Jump to content

Ocelové Seiko Samurai 1. generace


fire183

Recommended Posts

Nevěřil bych, že na to dojde, ale stalo se. Tohle jsou moje první automaty. Mám je víc než 15 let a z toho nejmíň 8 jsem je skoro nesundal z ruky. Potápěly se se mnou v českých lomech, rakouských jezerech i v Rudém moři. Jenže pak jsem si na denní nošení pořídil menší a zvykl jsem si na ně. Od té doby Samuraje většinou jen leží. Za poslední rok jsem je, pokud si vzpomínám, nevyvenčil ani jednou a mám tušení, že už to lepší nebude. Což je škoda. Takže je s těžkým srdcem posílám dál.

Pochopitelně je znát, že něco zažily, ale podle mého názoru na nich není žádný ťukanec ani škrábanec, který by na pohled zamrzel. Ve skutečnosti vypadají líp než na fotkách (už proto, že focení mi moc nejde).

Za ty roky byly čtyřikrát v servisu, naposledy před necelým rokem v Pražském hodinářství (doklad mám). Strojek je původní – 7S35. Prý je v pořádku a nebylo třeba ho měnit. Přesnost jsem ale neměřil.

Kdysi mi při oblékání do neoprenu spadly na kámen. Následně jim pan Frýdl vyměnil škráblé sklíčko (nové je, tuším, taky hardlex a je bez vady) a vložku lunety, kterou jsem pracně sehnal z Japonska. Původní poškozenou vložku mám.

Tah je zkrácen na zápěstí 17 cm, zbylé dílky samozřejmě přidám. Doklady už k nim ale asi nenajdu a krabičku taky nemám.

Na internetu jsem aktuálně našel k prodeji jen dva kousky, oba za víc než 15 k (a teď koukám, že jedny už zmizely). Já bych si za ty své představoval 14 000,-. Rozhodně preferuji osobní předání v Praze.

Ještě dodávám, že jsem první majitel a hodinky jsem tenkrát pořídil přes eBay z Japonska.

Rád odpovím na případné dotazy a mohu také udělat další fotky, o moc lepší to ale asi nebude.

Pokud by náhodou někdo potřeboval bližší info., může zkusit třeba tohle:
https://www.theseikoguy.com/seiko-samurai/

s9 - box.jpg

S3 - front.jpg

S4 - side.jpg

s7 - hand.jpg

Link to comment
Share on other sites

Byl jsem upozorněn zdejším kolegou, že vložka lunety je z titanových Samurajů a na tenhle model nepatří, což asi některé zájemce odradí. Mně to nikdy mi to ani v nejmenším nevadilo a hodinky se mi takhle líbí. Navíc se jiná vložka prostě sehnat nedala. Chápu ale, že je to důvod ke slevě, a cena je tedy  12 000 ,-. Další snižování v plánu nemám. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
×
×
  • Create New...