Přejít na obsah

Limitka 30 let ČR a SR (Helveti & Biatec)


Jaká verze hodinek a dýnka se vám líbí?   

162 hlasů

  1. 1. Zvolte prosím ciferník, který se vám líbí nejvíce.

    • Bílý ciferník
      57
    • Modrý ciferník
      105
  2. 2. Které dýnko se vám líbí více?

    • Dýnko s mapou
      131
    • Dýnko se znaky (lev a trojvrší)
      31

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 94
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 17 hodinami, Willie McBride napsal:

Červená sekundovka na prepojenie 30ky so zvyškom hodín. Neviem, ako by to vyzeralo naživo, no takto mi to príde vyvážené a ešte stále elegantné.

image.png.c982154663336441ceae5765f7acb775.png

... tohle se mi líbí, až na tu 30 kurzívou. Kurzíva do toho celku (hlavně k diametrálně umístěnému "přímému" logu) nějak nezapadá. Kurzívu určitě ne, jinak ta štíhlejší antikva k tomu myslím jde. "Československo" psacím proč ne, ale možná malinko větší, na 40 - 42 mm hodinkách bude tohle psací písmo strašně mrňavý, téměř nečitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, geometr napsal:

... tohle se mi líbí, až na tu 30 kurzívou. Kurzíva do toho celku (hlavně k diametrálně umístěnému "přímému" logu) nějak nezapadá. Kurzívu určitě ne, jinak ta štíhlejší antikva k tomu myslím jde. "Československo" psacím proč ne, ale možná malinko větší, na 40 - 42 mm hodinkách bude tohle psací písmo strašně mrňavý, téměř nečitelný.

S tou kurzívou súhlas. Na týchto vizualizáciach tomu pomáha ešte poloha sekundovky, ktorá trošku skresľuje to, že 30 je tak šikmá. Ak by sekundovka bola na 21. s. nie na 34. tak by jej sklon bol ešte výraznejší. No font sa asi k nápisu Československo hodí, len to číslo vyrovnať. Veľkostne mi ten nápis príde OK, pri klasických Majestic je asi rovnako veľký nápis a pôsobí to na ciferníku príjemne. No čo človek, to názor a nech sa páni snažia akokoľvek, nikdy neuspokoja každého. Ja ani nie som cieľovka, ja už svoje Biatec mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Willie McBride napsal:

Červená sekundovka na prepojenie 30ky so zvyškom hodín. Neviem, ako by to vyzeralo naživo, no takto mi to príde vyvážené a ešte stále elegantné.

image.png.c982154663336441ceae5765f7acb775.png

Barevně zatím nejvyváženější a za mě nejlepší varianta 👍

PS: přikláněl bych se k variantě 30. bez kurzívy 

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za komentáře. 

Modré se zlatými indexy jsou asi definitivně out. Téměř všichni (nejen zde) se shodují na stříbrných indexech. Stejně tak 30 bez kurzívy vypadá lépe. 

Finální varianta v modré verzi: 

Biatec_Majestic_helveti_55.thumb.png.c77e58781a52bfaaa032636eab303f79.pngBiatec_Majestic_helveti_56.thumb.png.e79890b7f7791822020d0bf8a292f853.png

Ladíme tak už pouze bílou verzi, kde teď jsou ve hře tyto 2 varianty. Pro mě osobně je už druhá verze trošku divočina a šel bych rád střídmější verzí, kde není tolik červené barvy. Možná ještě zkusit zde zmiňovanou červenou sekundovku. 

Biatec_Majestic_helveti_57.thumb.png.91eac11a0415469eead390cd44093ecd.pngBiatec_Majestic_helveti_60.thumb.png.91b7281f131eeb9f3e3b6086fe8740bf.png

Minci, bude-li oboustranná, jsme museli také přepracovat. Až moc připomínala československý vojenský prapor v Kosovu.  Z jedné strany bude mapa (zlaté provedení) a z druhé strany bude teď nově pomyslný erb s segmenty (symboly + 30). 

K dotazům: 

O datumovce neuvažujeme.

