Přejít na obsah

Výběr GMT: TUDOR Black Bay Pro vs. Grand Seiko SBGM245 (Evropa x Asie)


TUDOR x GS  

76 hlasů

  1. 1. BB PRO nebo GS GMT

    • TUDOR
      38
    • GS
      38

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

… Osobně si myslím,že hodinarina u Grand Seiko je na výrazně vyšším levlu než Tudor. …


To každopádně.
Jen jsem chtěl upozornit na aspekt který já jsem třeba vůbec nebral v potaz, když jsem před 10 lety koupil první hodinky. No a teď PO 10 letech je čas na servis. A vidím jakej to muže byt rozdíl. Teď konkrétně řeším Oris a SEIKO.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, sejkoram napsal:


Jasně, ale pořad víš kde hodinky jsou, prinejhorsim tam můžeš zajet osobně.
Co se týče GS, tak pokud vím nejbližší butik/servis je Hamburg/Düsseldorf. Kde ale nevím jestli GS stejně jen neposlou do Japan. Navíc minor brand jak GS muže z EU jednoho dne zmizet.
Koscom a spol. neberu v potaz, potom co mi lhali o tom, ze moje SKX jsou utopené.


Sent from my iPad using Tapatalk

Minor brand? To že ty hodinky neprodavají v každém nákupáči neznamená, že je to minor brand.

A co se týká servisu, tak v dnešní době je  asi jedno, kde to servisují. Do Japonska to trvá DHL tři dny. 

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, sejkoram napsal:


Jasně, ale pořad víš kde hodinky jsou, prinejhorsim tam můžeš zajet osobně.
Co se týče GS, tak pokud vím nejbližší butik/servis je Hamburg/Düsseldorf. Kde ale nevím jestli GS stejně jen neposlou do Japan. Navíc minor brand jak GS muže z EU jednoho dne zmizet.
Koscom a spol. neberu v potaz, potom co mi lhali o tom, ze moje SKX jsou utopené.


Sent from my iPad using Tapatalk

Tyjo, mám podobnou zkušenost s BB58.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom se rozepiste…nebo uz to nekde je?

Tak u mě není moc co psát. Nesl jsem hodinky na opravu. Pokud si pamatuji, tak se zastavovaly, ale nejsem si uz jistej. Je to pár let zpět. V krámě jsem jim neměl důvod nevěřit, hodinky byly ve 30m pod vodou, takže vytopene teoreticky byt mohly. Tenkrát jsem neměl nářadí, takže mi je otevřely u hodináře ve Vysočanech a hodinky rozhodně utopené nebyly.
Ve Vysočanech mi tam zase při zavírání skřípli těsnění, ale to je jiná story.

Každopádně bych čekal ze mi v Koscomu řeknou pravdu, ze se s těma hodinkama nechtějí zahazovat, nebo cokoliv. Ale ne ze si budou zbytečně vymejslet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem z toho podobný pocit. S Tudorem už končili a hodinky byly zakoupeny u Bechyněho. Prodal jsem je místnímu kolegovi, ale asi se k nim přepravce nechoval moc hezky, protozě měly posunuté ručičky. Odnesl je tedy nejmenovaný kolega do Koscomu a tam řekli, že hodinky byly vytopené a je nutná generální oprava strojku + další s tím spojené věci. To jsem odmítl a poprosil ať je odnese k Bechyňům a tam už to najednou vytopený nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kanceláře Seiko, do lesa Tudor B) Dal jsem hlas Tudoru, jelikož se mi jeví více jako profesionální nástroj do nepohody a myslím, že snese i nějáké to hrubější zacházení. Jinak s tím Seikem, co se píšou kluci výše souhlasím.... Takže záleží hlavně na tobě, jaké vylomeniny plánuješ s hodinkami vyvádět :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, African napsal:

Do kanceláře Seiko, do lesa Tudor B) Dal jsem hlas Tudoru, jelikož se mi jeví více jako profesionální nástroj do nepohody a myslím, že snese i nějáké to hrubější zacházení. Jinak s tím Seikem, co se píšou kluci výše souhlasím.... Takže záleží hlavně na tobě, jaké vylomeniny plánuješ s hodinkami vyvádět :cheers:

Co myslíš hrubejsi zachazeni? A proc? Myslíš, že ta předělaná eta nebo co tam dali výdrží víc, kdyz si je seridis v zabalenym ručníků mrdou o futra? 

