Přejít na obsah

Tissot PRC 200


jirikoukal

Doporučené příspěvky

Řídil - a tím pádem i porovnával - jsem podle serveru Greenwichmeantime, přišlo mi to jako dobrá volba nastavení času, protože digitální vysílání televize se dost zpožďuje třeba oproti analogu. Jak říkám, počkám, co to bude dělat dál, na stránkách prodejce píšou, že max. odchylka je 15 vteřin za měsíc, čili když to bude víc, asi budu oprávněn to s nimi řešit.

 

no ale aj tak mi to pride hodne. Vsak to je skoro ako lepsia mechanika. Neviem ja by som bol nasra,y keby som mal quartz a robilo by to tak. Inak ja cas nastavujem podla Tohoto serveru a som celkom spokojny. Ale tak greenwich je istota:) daj potom vediet ako to dopadlo. Ale zast je tam ta moznost ze baterka je uz slaba ak boli dlho v obchode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

no ale aj tak mi to pride hodne. Vsak to je skoro ako lepsia mechanika. Neviem ja by som bol nasra,y keby som mal quartz a robilo by to tak. Inak ja cas nastavujem podla Tohoto serveru a som celkom spokojny. Ale tak greenwich je istota:) daj potom vediet ako to dopadlo. Ale zast je tam ta moznost ze baterka je uz slaba ak boli dlho v obchode.

 

No to víš, že nadšenej z toho nejsem. Dostal jsem je jako dárek k 20. narozeninám, tak by mě to mrzelo, kdyby byly nějaký problémy. Nejsem žádnej hodinkovej matador, hodinky sem hodně dlouho nenosil, naposledy nějaký digitálky, ale to už je dávno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite pockaj ci sa nespamataju a strojcek sa nezabehne. Moj tiez naprv robil 3sekudny denne, teraz robi sotva polsekundy(hoci je to mechanika) ak by po mesiaci nesadli a odchylka bude stale taka ista, tak sa skus ozvat predajni, mozno len staci vymenit baterku - ak je fakt slaba. a potom uvidis co sa bude diat.

 

BTW a mas ich na oceli ci kozi? ak kozi, na denne nosenie je to prijemne a bojis sa s tym aj vody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řídil - a tím pádem i porovnával - jsem podle serveru Greenwichmeantime, přišlo mi to jako dobrá volba nastavení času, protože digitální vysílání televize se dost zpožďuje třeba oproti analogu. Jak říkám, počkám, co to bude dělat dál, na stránkách prodejce píšou, že max. odchylka je 15 vteřin za měsíc, čili když to bude víc, asi budu oprávněn to s nimi řešit.

 

Při výrazném zpoždění hodinek je výměna baterie za novou dobrý první krok. Častokrát jsem viděl, že prodejce nechá pro efekt běžet stopky, třeba i za mrazu za výlohou, atd. Nechal jsem si totiž takové zmrzlé chrono ukázat. Byl to zážitek, kus ledu na ruce.

Za druhé, při velké odchylce bych reklamoval. V T PRC 200 je kalibr G10.211. Já s ním mám vynikající zkušenosti z mých Certin DS Podium. Od změny času v listopadu 08 do teď se zpozdily o ~ 1,5 vteřiny.

Proto jsem taky koupil bratrovi k narozeninám tyto PRC 200, minulý týden, zatím nemám informace o přesnosti. Zkusím si to zjistit.

Předpokládal jsem, že stejný kalibr, výrobce na stejné úrovni ve Sw.Group, téměř stejné balení, dokumentace, všechno, že budou hodinky naprosto srovnatelné co do kvality.

Teď jsem hledal udávanou odchylku Quartz Eta G10 a nenašel, ani na Tissot, ani na Eta. Jen pro srovnání, často osazovaný podobný kalibr Ronda 5040.B udává přesnost -20/+10 vteřin/měsíc. To je hodně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Já jsem si koupil T PRC 200 před půl rokem - chtěl jsem přehledné, přesné hodinky, které ledacos snesou, nosím je prakticky pořád, používám je i při sportu, takže opravdu je nijak nešetřím. Jenom je nenosím do vody, protože mají kožený tah. A jejich odchylka za měsíc se vejde do dvou vteřin - splňují vcelku v pohodě výhody quartzového stroje bez hodinářské romantiky :headset:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite si nebudem kupovat Omegy na internat. A ja sa durdim kvoli tomu, ze miestny uzivatelia proste zarabaju, maju staly prijem a mozu si dovolit nieco ine ako student co je na suchych rozkoch. Ked budem zarabat aj ja si doprajem nieco prijemne na ruku. Mne vsak vadi to, ze tu sa nehladi na dizajn /cest vynimkam/ ale na znacku. A to ma na tom mrzi. Lebo ver mi ci nie, clovek co ma jedny hodinky nech su to aj digitalky za 400 korun na ktore si sam zarobil a ver ze soplos si moze a chce kupit kadeco ine ako hodinky, ma z nich vacsiu radost ako typek co ma doma 5ks panerai, len kazde ine. Predstav si ze si horko tazko v lete zarobis niekolko tisic, kupis si za to co si mozes dovolit a co sa ti srdcie ziada. To je na tom krasne! nie to ze nemam In-house kaliber a repeater. To je dovod mojej nasratosti voci miestnym chronomagom.

