Přejít na obsah

Co soudíte o JUNKERS ?


RomanP

Doporučené příspěvky

Dnes jsem si je na výstavě mimo jiné prohlížel a padli mi docela do oka i na ruku :-)

Wellblech JU 52

- automatický chronograf s Valjoux 7750 za cca 29,000 (na mě nyní moc, ale proč nesnít...)

tmavé info.jpg

světlé info.jpg

 

Daleko reálnější a dostupné jsou - chronograf poljot 3133 za 12,600 (Německé hodinky s ruským strojkem ?)

info.jpg

 

 

A nakonec i :

info.jpg

- s etou G.10 za 6,400,-

 

Podle mě stojí za to i celá série Flugweltrekorde G38 na adrese http://www.pointtec.de/junkers/index.html

 

Co soudíte obecně o této značce a co o těchto modelech ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle znacka totiz taky myslim patri rusum a spada do stejne party jako poljot, vostok atd. ;) Neznam ale detaily.

 

Mne se celkem libi, specialne ten detail vlniteho plechu, ktery ma evokovat povrch dopravnich letadel Junkers 52 z doby mezi valkama. Jestli ti muzu neco poradit, mrkni se po nich na ebay. Sice tam nejsou vsechny modely, ale ceny tam jsou vyhodnejsi, teda alespon ve srovnani s cenama, ktere popisujes.

Ten model s 7750 strojkem tam je taky (tady), ale s kozenym remenem a aukce konci zitra. Zatim je na 400Eurech, ale mozne uz se nevysplha vys..to vis, aukce.

 

Model 3133 je tam taky a hned nekolikrat. Tak to omrkni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle znacka totiz taky myslim patri rusum a spada do stejne party jako poljot, vostok atd...

Nikolivěk - nehledě na to, že Vostok a Poljot nejsou stejná parta :-))).

 

Mnichovský PointTEC Electronics původně vyvíjel radiem řízený strojek pro Ruhlu - byli hotovi v roce 99, takže už z toho Ruhla jaksi moc neměla. Ty hodinky ale dodnes prodávají sami pod značkou Maximilian München. Dělají pro Bundeswehr a Bosch/Siemens, ale mají i dvě další vlastní značky: Junkers a Zeppelin.

 

Pravidelně vystavují v Basileji. Letos tam měli bestiální kombinaci mechanických (ETA 7000) a elektronických (výškoměr/barometr/stopky) hodinek v titanovém pouzdře - vše ukuto ve spolupráci s TU München.

 

 

Zeppelin_7330-2.jpg Zeppelin_7330-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou radu ohledně ebay, ale s tím a dražbou obecně mám zatím zkušenost "0" takže tyhle jsem stejně prošvihl, ale i tak musím výběr ještě dost zvážit. Jinak díky i za lekci historie (kterou potřebuji, zatím jsem ve stádiu otázek, mnohdy i hloupých. Tedy co se hodinek týče).

Doposud jsem nedělal veliký rozdíl mezi automatem a quartzem (tedy ve využitelnosti pro mě, technicky je to nebe a dudy), ale když jsem tam ten Valjoux 7750 měl v ruce a koukal na něj, tak jsem se asi zbláznil, je to prostě neskutečnej zážitek a skoro nabývám pocitu, že automat musím mít, problém je že asi neslevím z chronografu a tím se dostávám na jinou cenovou hranici, než jsem myslel, ale co Vám budu o tom povídat :-)

 

Pro příští modelový rok bude tento výrobce dělat limuniscenční čísla a ručičky za použití technologie, díky které bude uvnitř čísel plyn (jako v baňce), který bude žhnout údajně "full time". Jak jsem koupil, tak prodávám, ale to by bylo zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...bestiální kombinaci mechanických (ETA 7000) a elektronických...

Ty jsem tam taky viděl a mě takový hybrid přijde spíš jako nevkus.

Já jsem taky tak trochu barbar s tím jak mi bylo jedno jestli manuální nátah a nebo quartz, ale tohle je na mě moc, mám vůbez nějak odpor k hodinkám co mají ručičky a display zárověň, natož když jsou ručičky v automatu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky kombinaci mechanika/elektronika mít nemusím (i když komerční úspěchy Breitlingu ukazují, že to nemusí být převažující názor), ale mechanický barometr vhodný ku létání by prostě byl příliš veliký.

 

Ostatně - od pohledu to automaty nejsou.

