Jump to content

Každodenní hodinky do 25 tisíc

Pavel87
 Share

Recommended Posts

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

před 2 hodinami, Pavel87 napsal:

Prozkoumám, Glycine se mi líbí nízkostí pouzdra, akorát nevím jak je t teď a kvalitou, kdy má brand nového majitele? 

Dost se toho dá najít ještě z tzv. pre Invicta období. Tam by o kvalitě nemělo být pochyb v poměru výkon/cena. Ale expert nejsem 🤷‍♂️

před 16 hodinami, Pavel87 napsal:

Díky :) co je to za obchod? Máte s nim někdo zkušenosti? 

Bezpochyby najlepší predajca na SVK, maximálna ochota a ústretovosť ... a vlastne asi jediný obchod na SVK, kde sa dá aj niečo poriadne kúpiť, teda ak nepočítame Sheron, no tam sa dá maximálne si zobrať katalóg od RLX 😄

před 23 hodinami, Willie McBride napsal:

Bezpochyby najlepší predajca na SVK, maximálna ochota a ústretovosť ... a vlastne asi jediný obchod na SVK, kde sa dá aj niečo poriadne kúpiť, teda ak nepočítame Sheron, no tam sa dá maximálne si zobrať katalóg od RLX 😄

Díky, takže tam by se ta Mida dala vzít :) 

Pánové, tak jsem se v úvahách posunul dál a když už se pohybujeme lehce nad limit, musím zahrnout ještě jeden perfektní model do výběru - Seiko Presage Sharp Edged :)  

https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb227j1-sharp-edged-series?gclid=Cj0KCQiAg_KbBhDLARIsANx7wAxScCDIEt27_nV0tkzc878D280nlgXgPB_szqJOtogAMJnOO0WbX-kaAg_7EALw_wcB (případně opět modrá varianta). 

vs 

https://www.helveti.cz/mido-multifort-chronometer-1-m038-431-11-041-00?gclid=Cj0KCQiAveebBhD_ARIsAFaAvrFGml9EklwaZ8heJb7oJcgleab5-8gkhjIwIKQRg5IoSXbZVryMJssaAiInEALw_wcB

vs 

https://www.helveti.cz/mido-multifort-power-reserve-m038-424-11-041-00 - díky za upozornění Spongebob

Je mi jasné, že rozhodnutí za mě nikdo neudělá a to ani nechci, spíš mě zajímají Vaše postřehy, čeho bych si možná nevšimnul. 

Všechny splňují zvýšenou rezervu chodu a s tím bohužel sníženou frekvenci strojku - ještě jsem neměl 4 Hz hodinky a zase vybírám z těch, které tu frekvenci nemají. 

Jako starý Seikokot se přikláním zase k Seiko. Na druhou stranu proč nezkusil něco jiného a přímo švýcarskou produkci? Ach jo. 

Divej jako Seiko fajn, ale já třeba u Prospexu jsem z vlastní zkušenosti nespokojenej s kvalitou. Ale za mě, vybírat už v cenové relaci Mido, Hamilton a třeba i ten Ward...tak tam bych Seika už netahal. Nechci někoho nasrat...je to prostě můj názor.

Je spoustu krásných Seiko potápek motajících se kolem 10-15k pokud jim teda lícujou indexy což spíš nelícujou.

Ale vybírat něco lepšího/dražšího, tak spíš něco "swiss".

Wardy mám moc rád, ale pokud chceš fakt nový, tak 25k+ bych za Wardy nedal :) (zas podle toho za jaký). Měl jsem černý Tridenty pro 300m, 40mm a fakt pecka, krásný hodinky, tady z fóra, ale nepoškrabaný za 16k... je to na tobě :)

Tak já zase z tohoto výběru naopak hlasuji pro Sharpegded. Jsou prostě jiné a tím výjimečné. To Mido je vedle nich usedlé a dle mého po x letech úplně zapomenutelné. Sharpedged už vždy budou "ty prvni" s tímto kouzelným ciferníkem a celkovým "sharp edged" designem. 

Před hodinou, lemon napsal:

A čo tieto certiny? Neokukané a nové za super cenu:

https://prazskehodinarstvi.cz/produkty/detail/32-certina-ds-1-small-second

pěkný.. ale stěžejky 21mm můžou trochu vadit.. motýlovka to samý, měl jsem ji na Bulovách a to zapínání i po delší době mě prostě trochu vadilo + teda žádná mikroregulace, takže jsem je neměl uplně tip top vyladěný na ruku.

A skoro 15mm výška taky nic moc.

před 6 hodinami, Spongebob napsal:

pěkný.. ale stěžejky 21mm můžou trochu vadit.. motýlovka to samý, měl jsem ji na Bulovách a to zapínání i po delší době mě prostě trochu vadilo + teda žádná mikroregulace, takže jsem je neměl uplně tip top vyladěný na ruku.

A skoro 15mm výška taky nic moc.

15 mm je proste moc, přes to nejede vlak. 

U těch Sharp Edge mi trošičku vadí jedna věc - ploška napisu Seiko, umí to i lip: https://www.gnomonwatches.com/products/presage-sharp-edged-open-heart-aisumi-blue-ref-sarx099

Beztak zanchvilku přijde nějaký upgrade :) 

Malicko off-topic, ale nejak mi to prislo na mysl, protoze se taky poohlizim po nejakych Seikach: Prakticky vsechny jejich modely uz i s docela ambiciozni cenovkou maji ten rotor jak vydlabany z pozink plechu ze svodidel (cest nekolika malo vyjimkam). Me osobne to docela odpuzuje... Nechapu proc si na nem nemuzou dat trochu zalezet :)

To samý korunky...hodinky za 15 - 30k a bez ničeho... To už je standard od microbrandu od 5k pomalu.. 

To samý safír...u Seika až kdoví jakej model.. za mě prostě propastnej průser poměru a kvality. Za ty love maj ostatní značky navrch..