Přejít na obsah

První potápky do 30k.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 127
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Rád se podělím i se svým výběrem vytoužených první švýcarských automatů. Chtěl jsem něco relativně levnějšího, takže v podstatě dle nadpisu do 30K.

V hledáčku jsem dle předvýběru na netu měl Tissot Seastar 2000/1000, Mido Ocean Star 200/200c, Longines HydroConquest a Edox Skydiver Neptunian.

Vizuálně se mi hodně líbily Tissot Seastar 2000, ale když jsem je měl na ruce, tak byly fakt moc velké, a to nemám nejmenší zápěstí, a působily dost neohrabaně. Mida pro mě byly dost nudné a standardního vzhledu. Longines se mi líbily, ale zase tak moc jsem se pro ně nenadchnul. No a  Edox Skydiver Neptunian – jak jsem je měl na zápěstí, tak už jsem je pomyslně nedal z ruky. Jsou krásné a proti Longines ten design je sportovnější a výraznější.

A kde Edoxy sehnat pod 30K? Protože jsem si je zkoušel v Helveti, tak jsem je požádal a možnou slevu, bohužel sleva 5% mi nepřišla adekvátní a nejsem ten typ emočního nakupujícího, že si prostě v tomto případě hodinky musím odvézt za každou cenu (mimochodem mě hodně překvapuje, že velký počet prodejců prodává hodinky za ceníkové ceny a ty marže jsou neskutečné. Chápu, že kamenné obchody musí platit zaměstnance, nájem apod., ale zase by se měli chovat alespoň trochu tržně). Z Itálie bych Edoxy měl asi za 1100€, tak jsem zkusil na www.irisimo.cz proklik „Našli jste lepší cenu? Uděláme Vám nabídku“ a k mému překvapení mi reakce přišla asi za půl hodiny a dali mi ještě lepší cenu. Takže nebylo o čem a už jsou na cestě. Až dorazí, rád vyfotím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, oleGiba napsal:

Rád se podělím i se svým výběrem vytoužených první švýcarských automatů. Chtěl jsem něco relativně levnějšího, takže v podstatě dle nadpisu do 30K.

V hledáčku jsem dle předvýběru na netu měl Tissot Seastar 2000/1000, Mido Ocean Star 200/200c, Longines HydroConquest a Edox Skydiver Neptunian.

Vizuálně se mi hodně líbily Tissot Seastar 2000, ale když jsem je měl na ruce, tak byly fakt moc velké, a to nemám nejmenší zápěstí, a působily dost neohrabaně. Mida pro mě byly dost nudné a standardního vzhledu. Longines se mi líbily, ale zase tak moc jsem se pro ně nenadchnul. No a  Edox Skydiver Neptunian – jak jsem je měl na zápěstí, tak už jsem je pomyslně nedal z ruky. Jsou krásné a proti Longines ten design je sportovnější a výraznější.

A kde Edoxy sehnat pod 30K? Protože jsem si je zkoušel v Helveti, tak jsem je požádal a možnou slevu, bohužel sleva 5% mi nepřišla adekvátní a nejsem ten typ emočního nakupujícího, že si prostě v tomto případě hodinky musím odvézt za každou cenu (mimochodem mě hodně překvapuje, že velký počet prodejců prodává hodinky za ceníkové ceny a ty marže jsou neskutečné. Chápu, že kamenné obchody musí platit zaměstnance, nájem apod., ale zase by se měli chovat alespoň trochu tržně). Z Itálie bych Edoxy měl asi za 1100€, tak jsem zkusil na www.irisimo.cz proklik „Našli jste lepší cenu? Uděláme Vám nabídku“ a k mému překvapení mi reakce přišla asi za půl hodiny a dali mi ještě lepší cenu. Takže nebylo o čem a už jsou na cestě. Až dorazí, rád vyfotím.

Jestli to jsou tyhle, tak ty jsou fakt pěkný.. Ale teda už celkem "futrovky" :D 44x15,9 výška... Ale pokud na to máš ruku tak není o čem ;)

Jinak jsou fakt parádní a né tolik profláklý. Taky bych si je rád pak někde vyzkoušel :)

image.png.c07303a9556988ef6e1fb62650bfcb89.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obchody samozřejmě můžou prodávat za ceníkovou cenu, jen nevidím nic špatného na tom, že tuto cenu neakceptuješ, když ti trh nabídne diametrálně nižší cenu za stejné zboží. Nařízená cenová politika samozřejmě nesmí být, to by bylo na obří pokuty od antimonopolního úřadu (resp. by neměla být a je to dost tenký led).

Marže 30% je naprosto v pohodě. Já ale konkrétně u tohoto modelu vidím marži kolem 80%, to už se prostě více lidem může zdát třeba i neetické.

 

Upraveno uživatelem oleGiba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kybacz Takže podle tebe kamenné prodejny a e-shopy v ČR nemají velkou marži? Jak potom vysvětlíš ty výprodejové slevy třeba 40-70%? To ten obchod prodává se ztrátou?