Moje chyba, chtěl jsem napsat "mechanických"

 

Ano, na létání ano, hodnotil jsem je spíše pocitem člověka, který hodinky na opravdové létání nepotřebuje. Myslím, že těch je mezi kupujícími převažující většina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se chtěl zeptat, jakou by jste mi poradili alternativu hodinek se strojky : Valjoux 7750 a Poljot 3133 ?

Myslím okolo cenové hladiny nahoře uvedených modelů.

 

Původně jsem váhal mezi Certina DS Podium a TISSOT PRC200 (oboje quartz chrono 100M a 200M) a nyní mi přijde, že když už dávám cca 12,000 tak by to nemusel být quartz, ale spíše alespoň manuální nátah Poljot 3133 (pokud bych tedy nezkusil rovnou něco s kalibrem 7750).

Čím více se o Poljotu dozvídám, tím víc je mi sympatičtější. Zvažoval jsem i zde zmiňovaný Aviator, ale pro jeho nedostupnost v ČR se mi vzdaluje. Nechci koupit přes internet hodinky, které jsem předtím neviděl párkrát na vlastní oči.

 

Také mi připadá, že většina hodinek, u kterých se pozastavím je v provedení do 5atm (Aviator IV, takřka komplet Junkers). Pro vlastní klid bych snesl těch 10atm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Co soudite o JUNKERSECH za cca 200 EUR( automaty), ktere se nachazeji na Junkers schopu ?

predem upozornuji, ze NEJSEM zadny znalec, ale proste se mi ty hodinky libi designersky, tak me moc nekamenujte ;-)

 

6292-5

6292-2

6296M-5 (s kozenym paskem)

 

vsechny jsou dobre vyfocene zde:

http://junkers-shop.de/service_junkers-uhr...2005_bilder.php

 

daji se sehnat nove na ebay.DE o cenu cca 170 e.

v CR (maly kamenny kramek v hyper--super--mega komplexu) jsem je videl za 8.500,--

 

jinak mam spise zalusk na : "laco 860884LB"

 

mej te se!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Global

Take planuju nakup Junkers hodinek, nevi nekdo z Vas kde se daji nakoupit za co nejlepsi cenu s titanovym tahem? Na originalnich strankach stoji 229? a nejde je objednat jinam nez do Nemecka. Jinde by snad mohly byt i o nejake to euro levnejsi s moznosti objednat do CR. Poradite?

 

info.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Global

Jestli netrváš na nových tak: http://cgi.ebay.de/JUNKERS-Alarm-Titanband...1QQcmdZViewItem

V noci vypadaj zajímavě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realita je u Junkersek o mnoho lepší, než tyhle jejich fotky. Mě si tahle značka taky celkem získala. Nestrašit mi v hlavě ty Fortisky, tak vezmu model 6208M-2 s poljotem a 42mm case a mám klid. Radši počkám, jak se mi v hlavě rozleží ten Fortis za onu cenu a nebo třeba narazím na něco jinýho s 3133 a dostupností i v ČR o téhle velikosti.

 

Ještě k těm fotkám. Tyhle quartzky mají podle obrázku asi pravý horní ciferníček chronografu snad ručně malovaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Global

Jestli netrváš na nových tak: http://cgi.ebay.de/JUNKERS-Alarm-Titanband...1QQcmdZViewItem

V noci vypadaj zajímavě...

ahoj, tyhle jsou prave NOVE: "Artikelzustand: Neu " ;-)

 

sledoval jsem ceny tec "mych" junkersek asi pred 3 mesici na ebay.de, maji to tam nejaci dealeri, cena zacina na 0e, ale mam pocit, ze pak umele cenu navysi (i kdyz je to na ebay zakazano) k lukrativnim 170--200e. tam kde jsem prihazoval ja tak byla skryta drazba a "nekdo" prihodil 5s pred koncem prave na 200e. no a za par min tam byly ty hodinky znovu od stejneho prodejce :-D

 

no je to porad lepsi nez onech 8.500 co jsem videl v CZ kamennem krame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vladimir: jo máš pravdu jsou Neu:-) Nemčinou moc nevládnu, tak se omlouvám. S tim umělym navýšením je to blbé. Já osobně jsem takle hodinky ještě nikdy nekupoval a moc se mi dotoho nechce, co třeba když jsou hodinky poškozený nebo jsou to jiný než bylo napsáno v ebay? Jak se pak postupuje, vrácení zboží atd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle mého je to stejný, jako když je objednáváš. Ocitneš se na nějakou dobu ve chvíli, kdy už nemáš peníze, ale zatím ani hodinky.

