Přejít na obsah

Norqain Wild One


Doporučené příspěvky

Zdravíčko ve spolek. Tentokrát to ani tak nebude o radě s koupí/výběrem, jako spíš o vašich dojmech z počinu jménem Norqain Wild One.

Viděl jsem je na SEWu (díky klukům z Koscomu), zkusil je na ruce, početl na netu co se dalo, nakoukal pár videí na YouTube a jsem docela rozpolcen, tak by mne zajímaly vaše pohledy, názory, dojmy z tohoto kousku. 

Když vezmu svůj pohled, viděl bych to asi takto. Synek bývalého majitele Breitlingu (tak nějak jsem to pobral, ale určitě mne opravíte), se rozhodnul, že si vyzkouší svou značku hodinek v segmentu pod 10k €. Udělal nějaké klasické modely, docela ambiciózně je nacenil a rozhodnul se tlačit na kvalitu, marketing, sociálně mediální komunitu a vím já co ještě, do zmiňovaného SEWu jsem o té značce prakticky nevěděl. Pak si "najmul" starého lišáka Bivera, který se mu do toho vrhnul ve stylu Hublotu a výsledek jsou již zmiňované hodinky z prapodivných materiálů, silně marketingově postavené na starém pánovy. Až do teď asi nuda příběh, ale musím říct, že mne naživo tento počin docela zaujal ať už designově nebo tím, jak sedí na ruce a dostal jsem se dokonce tak daleko, že hluboko v hlavě začal hlodat červík, jestli toto není zrovna ten kousek, který by člověk sice nepotřeboval (nehraju si běžně se lvy ani nejezdím na skejtu nebo horáku), ale chtěl. Cifr pecka veliká, pouzdro z gumy a špetky Nortequ, tak proč ne, když už dnes může být z kde čeho, celkový design opět ala Biver, ale stará klasika neurazí. Strojek asi nic absolutně extra spešl a kecy o custom šroubcích za raketu mne také ze židle nezvedly a asi bych si jich naživo ani nevšimnul.

 

Jak to vidíte vy? Je to marketingově navoněná bída (retail je okolo 5k €) s příchutí Bivera, je to zajímavý technologický/designový počin? Jsou to předražené Gshocky bez funkcí nebo naopak Hubloty za pakatel? ...... 

 

Přidávám pár fotek z netu pro ty, kterým název nic neříká.

 

Norqain_Wild_One_Purple_Frontal_Featured_Zermatt_2022.thumb.jpg.f5a9eedeadfe42c9fc82cc7543358fab.jpgNorqain-Wild-ONE-17.thumb.jpg.34fc754f6ebf456d2729c368f336a859.jpg

 

16-Norqian-Sport-Watch-2022.thumb.jpg.e069c82bf1f6f890668dcc5b14c314d2.jpg

Norqain-Wild-ONE-8.thumb.jpg.0f3be7b9eb94d62cbe3657f23926dece.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No ja tam na ne taky koukal a znacku sleduju od zacatku (protoze me microbrandy bavi a zajimaji) a prijde mi, ze si trochu moc dovolujou. Za ty prachy to imho nestoji. Kdyz srovnam treba s Laventure nebo Montou, tak k ty cene neni duvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maj zasadni vyhodu, ze jak si je jednou novy koupis, uz si je musis nechat:)
 Kdyz vidim ty silne ohnusaly rucky na prvni fotce, doufam, ze je to nejakej sum, ale pochybuju..

To si dokážu představit. Ještě jsem je z druhé ruky neviděl, ale počítám, že se na nich bude dát zahučet raketa:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja tam na ne taky koukal a znacku sleduju od zacatku (protoze me microbrandy bavi a zajimaji) a prijde mi, ze si trochu moc dovolujou. Za ty prachy to imho nestoji. Kdyz srovnam treba s Laventure nebo Montou, tak k ty cene neni duvod.

No jo, ceník mají velmi ambiciózní. A maskot Biver tomu moc nepomohl.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zkoušel na SEWu ty zelený a udělaly na mě dobrý dojem. 
Zpracování na vysoké úrovni, strojek od Kenissi se 70-ti hodinovou rezervou, lehoučký, na ruce pohodlný a mají osobitý design.

A teď to ALE.. ale zase jenom jediné :) 
Stejně jako u Bell & Ross BR05 - které jsem tam okukoval už druhý rok v řadě.. Cena na úrovni Omega Seamaster. Přes to se nějak nejsem schopný přehoupnout.     