@oleGiba Nevidím nic špatného na tom poohlédnout se na chrono24 nebo za hranicemi, kde může být cena fakt mnohem nižší než retail v ČR ;) Edoxy moc pěkný, určitě sem syp fotky a piš dojmy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, gratuluji k výběru! Taky jsem kupoval v zahraničí a i doplatkem DPH jsem furt ušetřil skoro 1/4 z české ceny, takže na tom taky nevidím nic špatného. Zase si neseme riziko, že bude potíž s budoucí reklamací, kratší záruka, atd. To si musí každý vybrat. Někdo má naopak rád ten pocit, že se o něj v obchodě "postarají" a rád si za to zaplatí, takže bych nezatracoval ani jednu stranu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 2. 2023 v 16:26, oleGiba napsal:

Rád se podělím i se svým výběrem vytoužených první švýcarských automatů. Chtěl jsem něco relativně levnějšího, takže v podstatě dle nadpisu do 30K.

V hledáčku jsem dle předvýběru na netu měl Tissot Seastar 2000/1000, Mido Ocean Star 200/200c, Longines HydroConquest a Edox Skydiver Neptunian.

Vizuálně se mi hodně líbily Tissot Seastar 2000, ale když jsem je měl na ruce, tak byly fakt moc velké, a to nemám nejmenší zápěstí, a působily dost neohrabaně. Mida pro mě byly dost nudné a standardního vzhledu. Longines se mi líbily, ale zase tak moc jsem se pro ně nenadchnul. No a  Edox Skydiver Neptunian – jak jsem je měl na zápěstí, tak už jsem je pomyslně nedal z ruky. Jsou krásné a proti Longines ten design je sportovnější a výraznější.

A kde Edoxy sehnat pod 30K? Protože jsem si je zkoušel v Helveti, tak jsem je požádal a možnou slevu, bohužel sleva 5% mi nepřišla adekvátní a nejsem ten typ emočního nakupujícího, že si prostě v tomto případě hodinky musím odvézt za každou cenu (mimochodem mě hodně překvapuje, že velký počet prodejců prodává hodinky za ceníkové ceny a ty marže jsou neskutečné. Chápu, že kamenné obchody musí platit zaměstnance, nájem apod., ale zase by se měli chovat alespoň trochu tržně). Z Itálie bych Edoxy měl asi za 1100€, tak jsem zkusil na www.irisimo.cz proklik „Našli jste lepší cenu? Uděláme Vám nabídku“ a k mému překvapení mi reakce přišla asi za půl hodiny a dali mi ještě lepší cenu. Takže nebylo o čem a už jsou na cestě. Až dorazí, rád vyfotím.

Jinak pro Tvou informaci, koukni na watchia.com - 743 EUR ;) 

 

04DE9569-6045-4EA6-A877-17F97EF6E197.jpeg

Upraveno uživatelem Pavel87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já znám zase trh s koupelnovým vybavením, tak vím, že třeba Grohe prodává levněji do Polska než k nám a eshopy to nakupují ve velkém v Polsku, protože je to prostě o dost výhodnější.

Že má Helveti marži 130% samozřejmě nevěřím, ale taky nevěřím, že ji má 40% (bráno pro tento model). Pro nás koncové zákazníky jedině dobře, že si můžeme vybrat, kde nakoupíme. Každý obchodník si samozřejmě zhodnotí, jestli je lepší prodávat méně lidem za vyšší cenu nebo jít cestou vyšších prodejů za menší marži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlásím, že už došly. Objednávka v úterý večer, ve středu kolem poledne odeslány z Dánska a dnes ve dvanáct UPS mezi dveřmi. Za rychlost dodání musím smeknout a vůbec celý proces objednávky a tak můžu doporučit www.watchia.com.

Děkuji zdejším borcům, že sem dali odkaz na tu výjimečnou akci, kde jsem vzal poslední kousek - ta cena byla fenomenální. Teď jen aby šlapaly jak mají a já je nikde neroztrhal o futra 🙂

IMG_20230210_165313.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, oleGiba napsal:

Tak hlásím, že už došly. Objednávka v úterý večer, ve středu kolem poledne odeslány z Dánska a dnes ve dvanáct UPS mezi dveřmi. Za rychlost dodání musím smeknout a vůbec celý proces objednávky a tak můžu doporučit www.watchia.com.

Děkuji zdejším borcům, že sem dali odkaz na tu výjimečnou akci, kde jsem vzal poslední kousek - ta cena byla fenomenální. Teď jen aby šlapaly jak mají a já je nikde neroztrhal o futra 🙂

IMG_20230210_165313.jpg

Dobře ty! Kdybych byl potapkovej, jako že nejsem, tak bych po nich skočil. Cena byla fakt super, když už nějaký dražší hodinky, tak to chce vychytal nějakou takovou slevovou akci. Ale to se podaří jen málokdy. Užívej pěkných hodinek ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...