Přejít na obsah

Každodenní hodinky do 25 tisíc


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přesně. Nejsem žádný znalec, ale zkrátka toto naše sdílené hodinkove bláznovství je přece nejvíc o emocích. Kdo chce mít na ruce ukazatel času, pořídí si quartz za pár stovek s přesností pár sekund za měsíc, WR 100 a v dalších 10-15-20 letech chodí jen měnit baterku.

Moc nechápu tu kritiku Seiko Sharpedged a postrádání detailů a zpracování. V ruce jsem je nikdy neměl, ale pochybuji, že by Matouš ve svém videu opěvoval něco, co je špatně zpracované. Nakonec tam vyzdvihuje i ten zmiňovaný poměr cena/kvalita. Sklo safír, inhouse s rezervou 70 hodin, ojedinělý ciferník, skvělé broušení pouzdra, ruček....

Jasný, každý má své priority a svůj pohled, ale zrovna v tomto případě není, dle mého, žehrání nad přemrštěnou cenou na místě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějak jsem dva poslední komenty nepochopil..asi jsme si nerozuměli, nebo srovnáváte jabka s hruškama.

kolega KEX zmínil ,že se mu nelíbí seiko rotory "z plechu ze svodidel" to mě mimochodem i pobavilo :D 

Pavel87 - zmínil, že u Sharped Edge se mu nelíbí logo SEIKO jakoby na štítku...místo jiných Seiko kde je plasticky na cifru.

no a já jsem napsal, že mi zase u dost Seiko modelů chybí signovaná korunka, safír atd za nemalé peníze..

třeba jsem slepej ale tohle "Moc nechápu tu kritiku Seiko Sharpedged a postrádání detailů a zpracování. " jsem tu fakt nikde od nikoho nevyčetl.

To samý nějaký srovnávání s Casio digoškama... asi v návaznosti na hlášku poměr cena/výkon nebo nevím..ale to je úplně mimo. 

Jinak ano Casia za pár stováků mám taky a jsou super! Dělám s nima kolem domu :) na každodenní nošení mám Oris Aquis, ty jsem koupil zde na fóru a ty jsou přesným výkladem poměru cena výkon. Casia jsou jen cena :).

A zpět k tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Spongebob napsal:

nějak jsem dva poslední komenty nepochopil..asi jsme si nerozuměli, nebo srovnáváte jabka s hruškama.

kolega KEX zmínil ,že se mu nelíbí seiko rotory "z plechu ze svodidel" to mě mimochodem i pobavilo :D 

Pavel87 - zmínil, že u Sharped Edge se mu nelíbí logo SEIKO jakoby na štítku...místo jiných Seiko kde je plasticky na cifru.

no a já jsem napsal, že mi zase u dost Seiko modelů chybí signovaná korunka, safír atd za nemalé peníze..

třeba jsem slepej ale tohle "Moc nechápu tu kritiku Seiko Sharpedged a postrádání detailů a zpracování. " jsem tu fakt nikde od nikoho nevyčetl.

To samý nějaký srovnávání s Casio digoškama... asi v návaznosti na hlášku poměr cena/výkon nebo nevím..ale to je úplně mimo. 

Jinak ano Casia za pár stováků mám taky a jsou super! Dělám s nima kolem domu :) na každodenní nošení mám Oris Aquis, ty jsem koupil zde na fóru a ty jsou přesným výkladem poměru cena výkon. Casia jsou jen cena :).

A zpět k tématu.

Asi mě zmátlo, že se příspěvky o plechovém rotoru a tvůj povzdech nad nesignovanou korunkou + nesafírem objevily pod příspěvky k poslednímu top výběru, kde jako jediné Seiko figurují Sharpedged.

V pohodě, k nepochopením tu dochází poměrně často. To je ta nevýhoda dopisování. U stolu by se to nestalo nebo hned objasnilo. Hlavně ať Pavel87 dobře vybere a je spokojený. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Chronopetr napsal:

Asi mě zmátlo, že se příspěvky o plechovém rotoru a tvůj povzdech nad nesignovanou korunkou + nesafírem objevily pod příspěvky k poslednímu top výběru, kde jako jediné Seiko figurují Sharpedged.

V pohodě, k nepochopením tu dochází poměrně často. To je ta nevýhoda dopisování. U stolu by se to nestalo nebo hned objasnilo. Hlavně ať Pavel87 dobře vybere a je spokojený. 👍

🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Spongebob napsal:

🍻

Přesně chlapi :) Upřímně - taky mě ten rotor sere a ještě víc mě irituje jakoby menší průměr setrvačky, než jaký by mohl být. Taky ta nesignovaná korunka u některých dražších modelů je tristní. Nasazení hardlexu místo safíru jakbysmet. 
 

