Přejít na obsah

Nový program Rolex pro prodej použitých hodinek


dabelM

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já jsem asi naivní, ale vážně to nechápu. To si fakt někdo půjde k AD koupit hodinky z druhé ruky, když ten samy model bude stejný AD prodávat, byť jen teoreticky, za výrazně nižší cenu nové? Já bych si připadal jako úplný debil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Waya03 napsal:

Já jsem asi naivní, ale vážně to nechápu. To si fakt někdo půjde k AD koupit hodinky z druhé ruky, když ten samy model bude stejný AD prodávat, byť jen teoreticky, za výrazně nižší cenu nové? Já bych si připadal jako úplný debil.

Bude záležet na poptávce. je možné, že ceny nových porostou a stávající nastřelené ceny ojetin budou klesat A protnou se někde na "půlce". Ale asi bude hodně záležet na konkrétním modelu.  

EDIT: Jelikož žijeme v době, kdy se v některých zemích (tuším že Francie) platí za lehce ojetou Dacii více než za novou, tak je možné prostě vše. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Waya03 napsal:

Já jsem asi naivní, ale vážně to nechápu. To si fakt někdo půjde k AD koupit hodinky z druhé ruky, když ten samy model bude stejný AD prodávat, byť jen teoreticky, za výrazně nižší cenu nové? Já bych si připadal jako úplný debil.

presne tak, akorat, ze pocitas s tim, ze v jednech dverich to bude  za 8900€ a v druhych za 14000€  - to by byl clovek fakt debil. Ten model je staveny na situaci, ze v tech prvnich ti reknou - ok 3-5 let, dame vam vedet. Podle me tahle novinka nabourava i tu septandu o novy tovarne - tohle je totiz lepsi 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23 hours ago, Waya03 said:

Já jsem asi naivní, ale vážně to nechápu. To si fakt někdo půjde k AD koupit hodinky z druhé ruky, když ten samy model bude stejný AD prodávat, byť jen teoreticky, za výrazně nižší cenu nové? Já bych si připadal jako úplný debil.

Kolko je dnes "debilov", ktori si kupuju hodinky z druhej ruky u roznych priekupnikov? O co vacsi debili budu, ked si tie iste hodinky za plus-minus tu istu cenu kupia u AD s certifikatom pravosti a so zarukou?

 

23 hours ago, petr_cha said:

Se te proste pri navsteve zeptaji, do ktereho seznamu chces...zdali chces zapsat do seznamu na nove (OEM) nebo do seznamu na jete (CPO) nebo do seznamu vintage (old crap).. a prevod mezi seznamy neni mozny, maximalne jednou za deset let, za dalsi poplatek :-))
 

Otazka dnes stoji inak: chces "pre-owned" hodinky ihned za 20k alebo si ochotny cakat niekolko rokov na nove za 10k? Hold, cas su peniaze 😆

Ale za rok-dva to uz moze byt uplne inak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 hours ago, petr_cha said:

Ja bych zas nebyl tak optimisticky s tim ihned.. ono jich zas tolik nebude..

Ale bude. Je to len otazka ceny. A kedze tuto cenu bude urcovat trh: najprv tie hodinky musia kupit od niekoho, kto ich je za nejaku cenu (~trhovu) ochotny predat. Takze ich bude dost pre kazdeho, kto za ne bude ochotny trhovu cenu zaplatit. To je totiz zakladna vlastnost trhovej ceny: vyrovnava dopyt s ponukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, bluman napsal:

Ale bude. Je to len otazka ceny. A kedze tuto cenu bude urcovat trh: najprv tie hodinky musia kupit od niekoho, kto ich je za nejaku cenu (~trhovu) ochotny predat. Takze ich bude dost pre kazdeho, kto za ne bude ochotny trhovu cenu zaplatit. To je totiz zakladna vlastnost trhovej ceny: vyrovnava dopyt s ponukou.

Ona to nemusi nutne byt trzni cena, da se nabidnout mozna misto v poradniku na novy kus :). Jen spekuluju…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, skalis said:

Ona to nemusi nutne byt trzni cena, da se nabidnout mozna misto v poradniku na novy kus :). Jen spekuluju…

Ano, tiez si myslim, ze pri vykupe mozu dat nejake zvyhodnenie na cakacke na nove kusy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvidime, jaka bude praxe, ale uplne si dovedu predstavit situaci...

chces nový suby nebo jiny popularni model? kup si tyto DJ/expy, za tri roky ti zavolame a pokud stále budes chtit ty suby, vykoupime od tebe ty puvodni DJ za +/- retail a prodame ti Suby.. takovy zprijemneny cekani na vysneny model...

 

v CPO vidim jednu vyhodu = nemusim se bat fake a za to se podle me plati. 

to riziko, ze koupim fake na grey market, je bez dobrych referenci vzdy velke.

takze pokud bych mel kupovat na grey market, umel bych si za tuto garanci priplatit nekde kolem 1000 eur?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, rancor napsal:

takze pokud bych mel kupovat na grey market, umel bych si za tuto garanci priplatit nekde kolem 1000 eur?

