Přejít na obsah

Seiko, chybějící části tahů(piny, collary, "trubičky")


Cukov

Doporučené příspěvky

Předem se omlouvám, pokud budu duplikovat téma, ale co jsem hledal, tak jsem odpovídající téma nenašel, nebo alespoň né s odpověďmi.

1) Protože jsem velmi šikovný, tak se mi hned povedlo z jedný z mých posledních akvizic, jmenovitě Seiko SSC817P1(okrový speedtimer pandy) ztratit pin i s tou piditrubičkou(collarem) z náhradního dílku tahu. Otázka zní, nevíte kde se dají tyto díly objednat? Ideálně v Evropě, za aspoň trochu rozumné peníze? Našel jsem tuten odkaz, ale je to Amerika...jeden pin i collar tam vychází cca po 6USD.

https://www.esslinger.com/watch-band-part-refills-watch-band-pins-or-friction-pipes/

Pokud by měl někdo lepší tip, byl bych velmi vděčný.

2) Teď to bude asi drobet složitější...u mých 6139 7002 se mi při zkracování stelux tahu povedlo zkurvit tu trubičku...viz obrázky. Absolutně nevím, kde sehnat jinou....a je mi líto, že k hodinkám mám sice náhradní dílek tahu, ale stejně je(bude) nepoužitelnej, když nemám tu trubičku. Rozhodně nechci za to dávat 150USD za jeden kompletní dílek, jako za to chce ten týpek na ebay, od kterýho jsem si půjčil obrázky. Tady budu rád rozhodně za každý tip, nebo rovnou nabídku na trubičku :)

Předem díky za tipy, odkazy, nabídky a jakoukoliv další debatu.


 

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (3).jpg

s-l1600.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 5. 12. 2022 v 10:40, Pepino777 napsal:

Koscom za collar na želví tah 280,-/ks

Vždyť je to dražší než tlustá stěžejka na potápky, ta tamtéž stojí jestli si správně pamatuji 240,-/ks Hned jsem se byl radši přesvědčit, že mám vybrané dílky ze samurajů pečlivě schované a hlavně kompletní v krabičce od hodinek.

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...