Takovýhle smradlavý komunistický myšlení je na hodinky mor. Očividně toho při svejch kategorickejch prohlášeních o životě moc nevíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Snow

................... A ja sa durdim kvoli tomu, ze miestny uzivatelia proste zarabaju, maju staly prijem a mozu si dovolit nieco ine ako student co je na suchych rozkoch.................... To je dovod mojej nasratosti voci miestnym chronomagom

 

Tvého neuvěřitelného výkřiku jsem si všiml až dnes a snad se mi jen zdá. Pevně doufám, že si děláš prdel, to se nedá napsat ani v deliriu tremens.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

................... A ja sa durdim kvoli tomu, ze miestny uzivatelia proste zarabaju, maju staly prijem a mozu si dovolit nieco ine ako student co je na suchych rozkoch.................... To je dovod mojej nasratosti voci miestnym chronomagom

 

Tvého neuvěřitelného výkřiku jsem si všiml až dnes a snad se mi jen zdá. Pevně doufám, že si děláš prdel, to se nedá napsat ani v deliriu tremens.

Toho jsem si taky nevsimnul - je to dost dobra hlaska :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Otvoril som toto vlákno až dnes, no povzdych jeho zakladateľa nad "stálym príjmom" miestnych užívateľov ma okamžite prebral. Pokiaľ by bol študent na "suchých rožkoch" tak sa do výkladu s Tissot-kami ani len nepozrie a vytešuje sa z akýchkoľvek dizajnovo podarených lacnejších časomier. Ak sa k nim dopracoval práve cez tie "suché rožky", tak klobúk dolu pred jeho sporlivosťou a cielavedomosťou, živenou vidinou obstarania si pravých švajčiarskych hodiniek - tie hodinky sú veľmi pekné. Len mu doporučím - na základe jeho zvolania do tmy - vy...er sa na školu, sadni si za počítač a "fóruj" na chronomagu - iste ti to zabezpečí pravidelný stály príjem, ako všetkým ostatným chronomagistom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Nevím, jestli to jde u quartzu tak říct, ale nech je "sednout" a uvidíš dál. Změna režimu zamává s kdečím, možná i s PRCkama.. Mechaniky se usazujou i měsíc, pak se ustálí i přesnost. Nehaž hned flintu do žita ( neboli Tissoty do šuplíku) a měj s nima trpělivost..

I když tady místní matadoři moc Tissot v lásce nemají, jsou tu i spokojení nositelé ( a já mezi nima). A kromě snad jednoho případů vyloženého průseru si tady na Tissoty nikdo moc nestěžoval

PRC 200 mám taky a zrovna přesnost považuju za jejich velkou přednost...sou na baterky no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Díky všem tady na fóru za názory, připomínky k PRC 200, včera večer jsem si je objednal,

už jsou na cestě, zítra čekám posla z UPS :thumbsup_anim:

 

Chtěl jsem jednoduché přehledné chronografy (i když ty stopky nikdy nepoužiju, prostě se mi to líbí)

a ta žlutá vteřinovka s černým ciferníkem a černým koženým páskem je nádherná.

 

Ještě jsem měl ve výběru :

- Citizen Titanium Chronograph Eco-Drive - ale tady všichni nadávají na Eco-Drive systém

- Police Fast Lane - to zase prý je designová "módní" firma

- Wenger Aerograph - oranžové ručičky, čísla, pásek prošitý oranžovou nití nádhera,

ale ty už jsou pro volný čas, ne do práce - ty si koupím příště :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

mne moje robili odchylku pri zmene casu na zimny do 10 sekund (nepamatam presne). Predtym boli nastavovane pri prechode zo zimneho na letny. Co ma vsak trapi viac je, ze remen nie je bohvieako kvalitny, ani nie po roku nosenia sa na viacerych miestach z neho zosuchala ta vrchna crstva (lak?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsem si objednal taky Tissot PRC 200, tak doufám, že nebudou trpět nějkou velkou nepřesností. Až přijedou, tak dám vědět, jak jsou na tom.

jsou to quartzky, popiku. u tech se fakt presnost neresi. i cinsky smejd z trznice dela odchylku v rozmezi sekund na mesic. u mechanik se to pocita v sekundach na den (pozn.: mysleno obecne - to dodavam jen proto, aby se nerozpoutala debata o vyladeni mechanik na ? 0s za den). cili asi takhle: pokud ti tramvaje nejezdi podle atomoveho casu, tak se tim nema cenu zabyvat. a hodinky jsou to jinak pekne, uz jsem je taky mel v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...