeš takhle hezky poradit se směřováním obchodu i Hodinářstí Bechyně, potažmo značce Rolex obecně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, mandrinka napsal:

Tak vlastnik hodinek si je snad muze prodat za kolik chce.To neni operatovni leasing nebo pronajem. A nechapu, jak si muzou dovolit vystavit nekomu stop stav. Bych rekl, ze mi je ukradli. To je diskriminace. Ceskou obchodni inspekci na ne. By cumeli. 

Tak to mi je jasný :) Ale představ si situaci, kterou já tady na fóru zažil několikrát, kdy jsem svoje RLX prodal pod MOC ... a to jako výrazně. To by mě pak mělo, za tu dobrotu, v pořadnících naopak posouvat nahoru 🤣

@long vintage & pre-owned

Mě osobně je to, co si dělají jedno, ale chápu, že to někoho, kdo se nemůže něčeho dlouho dočkat štve ...

Upraveno uživatelem Jarett
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, long napsal:

Když si to tady čte někdo od nich, musí se těm vašim komentářům smát.

Proberte se. Vždyť nedělá nic špatného a navíc hodinky, které se tady probírají jsou v označení opravdu vintage, jelikož se vyráběli krátce a  moc jich není a již se nevyrábějí. Vintage neznamená antik.

Navíc to dělá transparentně a nic neprodává vzadu v kanceláři po zavíračce.

Jestli si lidi od nich přečetli a oni přečetli, vaše výkřiky do tmy v podobě odejmutí licence a online internetového prodeje museli se smát až se smíchy připosjali.

 

Co je vám kverulantům vlastně do toho a líbilo by se Vám, kdyby Vám někdo z ulice radil jak máte dělat Vaší práci, Váš Bussines?

Nebo je to jen závist?

já se na to dívám velmi podobně. U HB jsem koupil vícero hodinek. Vždy to bylo příjemný a profesionální zážitek. Osobně neznám moc českých rodinných firem s takovou firemní kulturou. Rozhodně jsem u žádného nákupu neslyšel že je nesmím prodat nebo něco takového.  Obecně moje nadšení pro hodinky je stále na vzestupné dráze, takže jsem žádné ještě neprodal. U prodejců aut, motorek apod je běžné, že tam prodávají nové i ojeté kousky. Myslím, že u většiny z nich to není kdovíjaký zdroj příjmu spíš cesta, jak oslovit nové zákazníky a vyhovět stávajícím. 

Přijde mi zcela férové, že vintage oddělení v HB je vidět, je na stránkách a hodinky mají jasnou cenu. Je přeci na každém z nás jestli si na vysněné hodinky počká, koupí na fóru na ch24, jinde nebo nikde. 

jsou to jen hodinky, nic víc nic míň :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Vít81 napsal:

já se na to dívám velmi podobně. U HB jsem koupil vícero hodinek. Vždy to bylo příjemný a profesionální zážitek. Osobně neznám moc českých rodinných firem s takovou firemní kulturou. Rozhodně jsem u žádného nákupu neslyšel že je nesmím prodat nebo něco takového.  Obecně moje nadšení pro hodinky je stále na vzestupné dráze, takže jsem žádné ještě neprodal. U prodejců aut, motorek apod je běžné, že tam prodávají nové i ojeté kousky. Myslím, že u většiny z nich to není kdovíjaký zdroj příjmu spíš cesta, jak oslovit nové zákazníky a vyhovět stávajícím. 

Přijde mi zcela férové, že vintage oddělení v HB je vidět, je na stránkách a hodinky mají jasnou cenu. Je přeci na každém z nás jestli si na vysněné hodinky počká, koupí na fóru na ch24, jinde nebo nikde. 

jsou to jen hodinky, nic víc nic míň :)

 

Ještě jednou - skutečně si myslím, že není problém s tím mít vedle ofiko obchodu i bazar, třeba s komisním prodejem kam prodá svoje hodinky borec co je nosil a nezná/nechce prodávat třeba tady nebo jinde. Ale - AD je jediné místo, kde si kdokoliv může v kroku jedna koupit ty Rolexky. Když se podívám, kolik těch zafóliovaných nebo nenošených hodinek je buď tady nebo na ch24 nebo v různých pochybných internetových obchodech, tak je z toho jasná jediná věc - je tu velká skupina kšeftařů, veksláků (nebo jak to napsat), kteří nepochybně skrz některé zaměstnance AD jedou svůj byznys - tedy za provizi přeskočí ty legendární pořadníky, pod pultem dostanou hodinky a s obří marží prodávají dál. V týhle situaci pak samozřejmě něco jako vintage na HB s ND keramickýma subama přes 400 litrů dokáže zarazit. Protože je to taková blbost jako hodinky, tak mě to nějak tep nezvedá, ale je to prostě to samý veksláctví jako za totáče. Teď si představte, kdyby tohle jelo teď třeba s penicilinem nebo něčím jiným důležitým co je aktuálně nedostupný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, xcmaniax napsal:

Ještě jednou - skutečně si myslím, že není problém s tím mít vedle ofiko obchodu i bazar, třeba s komisním prodejem kam prodá svoje hodinky borec co je nosil a nezná/nechce prodávat třeba tady nebo jinde. Ale - AD je jediné místo, kde si kdokoliv může v kroku jedna koupit ty Rolexky. Když se podívám, kolik těch zafóliovaných nebo nenošených hodinek je buď tady nebo na ch24 nebo v různých pochybných internetových obchodech, tak je z toho jasná jediná věc - je tu velká skupina kšeftařů, veksláků (nebo jak to napsat), kteří nepochybně skrz některé zaměstnance AD jedou svůj byznys - tedy za provizi přeskočí ty legendární pořadníky, pod pultem dostanou hodinky a s obří marží prodávají dál. V týhle situaci pak samozřejmě něco jako vintage na HB s ND keramickýma subama přes 400 litrů dokáže zarazit. Protože je to taková blbost jako hodinky, tak mě to nějak tep nezvedá, ale je to prostě to samý veksláctví jako za totáče. Teď si představte, kdyby tohle jelo teď třeba s penicilinem nebo něčím jiným důležitým co je aktuálně nedostupný. 