Dal jsem teď do inzerce dva kousky,

které už skoro nenosím a snad se mi podaří je prodat - hodí to trosku peněz a především 4 automaty proste neunosím. 
 

Ještě jak píše Chronopetr, tak i v mém případě jsou hodinky o emocích. A někdy to chytne zvláštní směr. Minulý týden se mi kamarád pochlubil novými Garminy Fenix 7 - ty hodinky mají snad všechny myslitelné funkce včetně solárního dobíjení (vydrží prý až týden) a safíru, navíc jako bonus titan. Emoce jsou v tomto případě zakleté v tom, že máte na ruce něco s průměrem 51 mm v čem je napěchovaná ta nejmodernější technologie dneška, byť to s hodinkami už moc společného nemá. Ale normálně bych si je uměl představit. 
 

U mechanických hodinek mě baví právě ten pocit, že na ruce mám něco, co měří čas jaksi postaru - mechanicky a řemeslně a má to potenciál tikat do “nekonečna”, což třeba ty Garminy určitě nemají. Nemusí to být dokonalé a v této cenové relaci to ani neočekávám. Jediné co musejí vzbuzovat při pohledu na ně je radost. A to ty Seiko nebo Mido splňují (ale chtělo by to vidět na živo). Ještě tomu dam čas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj Pavle, jestli ještě nemáš vybráno, tak jsi tu zmiňoval, že ML Aikon jsou super, ale moc přes rozpočet. Když to nebudeš kupovat u nás v kamenném obchodě, tak je máš nové "lehce" přes rozpočet:

Maurice Lacroix AI6008-SS000-230-2 - Aikon Automatic Grey Dial... za 32 813 Kč k prodeji od Seller na Chrono24

Dokonce můžeš navrhnout cenu, tak Ti pravděpodobně něco ještě sleví. Je tam více variant, mně se nejvíce líbila tato s černým páskem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 2. 2023 v 16:48, oleGiba napsal:

Ahoj Pavle, jestli ještě nemáš vybráno, tak jsi tu zmiňoval, že ML Aikon jsou super, ale moc přes rozpočet. Když to nebudeš kupovat u nás v kamenném obchodě, tak je máš nové "lehce" přes rozpočet:

Maurice Lacroix AI6008-SS000-230-2 - Aikon Automatic Grey Dial... za 32 813 Kč k prodeji od Seller na Chrono24

Dokonce můžeš navrhnout cenu, tak Ti pravděpodobně něco ještě sleví. Je tam více variant, mně se nejvíce líbila tato s černým páskem.

Díky, u Hanáka je měli v akci za 34 na tahu, byl jsme se tam podívat. Zeptal jsem se prodejce, kde je mají a on ukázal do vitríny. Tak jsem se otočil a odešel - nulový zájem mi je třeba ukázat, vytáhnout, nechat se podívat blíž. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vážně přemýšlím nad Orient Star: https://www.helveti.cz/orient-star-contemporary-re-au0005l

 

Jen váhám nad velikostí. Mám obvod zápěstí 20 cm, tak ten průměr pouzdra 38,5 mm asi bude na hraně. Na druhou stranu lug to lug je jen o 3 mm menší, než na 42 Orient defenderech 2, tak by to snad nebylo zase tak hrozné. Nevím, co myslíte? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Aleš 75 napsal:

No s tou velikostí zápěstí Já mám 20.5-21 a nosím hoďky 42-44 úplně na pohodu.

Díky za sdělení, ale to mi nějak nepomůže. Zkoušel jsi naopak na ruku něco kolem 38 mm, jak to vypadalo? Hodinky 42-44 mm mám taky, ale jaksi k více společenskému modelu se tento rozměr už moc nehodí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No 40mm GS s tahem 22mm to bylo pocitově dobrý,ale Seika Alpinist 39.5mm s páskem 20mm ty mně  připadaly hodně malé.

Tím jsem chtěl jenom říct že je to o pocitu na ruce.Já osobně bych 38mm nedal se svým zápěstím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pavel87 Ja mam zapästie okolo 21, skor viac. Mal som dost dlho Seiko SARB033, teda 38mm. Nosil som ich na kozi a myslim, ze celkom ok. Pravdou ale je, ze davam prednost o nieco väcsim hodinkam. Ale GS snowflake (41mm) mi pride super, takmer dokonale. Casto nosim Sinn EZM 3F, ktore maju 41mm a parada. Podobne moony. Praveze divery okolo 44mm uz mi robia problem. Teda okrem GS, ktore su titanove. 
Nicoho od 40mm vratane by som sa nebal. Ulohu este teda hra typ hodiniek, hlavne luneta/bez lunety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...