Přejít na obsah

Jak by měly vypadat vaše ideální neexistující Tudory?


safi

Doporučené příspěvky

Taky by se mi líbily BB58 GMT v nižším provedení. Nevadí mi nýtovaný tah, ale nějaká jednoduchá extenze by byla fajn. Lunetu bych nechal hliníkovou, je to víc cool a nejsou to takový leštěnky. A korunku bych dal na všechny stejnou jako mají FXD nebo BB Pro, tedy s větším vroubkováním. Stávající retro feeling je prostě fajn a proto vzpomínám na černý BB58, které považuji za ideální hodinky pro OWG :) 

Myslím, že tam nahoře, musí mít Hans Wilsdorf ze svých dětí radost !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Jarett napsal:

Mimochodem ... malé a tenké GMT se dají za fajn cenu udělat, viz. Serica https://www.serica-watches.com/en/product/serica-8315-gmt-chronometre/

:)

 

tak ono by stacilo udelat tenci bok a vic bubble caseback, ten big block sice vychazi z vintage modelu chronograph, ale nevim zda je to uplne ono

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych se přidal: za mě by to byly 2 modely - první už existuje a změn netřeba (bb58 black), druhý by měl být v duchu Submariner ref. 7016, případně 9401. Materiály stejné jako u bb58, barva černá/tmavě modrá na lunetě i cifru. Podmínkou je zachovat rozměr a tvar pouzdra a nenavyšovat tloušťku! A bez data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že s žehráním na šířku nejsem u Tudoru sám :)) Nevíte, čím to je? Přece ten strojek sám o sobě tak tlustej bejt nemůže, tzn. nějaký "Tudor trademark"? 

Čímž se dostávám i k jádru tohohle vlákna - ideální by pro mě byly BB58, které by nebyly tlusté jako dvoje SMP na sobě :D A nezlobil bych se za keramickou lunetu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, VojtaB napsal:

Koukám, že s žehráním na šířku nejsem u Tudoru sám :)) Nevíte, čím to je? Přece ten strojek sám o sobě tak tlustej bejt nemůže, tzn. nějaký "Tudor trademark"? 

Čímž se dostávám i k jádru tohohle vlákna - ideální by pro mě byly BB58, které by nebyly tlusté jako dvoje SMP na sobě :D A nezlobil bych se za keramickou lunetu...

tudor trade mark - ano je to historicky ceneny chronograf big block 

https://www.fratellowatches.com/tbt-tudor-big-block-79180-chronograph/#gref

46E5A706-F5E5-49CA-90B4-93E6636E04CE.webp

Upraveno uživatelem steel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A už jste zkoušeli model Royal? Myslím, že je fakt nedoceněný, ale třeba se to časem změní. 

Integrované tah, zajímavá luneta, výška mnohem (!) nižší než u Black-Bay, pěkná spona sice bez mikroextenze, ale dílky tahu jsou velmi krátké na přesné nastavení, velikost si vybere každý (41, 38, 34, 28), sice jen selita strojek, ale odpovídá tomu přiměřeně nízká cena, největší model má i ukazatel dne v týdnu

Na webu mě zaujaly a na živo příjemně překvapily. Tak tenké (moderní) Tudory jsem na ruce ještě neměl. Vlastně jsou o něco tenší než Rolex Datejust 41, které jsem s nima porovnával.

5A0F31CB-3796-4665-A7F0-FF20DF1FD1B5.jpeg

3CD12BDA-AAB1-4C26-9C71-69356311620B.jpeg

64776457-C43D-4FF6-AAB0-A0CA7A53FE9E.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mitak: Dobře ty! 🙂 

@lassie: Souhlas. Čím více textu na číselníku, tím lépe 🙂 Subjektivně mám z hodinek pocit větší propracovanosti. Proto jsem si koupil GS s logem Seiko, než stejný model pod značkou GS, protože starší model má více textu na číselníku. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mně, by ideální Tudory vycházely z pouzdra aktuálních Pelagos 39, s těmito rozdíly:

- Luneta na které nebude chybět číslo 10, idálně  (s podobným ghosting efektem jako ta černá)
- komplikace jumping hour pro snazší nastavení času při přechodu do jiné časové zóny
- METAS strojek
- vrtané nožky
- ručky ze keramického kompozitu jako indexy (aby nebyl vidět jejich obrys)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Za me jsou původní modré Pelagos naprosto ideální hodinky a velká láska, ale kdybych je mohl vylepšit k dokonalosti, tak bych vypustil ty kecy na cifru. 

Nechal bych název modelu Pelagos a asi údaj o vodotěsnosti. (plus Swiss made mezi indexy). Zbytek pryč, je to úplně zbytečný a kazí to vzhled. 2F4D4204-81CC-4C9F-B7A6-7FDE4A44593A.thumb.jpeg.c786ea86db4564b6f4467f108057952a.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...