Je potreba trosku zmenit optiku nahlizeni na Rolex... tady nejde vubec o hodinky, coz ostatne visi i na plakatech, je to ciste investice.. Cast trhu predstavuji, rekneme,  milovnici hodinek, ale drtiva vetsina jsou spekulanti, investori, podobne jako treba u akcii ci nakupu komodit, dluhopisu, krypta ap. Rolex samozrejme dela vse, co muze, aby toto zachoval...  Oni musi hrat tu hru na retail a market ceny, jinak by to divadlo nefungovalo.  Tudiz ja se nad foliovniky v inzerci, nepreskocenymi jiskrami ap. nijak nepozastavuju.. Byla, je a bude to investice a k te idealne patri realizace zisku... Mne spise udivuji ty stale imho neysmyslny ceny pri soucasnym stavu ekonomiky.. Za ocelovy masovky je to proste bizar 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, mandrinka napsal:

Tak vlastnik hodinek si je snad muze prodat za kolik chce.To neni operatovni leasing nebo pronajem. A nechapu, jak si muzou dovolit vystavit nekomu stop stav. Bych rekl, ze mi je ukradli. To je diskriminace. Ceskou obchodni inspekci na ne. By cumeli. 

Jak vůbec můžeš takovouhle nesmyslnou hloupost vyplodit? :D Co přesně dělají v rozporu se zákonem že by to měla řešit ČOI? :D Nebo si jen někde slyšel že když se ti v obchodě něco nelibí tak máš hulákat a vyhrožovat ČOIkou? To je totiž českej fenomén… :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši mě až tak nebo spíš vůbec nese…, že prodává nošené hodinky svých zákazníků za tržní cenu. Jen by mě zajímalo, co je vintážního na subech z roku 2014? Podle mě tyto hodinky nejsou vintage. Když tam budou nabízet hodinky dejme tomu do roku 1990 ok, ale 2014 ? Prostě bych to nazval prověřené hodinky našich klientů. AD ať si klidně nechají 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, M3maniac napsal:

Hoši mě až tak nebo spíš vůbec nese…, že prodává nošené hodinky svých zákazníků za tržní cenu.

To samozrejmne nikomu nevadi. Problem je, ze hodinky u nich smis podle jejich nazoru prodavat jenom prez ten jejich bazar i po nekolikaletem noseni... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Axel napsal:

Je potreba trosku zmenit optiku nahlizeni na Rolex... tady nejde vubec o hodinky, coz ostatne visi i na plakatech, je to ciste investice.. Cast trhu predstavuji, rekneme,  milovnici hodinek, ale drtiva vetsina jsou spekulanti, investori, podobne jako treba u akcii ci nakupu komodit, dluhopisu, krypta ap. Rolex samozrejme dela vse, co muze, aby toto zachoval...  Oni musi hrat tu hru na retail a market ceny, jinak by to divadlo nefungovalo.  Tudiz ja se nad foliovniky v inzerci, nepreskocenymi jiskrami ap. nijak nepozastavuju.. Byla, je a bude to investice a k te idealne patri realizace zisku... Mne spise udivuji ty stale imho neysmyslny ceny pri soucasnym stavu ekonomiky.. Za ocelovy masovky je to proste bizar 😁

Mas pravdu. Ale je potreba si popsat role - investor je ten co koupi (vetsinou za retail), da do trezoru a 10 let ceka (samo to je individualni). Pak je tu vekslak - to je ten co to koupi pod pultem a proda hned dal - tedy to neni investor. A pak je tu hejl - to je ten co to koupi od vekslaka 😄 No a pak jsou lidi co milujou hodinky a nosi je, nebo na ne klidne cuci ve vitrince. Ty jsou v prdeli protoze se bud stanou hejlem nebo nemaj Rolexky 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Axel napsal:

Je potreba trosku zmenit optiku nahlizeni na Rolex... tady nejde vubec o hodinky, coz ostatne visi i na plakatech, je to ciste investice.. Cast trhu predstavuji, rekneme,  milovnici hodinek, ale drtiva vetsina jsou spekulanti, investori, podobne jako treba u akcii ci nakupu komodit, dluhopisu, krypta ap. Rolex samozrejme dela vse, co muze, aby toto zachoval...  Oni musi hrat tu hru na retail a market ceny, jinak by to divadlo nefungovalo.  

👆👆👆 hlavne predposledna veta.

před 3 hodinami, tkol napsal:

Jak vůbec můžeš takovouhle nesmyslnou hloupost vyplodit? :D Co přesně dělají v rozporu se zákonem že by to měla řešit ČOI? :D Nebo si jen někde slyšel že když se ti v obchodě něco nelibí tak máš hulákat a vyhrožovat ČOIkou? To je totiž českej fenomén… :D 

Česko-slovenský fenomén no.1 :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...