Přejít na obsah

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Dive vs OMEGA Seamaster Diver 300M vs BREITLING SUPEROCEAN HERITAGE II B20 AUTOMATIC 44


Lu21

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nemůžu se rozhodnout mezi těmito modely, proto se ptám co mi poradíte a proč? Ještě jestli se trochu rozepíšete, protože myslím, že nejsem jediný, který bude mít zájem o jeden z těchto modelů.

Další jiné značky jsem jako Oris Aquis zvažoval, ale nakonec RADO, OMEGA, BREITLING na každý den nošení(kancelář atd.) pro business/smart casual příležitosti, tak při neformálním nošení.

Chtěl bych, aby hodinky při správným servisu vydržely co nejdéle a zároveň jsem za servis neplatil zbytečně moc, i když jsem si vědom, že servis bude více méně úměrný ceně hodinek.

RADO Captain Cook ve 43 provedení se mi líbí nejvíce, ale mám trochu obavu z křehkosti keramiky, protože často hodinkami zavadím o vše možné v bytě, ale zase lehkost a materiál mi je bližší než nerez ocel.

Omega Seamaster ve 42 se mi líbí, protože mám rád James Bond filmy s modrým i šedým ciferníkem.

- tady mě zajímá, pokud máte zkušenost, kolik stojí pravidelný servis a jak často je potřeba, tak generální oprava a samotné přetěsnění.

BREITLING Superocean Heritage ve 44 provedení se mi líbí jak v modré, tak černé se stříbrným kovovým řemínkem, jenom nevím jakou barvu. Co myslíte?

-  tady mě zajímá, pokud máte zkušenost, kolik stojí pravidelný servis a jak často je potřeba, tak generální oprava a samotné přetěsnění.

Vím, že Rado má upravenou ETU s výbornou rezervou chodu a levným servisem, pokud není zde varianta s plastovým dílem.

Breitling má pohon od Tudoru, pokud se nemýlím a Omega je jejich vlastní in-house pohon.

Cenově jsou modely rozdílné, ale s tím počítám.

Co mi poradíte a proč?

 

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli budes brat nove, tak servis vubec neres. Rada bych vyradil, Becka bude potreba zkusit - uz jsou na ruce citit. Tyhle Omegy padnou v podstate kazdemu a pokud nemas problem s tahem (ne kazdemu se libi), tak to jsou skvely univerzaly. Ale ani s jednema neudelas chybu - udelal bych si vylet do Parizsky a vyzkousel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych bral ty Omegy. Full servis řekl bych dnes bude stát +- 20tis. a pouze přetěsnění odhaduju (fakt jen odhaduju) nízký jednotky tis. Ale jak píše kolega výše, budeš-li brát funglovky, servis nebude potřeba vůbec a za roky až bude se ty dnešní ceny taky určitě hnou. Jinak modrý Seamastery - vlnky nemají chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A fakt cilis na ty keramicky Captain Cooky? Za ty prachy je to rekl bych nesmysl, sel bych pripadne do standard ocel modelu. Becka sou dobry, ale musis na ne mit ruku. Na normalni velikost 18 - 19cm zapesti sedej lip ty 42. Novy bondovky sou libivy se supr strojkem, ale strasne preplacany..

 Bejt tebou vemu ty ocelovy Cooky odnekud z Nemecka za levnejc, ujasnis si co a jak, prodas je vzdy a pak poridis neco drazsiho pripadne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lu21 pred nejakou dobou som mal tiež obavy z keramických hodiniek, no nie je to tak dramatické. Keramika toho vydrží pomerne dosť a prí veľkých peckách sa rovnako môže zničiť oceľ, titán, o zlate ani nehovorím. No pri takých šupách by som sa už asi viac bál o kaliber, takže ak človek nie je dobytok a ku hodinám sa správa normálne, keramika toho vydrží dosť. A RADO by za tú dobu, čo robia keramické hodinky, už mohlo vedieť, ako na to 🙂

U mňa z tejto trojice jednoznačne dizajnovo vyhrávajú Omegy, no to je samozrejme individuálne. Treba vyskúšať všetky a tie, ktoré "nebudeš vedieť" dať dole z ruky si zobrať so sebou 🙂 Všetko je o pocite. Micey písal, že na 18-19cm ruku lepšie sedia B 42. Ja mám ruku niekde okolo 18cm a napríklad Omegy Seamaster 42 mi boli malé, musel som si kúpiť keramickú verziu, ktorá je o 1,5mm väčšia. Všetko je to vec vkusu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezmínil jsem, že váha hodinek je taky důležitá.

