Přejít na obsah

Seiko SLT005 ako zmenit/nadstavit/cas


R1ch

Doporučené příspěvky

Par dni do zadu som bol u hodinara z mojimi SEIKO PERPETUAL 8F56 (SLT005) , bolo potrebne na nich vymenit baterku.Kedze nemal vo svojom zlatnictve,tak mi vysvetlil ako cely proces spravit.Takze som objednal z Amazon novu baterku,vymenil som ju,ale tu nastava problem: co mam spravit,aby som nadstavil calendar ? Z pociatku rucicka utekala 5sec. , po tom co som

sa hral z korunkou,tak sa zastavili uplne.Skusal som naist na youtube video,ale k tomuto modelu ziaden nieje.Bol by som velmi rad ak by mi niekto vysvetlil co treba spravit.A co vlastne zaznamenava cervena rucicka ( predpokladam ze mesiac) ?! Kedze ide o perpertual calendar,treba urcit aj rok,skrz rocne zmeny mesiacov v dnoch ?

Dakujem za kazdu radu!

Mam vlastne este jednu otazku,po uzavreti a dotiahnuty hodin na max.,ako vlastne funguje 10atm ponorenie (ohladne Seiko)? Povedzme ze prinesiem hodinarovy moje Omega,on vymeni bateriu,ako ich uzavrie a skontroluje ponornu hlbku 300m? Povedzme ze ak ich vezmem k moru a budem sa s nimi ponarat,nedostane sa do nich voda? Kedze ide o Omega,treba sa z hodinarom bavit o vody-vzdornosti,alebo je potrebny priplatok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba pri otvorenych hodinkach zkratovat kontakty pinzetou a tym sa nejako perpetual nastavuje, daju sa k tomu najst videa na YT, pred rokmi som to robil na perpetual diveroch a podarilo sa. Ale treba mat pri tom hodinky kazdopadne orvorene. Mal by to urobit hodinar pri vymene baterky, korunkou to urcite nepostelujes.

Cervena rucka by mala byt GMT rucka ukazue cas v 24h formate.

Tie metre u vodovzdornosti si kazdy vyrobca vysvetluje trochu inak, treba sa riadit manualom vyrobcu, tam sa vacsinou docitas, ze hodinky su vhodne na:

-vodu ani z lietadla

-do sprchy

-do vody, akoze trvalo ponorit, plavanie - snorchlovanie

-potapanie s pristrojom

-potapanie saturacne

Vseobecne by tie metre mali znamenat aky tlak (do plusu) hodinky vydrzia aniz by povolili. Testuje sa to u hodinara tak, ze sa na sklicko da mikrometer a v pretlakovom zvone sa prislusny(ale casto len mensi) tlak vyrobi. Mikrometer sa musi hybat iba jednym smerom ako puzdro tesnenia a sklo zacne pod tlakom uhybat, ak skoci nazad, znamena to ze nieco povolilo a treba pretesnit. Da sa pri tom ale aj prasknut sklo, takze vacsinou sa aj na 300+m hodinkach pouziva len 50-100m tlak, proste ci su hodinky vodotesne a hodinar nieco pri pretesnovani ci rozoberani nezbabral.

 

Inak to ze hodinky prejdu tlakovkou u hodinara este nie je zarukou nicoho, je to len taky nasucho test, uplne iny zahul dostanu hodinky pre zmenach teplot, napr ked ich v zime nosis na bunde, alebo zo slnka rozohriate ponoris do studenej vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem Cali za najdenie casu a za poradenie ! Takze z mojimi Omegamy budem musiet ist do Omegy. No a s tymi Seiko dam este jeden pokus,dobre rozumiem o com rozpravas,len neviem ci som na tolko zrucny nieco take spravit,ak ich nerozbeham tak skocim do Seiko predajne.Ja by som sa v nich ani nevrtal,pokial by mi hodinar nevysvetlil cely postup a nenechal mi ich otvorene..

Nikdy by ma nenapadlo ze Perpertual calendar bude tak komplikovane nadstavit.Ostatne quartz hodiny sa daju nadstavit pomocou korunky,staci mat len "manual" a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ona ta baterka ma vydrzat tusim 5 rokov ci kolko tak to je tak akurat aby ich raz za cas proste clovek k hodinarovi odniesol a on spravil co treba, pretesnil a tak.

S Omegami nemusis uplne nevyhnutne do Omegy, bezny servis zvladne kazdy dobry hodinar, taki nie su sice na kazdom rohu, ale existuju.... mame tu na to prislusne vlakno, kde clenovia poradia podla geografickej oblasti prevereneho hodinara.

S tym servisom treba si tiez rozvazit, preco vlastne hodinky do servisu davam. Nazory na "preventivny" servis sa roznia, ale myslim ze prevlada nazor (a aj mne sa to rokmi osvedcilo) ze co funguje netreba za kazdu cenu opravovat. Proste pokial funguju ako maju, tak mozno staci len pre klud duse spravit tlakovku na 50m ci su hodinky ako tak vodotesne a normalne pouzivat dalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...