Přejít na obsah

Každodenní hodinky do 25 tisíc


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Pavel87 napsal:

Prozkoumám, Glycine se mi líbí nízkostí pouzdra, akorát nevím jak je t teď a kvalitou, kdy má brand nového majitele? 

Dost se toho dá najít ještě z tzv. pre Invicta období. Tam by o kvalitě nemělo být pochyb v poměru výkon/cena. Ale expert nejsem 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Pavel87 napsal:

Díky :) co je to za obchod? Máte s nim někdo zkušenosti? 

Bezpochyby najlepší predajca na SVK, maximálna ochota a ústretovosť ... a vlastne asi jediný obchod na SVK, kde sa dá aj niečo poriadne kúpiť, teda ak nepočítame Sheron, no tam sa dá maximálne si zobrať katalóg od RLX 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Willie McBride napsal:

Bezpochyby najlepší predajca na SVK, maximálna ochota a ústretovosť ... a vlastne asi jediný obchod na SVK, kde sa dá aj niečo poriadne kúpiť, teda ak nepočítame Sheron, no tam sa dá maximálne si zobrať katalóg od RLX 😄

Díky, takže tam by se ta Mida dala vzít :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, tak jsem se v úvahách posunul dál a když už se pohybujeme lehce nad limit, musím zahrnout ještě jeden perfektní model do výběru - Seiko Presage Sharp Edged :)  

https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb227j1-sharp-edged-series?gclid=Cj0KCQiAg_KbBhDLARIsANx7wAxScCDIEt27_nV0tkzc878D280nlgXgPB_szqJOtogAMJnOO0WbX-kaAg_7EALw_wcB (případně opět modrá varianta). 

vs 

https://www.helveti.cz/mido-multifort-chronometer-1-m038-431-11-041-00?gclid=Cj0KCQiAveebBhD_ARIsAFaAvrFGml9EklwaZ8heJb7oJcgleab5-8gkhjIwIKQRg5IoSXbZVryMJssaAiInEALw_wcB

vs 

https://www.helveti.cz/mido-multifort-power-reserve-m038-424-11-041-00 - díky za upozornění Spongebob


Je mi jasné, že rozhodnutí za mě nikdo neudělá a to ani nechci, spíš mě zajímají Vaše postřehy, čeho bych si možná nevšimnul. 
 

Všechny splňují zvýšenou rezervu chodu a s tím bohužel sníženou frekvenci strojku - ještě jsem neměl 4 Hz hodinky a zase vybírám z těch, které tu frekvenci nemají. 
 

Jako starý Seikokot se přikláním zase k Seiko. Na druhou stranu proč nezkusil něco jiného a přímo švýcarskou produkci? Ach jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divej jako Seiko fajn, ale já třeba u Prospexu jsem z vlastní zkušenosti nespokojenej s kvalitou. Ale za mě, vybírat už v cenové relaci Mido, Hamilton a třeba i ten Ward...tak tam bych Seika už netahal. Nechci někoho nasrat...je to prostě můj názor.

Je spoustu krásných Seiko potápek motajících se kolem 10-15k pokud jim teda lícujou indexy což spíš nelícujou.

Ale vybírat něco lepšího/dražšího, tak spíš něco "swiss".

Wardy mám moc rád, ale pokud chceš fakt nový, tak 25k+ bych za Wardy nedal :) (zas podle toho za jaký). Měl jsem černý Tridenty pro 300m, 40mm a fakt pecka, krásný hodinky, tady z fóra, ale nepoškrabaný za 16k... je to na tobě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já zase z tohoto výběru naopak hlasuji pro Sharpegded. Jsou prostě jiné a tím výjimečné. To Mido je vedle nich usedlé a dle mého po x letech úplně zapomenutelné. Sharpedged už vždy budou "ty prvni" s tímto kouzelným ciferníkem a celkovým "sharp edged" designem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, lemon napsal:

A čo tieto certiny? Neokukané a nové za super cenu:

https://prazskehodinarstvi.cz/produkty/detail/32-certina-ds-1-small-second

 

pěkný.. ale stěžejky 21mm můžou trochu vadit.. motýlovka to samý, měl jsem ji na Bulovách a to zapínání i po delší době mě prostě trochu vadilo + teda žádná mikroregulace, takže jsem je neměl uplně tip top vyladěný na ruku.

A skoro 15mm výška taky nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Spongebob napsal:

pěkný.. ale stěžejky 21mm můžou trochu vadit.. motýlovka to samý, měl jsem ji na Bulovách a to zapínání i po delší době mě prostě trochu vadilo + teda žádná mikroregulace, takže jsem je neměl uplně tip top vyladěný na ruku.

A skoro 15mm výška taky nic moc.

15 mm je proste moc, přes to nejede vlak. 

U těch Sharp Edge mi trošičku vadí jedna věc - ploška napisu Seiko, umí to i lip: https://www.gnomonwatches.com/products/presage-sharp-edged-open-heart-aisumi-blue-ref-sarx099

 

Beztak zanchvilku přijde nějaký upgrade :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malicko off-topic, ale nejak mi to prislo na mysl, protoze se taky poohlizim po nejakych Seikach: Prakticky vsechny jejich modely uz i s docela ambiciozni cenovkou maji ten rotor jak vydlabany z pozink plechu ze svodidel (cest nekolika malo vyjimkam). Me osobne to docela odpuzuje... Nechapu proc si na nem nemuzou dat trochu zalezet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samý korunky...hodinky za 15 - 30k a bez ničeho... To už je standard od microbrandu od 5k pomalu.. 

To samý safír...u Seika až kdoví jakej model.. za mě prostě propastnej průser poměru a kvality. Za ty love maj ostatní značky navrch..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...