Cely tendle model je paskvil na 1655. Nechapu logiku rolexu, ze to dali do tudoru. Kdyby rolex udelal reedici, tak jim mistni hejlove utrhnou ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, CEGY napsal:

Co myslíš hrubejsi zachazeni? A proc? Myslíš, že ta předělaná eta nebo co tam dali výdrží víc, kdyz si je seridis v zabalenym ručníků mrdou o futra? 

Cely tendle model je paskvil na 1655. Nechapu logiku rolexu, ze to dali do tudoru. Kdyby rolex udelal reedici, tak jim mistni hejlove utrhnou ruce.

Tak Tudor se prezentuje odjakživa jako výrobce dostupných hodinek s důrazem na jejích vysokou odolnost, je to vidět i v jejich portfóliu modelů a historie už jejich hodinky prověřila. Jinak já tedy proti Etě vůbec nic nemám, dodnes třeba 2892 A2 upravenou klasiku beru jako jeden z nejpovedenějších léty prověřených kalibrů, jednoduchý, přesný a také velmi odolný. V nových BB ovšem pracuje manufakturní kalibr MT5652 a proč si myslím, že bude odolný? No a ano, spolupracoval na něm strejda Rolex a ten ví jak na to 😁 Grand Seiko je výborný, budou to velmi dobré hodinky, určitě o míle lépe dílensky zpracované ale tato značka se spíš dle mého názoru ubírá směrem preciznosti, přesnosti a vysoké hodinařiny. Necítím, že by dávali nějak najevo že hodinky extrémně testují a kladou důraz právě na odolnost. Abych ro shrnul, za mě  sálá z Tudoru volání po dobrodružství, z Grand Seika noblesní hodinařina.

Tudor-caliber-MT5652-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych do Quartz GMT GS typu SBGN005. V porovnání s novějšími variantami GS GMT sportovních modelů (quartz, Spring Drive, automaty)  mají jednu výhodu - jsou nízké. Jsou to ideální GS na denní nošení, do přírody, atd.. 

A pak si k nim kup nějaké pěkné Tudory a budeš spokojený do konce života:-) Na GS ručkách a číselnících je vidět, že se s nimi výrobce více vyhrál. Jsou zdobnější - viz zde několikrát zmiňovaná propracovat jednotlivých indexů.

EDIT: Plný souhlas s @African.  

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Tak Tudor se prezentuje odjakživa jako výrobce dostupných hodinek s důrazem na jejích vysokou odolnost, je to vidět i v jejich portfóliu modelů a historie už jejich hodinky prověřila. Jinak já tedy proti Etě vůbec nic nemám, dodnes třeba 2892 A2 upravenou klasiku beru jako jeden z nejpovedenějších léty prověřených kalibrů, jednoduchý, přesný a také velmi odolný. V nových BB ovšem pracuje manufakturní kalibr MT5652 a proč si myslím, že bude odolný? No a ano, spolupracoval na něm strejda Rolex a ten ví jak na to 😁 Grand Seiko je výborný, budou to velmi dobré hodinky, určitě o míle lépe dílensky zpracované ale tato značka se spíš dle mého názoru ubírá směrem preciznosti, přesnosti a vysoké hodinařiny. Necítím, že by dávali nějak najevo že hodinky extrémně testují a kladou důraz právě na odolnost. Abych ro shrnul, za mě  sálá z Tudoru volání po dobrodružství, z Grand Seika noblesní hodinařina.

 

To jako jo, ze tudor je marketingove prezentovanej vic jako do outdoru. Ale neni dany, že pri stejnym zachazeni na tom bude lip.

Každopádně by kolega měl i zvazit tu vysku pouzdra tudoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, CEGY napsal:

To jako jo, ze tudor je marketingove prezentovanej vic jako do outdoru. Ale neni dany, že pri stejnym zachazeni na tom bude lip.

Každopádně by kolega měl i zvazit tu vysku pouzdra tudoru. 

Nejde jen o marketing, ale i psanou historii Tudoru, článků najdeš všude milión :cheers: Například dodávky hodinek armádám, námořnictvu, profesionálním potápěčům a účast na věhlasných expedicích ukazuje jasný směr Tudoru a to extrémní podmínky na které je i testován. Prostě levnější Rolex v podobné kvalitě :punk: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...