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zkoušel na SEWu ty zelený a udělaly na mě dobrý dojem. 
Zpracování na vysoké úrovni, strojek od Kenissi se 70-ti hodinovou rezervou, lehoučký, na ruce pohodlný a mají osobitý design.
A teď to ALE.. ale zase jenom jediné  
Stejně jako u Bell & Ross BR05 - které jsem tam okukoval už druhý rok v řadě.. Cena na úrovni Omega Seamaster. Přes to se nějak nejsem schopný přehoupnout.     
 

Být za půlku, tak možná řešíme stejně, to si člověk nevybere:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sleduji, nebo se alespoň snažím sledovat různé nezávislé značky a mikrobrandy, Norqain také. Designově naprosto super ALE... Krom designu tam nevidím nic zajímavého po technické stránce vyjma použitých materiálů. 

Za mě ANO, pokud jsi se do designu vyloženě zamiloval a pokud ti nevadí vyhodit přes 4k€ za tříručky s "běžným" strojkem.

Za mě osobně za tu cenu NE, neb krom vyloženě zajímavého a super designu nenabízí nic navíc. Ani to logo slovutné značky, ani technickou fičuru...

Takže jako v reklamě na kofolu: Když je miluješ, není co řešit 😉 Jinak to ale nemá cenu. Ale sto lidí, sto chutí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sleduji, nebo se alespoň snažím sledovat různé nezávislé značky a mikrobrandy, Norqain také. Designově naprosto super ALE... Krom designu tam nevidím nic zajímavého po technické stránce vyjma použitých materiálů. 
Za mě ANO, pokud jsi se do designu vyloženě zamiloval a pokud ti nevadí vyhodit přes 4k€ za tříručky s "běžným" strojkem.
Za mě osobně za tu cenu NE, neb krom vyloženě zajímavého a super designu nenabízí nic navíc. Ani to logo slovutné značky, ani technickou fičuru...
Takže jako v reklamě na kofolu: Když je miluješ, není co řešit Jinak to ale nemá cenu. Ale sto lidí, sto chutí...

Díky moc za názor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Kostra napsal:


Díky moc za názoremoji106.png

Názor od magora, co vyhazuje přes 4k za no name anglický ChW 😉 Tak to ber s rezervou 🤣 Ale já si u obou kousků od ChW byl 100% jist, protože pro mě je to:

1/ design (musí se mi líbit)

2/ technika (technická fičura, rezerva chodu etc ...)

3/ Brand + cena "za to samé" v porovnání s konkurencí

Tady u těch Norqain vidím leda bod 1 - designově velmi povedené super hodinky. Otázka zní: stačí to? 😉 Pokud ano, tak není co řešit a jdi do nich 👍

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlas s DarylVanHorne. Fičúrky zaujímavé ale za také “fieldy” dať takú sumu musí byť človek nadšenec. Inak pozrel by Formex Essence Leggera 41 alebo 43, tiež zaujímavé hodinky za tretinu.

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozrel som si toho Bivera a musím uznať, že z Wildov cíťiť DNA Hublot.  Hlavne tvar púzdra a ručičiek.Taká športová decentnejšia odnož. Je to niečo ako Tudor pri Rolexe. Ak človeka tieto hodinky naozaj chytia - dizajn, kaliber, spirit ..tak môžu dávať zmysel aj za takú cenu…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem těch hodinek je silnej marketing. Vzhledově jsou velmi zajímavé a líbí se mi, považuju je jako za takovou mezeru na trhu, nejsou tuctové. :) Ale i přesto bych za ně určitě 5k euro nedal, v této cenové relaci bych rozhodně pořídil něco jiného klidně second hand a měl bych z toho mnohem lepší pocit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem těch hodinek je silnej marketing. Vzhledově jsou velmi zajímavé a líbí se mi, považuju je jako za takovou mezeru na trhu, nejsou tuctové. Ale i přesto bych za ně určitě 5k euro nedal, v této cenové relaci bych rozhodně pořídil něco jiného klidně second hand a měl bych z toho mnohem lepší pocit.

Díky za názor.
S tím marketingem mě napadá, jestli podobně nerozjížděl vlak třeba i Rolex a jak to dopadlo:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem nad nimi včera zase seděl hodinu v Koscomu (díky za trpělivost a fajn pokec Honzo). A ty hodinky prostě mají něco do sebe. Kulervoucí cifr, výborné zpracování, jak nemám rád lehké hodinky, tak tady se mi to líbí a na ruce pohádka. Jsem fakt slušně nalomený

c9b7ee4054f5369b4e05b19b0975d9e1.jpg
7b14bd6025f04b903f02ef7dd10b8210.jpg
65057033263422f42998f096b4a16e6d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...