Při reklamaci to hold prožiješ 2x.

Nic si z toho nedělej, jak jsem ti už psal, já jsem na tohle taky "měkejš". Jinak už bych měl ty hezký Aviatory.

 

Ale nevěš hlavu, slíbený článek o nakupování na Ebay určitě nakonec bude :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vladimir: jo máš pravdu jsou Neu:-) Nemčinou moc nevládnu, tak se omlouvám. S tim umělym navýšením je to blbé. Já osobně jsem takle hodinky ještě nikdy nekupoval a moc se mi dotoho nechce, co třeba když jsou hodinky poškozený nebo jsou to jiný než bylo napsáno v ebay? Jak se pak postupuje, vrácení zboží atd?

v pohode, ja nemecky neumim vubec :-) --> www.slovnik.cz

 

lehce k ebayi:

umele navyseni: proste ten dealer kdyz uvidi, ze se mu cena nerentuje tak prihodi sam na sebe, coz znamena, ze v ten moment ty hodinky nejsou Tvoje ale zaroven nic netratis/neplatis. je to blbe, ale neni co ztratit ;-)

 

nejlepsi je vazne pockat na zaver drazby a prihodit par sekund pred koncem, ale chce to mit rychly inet a budika co te vcas probudi :-)

 

jinak jeste k dealerum na ebay.de:

ten zmineny odkaz:

http://cgi.ebay.de/JUNKERS-Alarm-Titanband...1QQcmdZViewItem

tak ten dealer (sell-service24) asi hraje ferove, nastavil pocatecny cenu rovnou na 195e a za to uz musi ebayi platit i kdyz neproda. kdyz prodavajici da nastavi vyvolavaci cenu na 0e tak nemusi platit predem nic. jinak tento model stoji normalne 230e na junkers shopu, takze je to usetrena tisicovka.

http://junkers-shop.de/product_info.php/pr...40b39e9b0af585f

 

nemyslim si, ze by si nekdo dovolil oznacit zbozi jako nove kdyz by to neodpovidalo realite.

 

btw: jestli bydlis v plzni a mas strach, ze Ti nekdo posle z ebaye poskozeny/pouzivany kus tak si udelej predvanocni vylet do rajchu a kup to tam v kamenem obchode ;-)

 

ufff tak to bylo asi tak vse k Tvym dotazu a pochybnostem, hoj ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jinak pro frajery co maji radi cifernik jako svetlusky :-D cimz nechci nijak zlechcovat tuto funkci pri sluzbe na ponorce!

 

Titanium U-boat watch:

http://www.aristo-uhrenvertrieb.de/english4.htm

 

cena NOVYCH na ebay.de je o 88e nizsi

http://cgi.ebay.de/Aristo-U-Boot-Uhr-mit-T...bayphotohosting

 

5h62tu-2_4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dnes jsem viděl několik živých Junkers a musím přiznat že mě dostali. Poprvné jsem Junkersy viděl v Hannoveru asi před 4 lety a byli příjemným překvapením, před asi rokem jsem viděl v Praze model s titanovým pouzdrem a manuálně natahovanou Molnií a zklamalo mě že vypadají jako Panerai, tedy že Junkers jde cestou napodobování.. Dnes jsme viděl a držel v ruce model 6524-2 s manuálně natahovaným Poljotem a jsou milým překvapením. U chronografu s MC 12600 s DPH jsem tak dobré zpracování nečekal, v poslední době mě styl leteckých hodinek z 30tých let láká a tak jediné co řeším je jaké. Výběr jsem zmenšil na některý z modelů Zeno Watch, u toho který jsem měl dnes v ruce jsem čekal víc, například šrobované stěžejky na jiných hodinkách jsou mnohem hezčí. Pokud zkousnu že tyto Junkersy přesně kopírují styl Hanhard nebo Tutima jdu do nich, jsou moc hezky zpracované a manuální natahování se k nim skvěle hodí. Myslím že za ty peníze nelze dostat víc... Pokud ne obohatí mou maličkost některé B-Uhr, druhým favoritem, vedle Junkers 6524-2, jsou Laco, Stowa je malá a styl ciferníku je podobný tomu co mám právě na ruce, ostatní už nejsou tak autentické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...