Přejít na obsah

Breitle bez krabičky i dokladu?


PetrKu

Doporučené příspěvky

Kolegové, odborníci 😉
zajímá mne váš názor. Líbí se mi jedny Béčka z druhé ruky. Pána neznám, ale pravost mi zaručuje (podáním ruky :D). Nicméně pravosti celkem věřím, ale nemá doklad ani krabičku.  Pro případný další prodej bych ale balení krabice a nejaké té karty chtěl. Je to možné někde koupit nebo zajistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak. Krabičku a přebal můžeš občas sehnat inzerci (ale Breiting toho dělal víc, takže bys musel shánět pro dané časové období a správný model), ale papíry nenahradíš. I kdybys nakrásně sehnal nějaké nevyplněné, což je dost mizivá šance, bez razítka od AD to stejně furt budou bezpapíráky... Takže tohle by pán měl zohlednit v ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Matiniela napsal:

Ahoj. Co tak zajít s pánem někde k AD a ověřit pravost? 

To bych asi udělal. Spíš můj dotaz směřoval na to, kde bych sehnal krabici a baleni, jestli to lze někde za rozumny peniz dokoupit. Případně vydá-li hodinář aspoň nějaký certifikát pravosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je, že ti v čechách papír na pravost u AD nikde nedají a ohání se nutností soudního znalce, případně nutností poslat do centrálního servisu nebo k výrobci (nedávná zkušenost z Carollinum). A co se identifikace originality týče, taky bych neměl přehnaná očekávání. Většinou se na ně někdo 2 minuty podívá, ani je neotevře a pak vypálí origo nebo neorigo, což pro případné odhalení dobrého fejku rozhodně nestačí. Za sebe bych tedy byl maximálně opatrný, ať pak nejsi smutný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak, i když seš si víceméně jistej originalitou, furt je ve hře třeba to, že sou kradený.. myslim i tady byl takovej případ, že je hodinářství zabavilo dle nějaký databáze a řešilo se to s policií.
 Já to tedy párkrát risknul (buď tady, nebo od přeprodejce s kamennou prodejnou) a nikdy nebyl problém, ale to už si musíš odpovědět sám, jak moc sou levnější než papírový (měly by bejt tak akorát:))

 Třeba z Bazoše bych si bezpapírový hodinky spíš nevzal než vzal, no.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Sphinxx napsal:

Petře, máš odkaz nebo fotky?

psal jsem si s pánem na facebooku, nicméně je vystavil i na aukru
https://aukro.cz/naramkove-hodinky-sign-breitling-7026511864

Upraveno uživatelem PetrKu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Micey napsal:

A pak, i když seš si víceméně jistej originalitou, furt je ve hře třeba to, že sou kradený.. myslim i tady byl takovej případ, že je hodinářství zabavilo dle nějaký databáze a řešilo se to s policií.
 Já to tedy párkrát risknul (buď tady, nebo od přeprodejce s kamennou prodejnou) a nikdy nebyl problém, ale to už si musíš odpovědět sám, jak moc sou levnější než papírový (měly by bejt tak akorát:))

 Třeba z Bazoše bych si bezpapírový hodinky spíš nevzal než vzal, no.

 

děkuju za názor. Je pravda, že asi není nutné riskovat u takové věci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře,

         podle fotek je to model TransOcean. Problém není ani tak originalita, zdají se být OK, ale servis. Breitling nepouští díly mimo AD, takže jakýkoliv případný servis je pouze přes AD.

Druhá věc, jsou dost nošené.

Třetí věc -> absence papírů = za mě je toto "no-go".

Čtvrtá věc je věcí vkusu, jsou to Breitling s bílým číselníkem, který není nijak populární, stejně jako model TransOcean, více o modelu Unitime zde: https://www.ablogtowatch.com/breitling-transocean-unitime-watch-hands-on/

Sečteno podtrženo, osobně bych do toho nešel, je tam dost rizik. Pokud by Tě zajímala potenciální cena servisu + přeleštění, počítej 20.000,-Kč+, navíc bez hodinek cca 2-3 měsíce. Bez papírů to budeš prodávat těžko, ono i kdyby k tomu byly papíry a zajímavější číselník nebo právě Unitime, tak to nebude žádný šlágr, prodával jsem je dvakrát na croco i meshi a je to dost okrajový model s velkou ztrátou hodnoty. Zvaž to.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Sphinxx napsal:

Petře,

         podle fotek je to model TransOcean. Problém není ani tak originalita, zdají se být OK, ale servis. Breitling nepouští díly mimo AD, takže jakýkoliv případný servis je pouze přes AD.

Druhá věc, jsou dost nošené.

Třetí věc -> absence papírů = za mě je toto "no-go".

Čtvrtá věc je věcí vkusu, jsou to Breitling s bílým číselníkem, který není nijak populární, stejně jako model TransOcean, více o modelu Unitime zde: https://www.ablogtowatch.com/breitling-transocean-unitime-watch-hands-on/

Sečteno podtrženo, osobně bych do toho nešel, je tam dost rizik. Pokud by Tě zajímala potenciální cena servisu + přeleštění, počítej 20.000,-Kč+, navíc bez hodinek cca 2-3 měsíce. Bez papírů to budeš prodávat těžko, ono i kdyby k tomu byly papíry a zajímavější číselník nebo právě Unitime, tak to nebude žádný šlágr, prodával jsem je dvakrát na croco i meshi a je to dost okrajový model s velkou ztrátou hodnoty. Zvaž to.

Děkuji za tvůj názor a zároveň si vážím tvé pomoci...Ve všem s tebou souhlasím a tím jsem to uzavřel. Stejně se mi víc líbí Longines master collection, které koupím za ty prachy nové. Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře, jsem rád, že jsi to přehodnotil, tohle nebyl žádný super kauf a navíc dost rizikový, bylo by potřeba postupovat obezřetně, přičemž cena servisu tohoto stroje je opravdu vysoká, na to je potřeba brát zřetel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 20. 12. 2022 v 12:40, PetrKu napsal:

Kolegové, odborníci 😉
zajímá mne váš názor. Líbí se mi jedny Béčka z druhé ruky. Pána neznám, ale pravost mi zaručuje (podáním ruky :D). Nicméně pravosti celkem věřím, ale nemá doklad ani krabičku.  Pro případný další prodej bych ale balení krabice a nejaké té karty chtěl. Je to možné někde koupit nebo zajistit?

V minosti jsem k tomu pouzival servis u Dusaka (kontrola vodotesnosti a presnost), nicmene jak je jiz zmineno, second hand market je rizikovy a ani papiry a krabicka nic moc neznamenaji (stejne si nezkontrolujes jestli to bylo koupeno tam, kde papiry/digikarta rikaji).. Novejsi Breitlingy se daji kontrolovat (registrovat a presouvat) skrz blockchain a my breitling stranky (nicmene neni to to same). Za me pokud Becka neprojdou elektronickym checkem na B strankach tak nebrat (pouze novejsi modely, myslim ze tim neprojdou ani colty druhe generace), pokud projdou tak dokud je neuvidi odbornik tak to je stejne risk. Muze to byt frankenstein. Uz jsem videl hodne Becek a bohuzel i dost kvalitnich kopii a tak u me second hand je vzdycky risky, pokud neni od obchodnika s kamenou prodejnou a nebo nezavislou autentikaci ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Krabici koupíš na Chrono24 , ale jak zde bylo napsáno, je dobré kromě ověření pravosti, což je základ, aby jsi věděl i stav hodinek. Aby se ti nestalo, že po zakoupení tě bude čekat třeba servis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...