Moje staré quartz titanové Certiny mají okolo 105g. - Měla by to být 42 varianta.

Velikost zápěstí mám okolo 18cm.

Rado 159g.

Breitling 44 má přibližně 179g.

Omega 42 má přibližně 194g.

Ještě zvažovaný - Planet Ocean 43,5 má přibližně 216g. 

Nejlepší a nejhezčí mi přijde titanová 007 edice (Seamaster), ale cenově je to už někde jinde.

Zajímavá je taky NEKTON Edition.(Seamaster), nebo klasická varianta s šedou lunetou a modrým okrajem.

Hodinky chci jedině nové, takže nákup ze zahraničí, nebo starších není aktuální.

Náramek určitě Breitling hezčí, ale nevím jestli například modrý Breitling Super Ocean Heritage není moc výrazný ve srovnání s Omegou Seamaster modrá, nebo méně výrazná zajímavá Nekton Edition?

Kalibr strojku (nemyslím rezervu chodu) - dá se říct co je lepší, nebo kde déle budou k sehnání náhradní díly?(10 a více let)?

Díky moc.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, překlep.

Myslel jsem nákup ze zahraničí starších hodinek.

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver R32144102

Popřípadě 

Longines HydroConquest L3.782.4.76.6

Nebo Tag Heuer Aquaracer Professional 300 WBP201B.BA0632 - ale rezerva chodu je pouze 38 pouze.

Předpokládám dostupnost náhradních dílů po více jak 10 letech bude u Omegy nebo Breitling lepší než například u RADO/Longines/TagHeuer?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan. Jak jsem psal, Captain Cooky dle mě v oceli dobrý, v keramice myslim drahý.

 Co se týče těch dílů, Rado a Longines = Swatch group, stejně jako ta Omega. Díly určitě nebudou hůř dostupný. Tag = normálka Sellita, na to díly budou. Brajtlí bych se též nebál.

 Nebo si pořiď todleto, to má desetiletou záruku i servisní interval.

 https://www.oris.ch/WA/watch/aquis-date-calibre-400/01-400-7763-4135-07-8-24-09peb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 11. 2022 v 10:49, Lu21 napsal:

Objevil jsem tenhle model The Longines Legend Diver Watch L3.774.4.50.6

design je skvělý 

Co na něj říkáš?

 

 

 

Měl jsem Orienty s vnitřní lunetou. Designově je to pěkné, ale štvala mě absence aretace - zajištění proti pohybu. Ta korunka šla dost lehce. Luneta se při lehkém dotyku třeba o rukáv svetru pootočila. Celá symetrie tak byla v háji, měl jsem potřebu to pořád štelovat. Tak citlivé nebyly na jiných hodinkách vnější lunety bez aretace (klikání) - např. Undone, které mají lunetu taky volnou na to netrpěl. Ve finále už bych kompresory nechtěl - pokud tedy nejsou obě korunku šroubovací. Ale to jsem nikde nedohledal a moc by to nedávalo smysl, že bych nesměl při ponoru používat lunetu. Beru to tak spíš jako obecný neduh kompresorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 28. 11. 2022 v 20:19, Lu21 napsal:

Nezmínil jsem, že váha hodinek je taky důležitá.

Moje staré quartz titanové Certiny mají okolo 105g. - Měla by to být 42 varianta.

Velikost zápěstí mám okolo 18cm.

Rado 159g.

Breitling 44 má přibližně 179g.

Omega 42 má přibližně 194g.

Ještě zvažovaný - Planet Ocean 43,5 má přibližně 216g. 

Nejlepší a nejhezčí mi přijde titanová 007 edice (Seamaster), ale cenově je to už někde jinde.

Zajímavá je taky NEKTON Edition.(Seamaster), nebo klasická varianta s šedou lunetou a modrým okrajem.

Hodinky chci jedině nové, takže nákup ze zahraničí, nebo starších není aktuální.

Náramek určitě Breitling hezčí, ale nevím jestli například modrý Breitling Super Ocean Heritage není moc výrazný ve srovnání s Omegou Seamaster modrá, nebo méně výrazná zajímavá Nekton Edition?

Kalibr strojku (nemyslím rezervu chodu) - dá se říct co je lepší, nebo kde déle budou k sehnání náhradní díly?(10 a více let)?

Díky moc.

 

 

 

Váha je dosť dôležité aj pre mňa! Ťažko si budeš na na také ťažké hodinky zvyknúť, to je isté! Hlavne na tie Omegy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Lu21 uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...