Rozměry hodinek: 

 - průměr pouzdra: 40 mm
 - výška pouzdra: 11,6 mm
 - šířka řemínku: 20 mm

Jsem zvědavý na vaše názory a budu za ně moc rád :)

Jirka

biatec-dynko-mapa.jpg

Helveti minca 13.jpg

Helveti minda update.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jiří Štencek napsal:

Ladíme tak už pouze bílou verzi, kde teď jsou ve hře tyto 2 varianty. Pro mě osobně je už druhá verze trošku divočina a šel bych rád střídmější verzí, kde není tolik červené barvy. Možná ještě zkusit zde zmiňovanou červenou sekundovku. 

Biatec_Majestic_helveti_57.thumb.png.91eac11a0415469eead390cd44093ecd.pngBiatec_Majestic_helveti_60.thumb.png.91b7281f131eeb9f3e3b6086fe8740bf.png

Varianta 1 - málo červené 😉

Varianta 2 - až moc červená. Jsem pro červenou vteřinovou ručku a k tomu něco: logo Biatec a/nebo 30 dole (aby to bylo symetrické). Nebo jen vteřinová ručka + nápis Československo.... Tedy za mě. 😇

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někdo šikovnější, než já, udělal varianty a dal je sem pro srovnání:

1/ Biatec + 30 + sekundovka červené.

2/ Biatec + sekundovka červené

3/ 30 + sekundovka červené (to sem už dával @Willie McBride)

4/ Nápis Československo + sekundovka červené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zůstanu asi osamocen, nicméně - nechal bych u bílé i modré varianty červenou pouze 30 (aby byla jen ona zvýrazněna u těchto výročních limitek). Kdyby to nebyly limitky k 30. výročí, ale "jen běžná verze" tak bych byl i pro červenou vteřinovku, resp logo...

Zrušení kurzívy chválím 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. varianta (červená pouze 30). U nás v Helveti je to favorit. 

Biatec_Majestic_helveti_57.thumb.png.dc8a9f3b36781a201daf54f196cdfab6.png

2. verze se liší pouze přidáním červené vteřinovky. Jak už ale psal jinde Jarouš, tak je to zbytečně podbízivé. 

Biatec_Majestic_helveti_63.thumb.png.ad711c9320785aaea344ae2d09ed668e.png

A pak další kombinace, které jste si vyžádali :) 

 

Biatec_Majestic_helveti_61.thumb.png.940e10c389a1f6ab3f3bb730a7f8a456.png

Biatec_Majestic_helveti_62.thumb.png.2458dc48f9c82e8440f197e52bce9b03.png

Biatec_Majestic_helveti_64.thumb.png.ed40cd60ad1ca3506aaf98f1232d5e05.png

Biatec_Majestic_helveti_60.thumb.png.ebcb82388abee2532989f04668d42484.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My teď ještě udělali hlasování a vyhrála úplně jiná varianta :D 8 hlasů pro verzi s červeným nápisem "Československo" a bez podbízivé červené sekundovky. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Dokusan napsal:

Za mě podbízivá varianta č.2

Naprostý souhlas. Za mě už od začátku nejhezčí varianta že všech co tu byly (spolu s dýnkem s mapkou). Preferoval bych i 30ku kurzivou, ale bez ní je to také super. 

 

PS: moc pěkný počin. Žádné bílé hodinky teď nemám a toto bude velké lákadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vznikol tu už nejaký zoznam predbežných záujemcov, tak som zvedavý, akú verziu budú oni preferovať. Mne osobne sa práve páči, že červená sekundovka dáva trošku do úzadia "myšlienku" 30 rokov od rozdelenia Československa a či by bola iba s červenou 30, alebo červeným nápisom Československo, prípadne aj 30 aj nápis, tak by tie hodinky robila "použiteľnejšími na každý deň". Tá myšlienka tam stále bude, no nepríde mi až tak dominantná. Z môjho pohľadu je 30 výročie rozdelenia ČSR fajn udalosť pre výrobu takýchto hodiniek, no zase nechcel by som mať hodinky z ktorých bude "kričať, že oslavujú konkrétne výročie rozdelenia nejakej krajiny", stačí mi tam nejaká decentná drobnosť, ktorá poukáže, prečo tie hodinky vznikli. Tipujem, že ľudia, čo si hodinky kúpia, tak ich budú nosiť pravidelne, nie len na dané výročie 🙂 No nech sa rozhodnete akokoľvek, nikdy nebudú spokojní všetci 😄  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...