To by asi dovedl leckdo, i když je stejně dost blbý mít na stejném krámě v zásadě ty samé hodinky dražší jeté než nové... Akorát ten příplatek není 1k EUR ale spíš 10 :))

Ale třeba ty Suby od Bucherera (https://www.bucherer.com/rolex-certified-pre-owned/watches/submariner) co jsem sem postoval před 2 týdny už jsou "jenom" za 16k místo 17k. Takže jim asi lidi ruce neutrhli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2022 v 21:00, rancor napsal:

takze pokud bych mel kupovat na grey market, umel bych si za tuto garanci priplatit nekde kolem 1000 eur?

Kdyz se podivas na https://watchcharts.com/watch_model/21817-rolex-submariner-date-126610/overview ,tak rozdil mezi jetym subem bez servisu a hogo fogo jako novym subem od "reputable grey market dealera" je cca 1500 EUR. Rozhodnuti je jednoduche, bud si umis vse zkontrolovat sam (nebo mas na to nekoho) a koupis prez forum. Nebo to nechces/neumis resit a koupis od dealera. O kolik je reputable gray market dealer lepsi/horsi nez CPO tezko rict. Oba dva maj experta na RLX a kazdy hodinky otevrou a prekontrolujou. Osobne soucasne ceny z CPO povazuju za velmi uspesny "marketing". Mluvi se o tom, ty tri hodinky co maj na sklade prodat nepotrebujou (a nechtej, jinak bude prazdna vyloha MSRP vedle prazdne CPO). Reklama je v podste nic nestoji, protoze za market cenu to muzou prodat v podstate kdykoliv... Jenom cas ukaze, kde se ceny ustali po X letech existence CPO, ale urcite tam bude premium forum < reputable gray market dealer < CPO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2022 v 21:24, VojtaB napsal:

To by asi dovedl leckdo, i když je stejně dost blbý mít na stejném krámě v zásadě ty samé hodinky dražší jeté než nové... Akorát ten příplatek není 1k EUR ale spíš 10 :))

Ale třeba ty Suby od Bucherera (https://www.bucherer.com/rolex-certified-pre-owned/watches/submariner) co jsem sem postoval před 2 týdny už jsou "jenom" za 16k místo 17k. Takže jim asi lidi ruce neutrhli...

Ja jen rikam, co si za sebe umim predstavit, pokud bych sel do grey market - tedy cena nad grey market.. ne cena nad retail... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 12. 2022 v 10:55, matejcaha napsal:

Kdyz se podivas na https://watchcharts.com/watch_model/21817-rolex-submariner-date-126610/overview ,tak rozdil mezi jetym subem bez servisu a hogo fogo jako novym subem od "reputable grey market dealera" je cca 1500 EUR. Rozhodnuti je jednoduche, bud si umis vse zkontrolovat sam (nebo mas na to nekoho) a koupis prez forum. Nebo to nechces/neumis resit a koupis od dealera. O kolik je reputable gray market dealer lepsi/horsi nez CPO tezko rict. Oba dva maj experta na RLX a kazdy hodinky otevrou a prekontrolujou. Osobne soucasne ceny z CPO povazuju za velmi uspesny "marketing". Mluvi se o tom, ty tri hodinky co maj na sklade prodat nepotrebujou (a nechtej, jinak bude prazdna vyloha MSRP vedle prazdne CPO). Reklama je v podste nic nestoji, protoze za market cenu to muzou prodat v podstate kdykoliv... Jenom cas ukaze, kde se ceny ustali po X letech existence CPO, ale urcite tam bude premium forum < reputable gray market dealer < CPO.

jeste bude zajimave sledovat, zda CPO bude prodavat full set nebo jen ten hang tag a pouzdro. protoze pro me ma smysl hlavne full set.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyckajte este chvilku a vsetko bude...aj RLX iba o nejaku tu "kavicku" navyse od sedivky v porovnani od AD. Neratam ze dostupnost u AD sa bude nejako vyrazne zlepsovat, ale sedivky najblizsiu dobu zatlacia horku slzu...( samozrejme zopar "vyhypovanych" modelov sa to tykat nebude, ale snad si konecne kupim modre Milgy za rozumnu cenu :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, matt81 napsal:

Vyckajte este chvilku a vsetko bude...aj RLX iba o nejaku tu "kavicku" navyse od sedivky v porovnani od AD. Neratam ze dostupnost u AD sa bude nejako vyrazne zlepsovat, ale sedivky najblizsiu dobu zatlacia horku slzu...( samozrejme zopar "vyhypovanych" modelov sa to tykat nebude, ale snad si konecne kupim modre Milgy za rozumnu cenu :) )

Plně s tebou souhlasím.Já bych rád batmany a ceny konečně padají dolů a objevuje se jich čim dál více.Tak snad za rozumnou cenu i když ne za retail taky konečně koupím.😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ja bych nam vsem to padani cen pral, ale koluji zvesti ... https://wristler.eu/price-increase-rolex-2023

We’ve seen the prices of these so called pre-owned Certified Rolex watches. Expect to pay at least €24.000 for a pre-owned GMT. 

tak uvidime, uz brzy u vaseho AD ... :)

 

Upraveno uživatelem Sarka Farka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...