Přejít na obsah

Rolex co není rolex


Doporučené příspěvky

Zdarvím, chci si koupit hodinky, už jsem dokonce někde v pořadníku na OP Rolex. Pořád ale pokukuju po nějakých jiných, protože se mi stále ne a ne úplně zalíbit žádný z jejich ciferníků. Vždycky stejně ale skončím u rolád. Tak jestli vás napadne ještě nějaká alternativa ...

Proč chci Rolex – vlastní strojek, rezerva nátahu 70 hod., vodotěsnost min. 100 m, i na tu velikost překvapivě dobře sedí na ruce, cena. Když koukám po jiných značkých, tak buď ty hodinky nemají dostatečnou vodotěsnost, rezervu nebo jsou výrazně dražší (koukal jsem na nějaké Cartier Santosy - ty maj teda slabou rezervu a ten ciferník se mi taky úplně nelíbí).

Co mi na ciferníku vadí. Žádný se mi nelíbí, vadí mi u některých chybějící minutové indexy, nemají vůbec arabské číselné ciferníky a některé mi přijdou vyloženě špatně čitelné (Wimbledon) a to zvětšovací sklo dost nepraktické, i když je ikonické.

Z fleku bych si koupil Marky XX https://www.iwc.com/at/en/watch-collections/pilot-watches/iw328202-pilot_s-watch-automatic-mark-xx.html .

Úplně můj styl. Parametry splňuje úplně ve všem, krásný přehledný ciferník. Ale naživo vypadaj takové fádnější (to ty rolády naživo vypadají mnohem lépe než na fotce) a co úplně tyhle hodinky v mých očích bohužel diskvalifikuje, je, že nemaj vlastní strojek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak ze nemaj vlastni strojek, ty Marky? No dobry, Richemont.. ale jako inhouse je to myslim bratelny, podobne jak B20 u becek/Tudoru, ci nechrono u Omeg.. zas 120 hodin rezervy zni fajn. Mno a co Aqua Terry? Anebo se vysrat na znacku a zkusit Oris, ten jejich petidenni 400 strojek uz myslim nedavaj jen do potapek.

 Anebo, idealne, Grand Seiko.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mandrinka Na pracce už jsem toho měl za léta s diagnózou "chronomag" ledacos, ale jestli něco můžu prohlásit s jistotou, tak že "ikonický kyklop" z 90% úhlů znemožňuje rozumně odečíst datum - no a při těch zbývajících 10% se zas kvůli chybějícímu antireflexu leskne zbytek skla a blbě se odečítá pro změnu čas. Tvrdit (s pouhým zápisem do pořadníku?) že libovolné pánské rolby "překvapivě dobře sedí  na ruce" mi přijde s prominutím taky dost uspěchané - resp. tipuju že zatím toho na ruce  moc neměls, protože s "nezahnutýma nožkama" a vystouplým dýnkem naopak všecky novodobé Rolexky  spolehlivě odstávají na libovolné ruce. Je mi jasné že bys tady rád dostal rozhřešení za nápad uvalit statisíce a navýšit si "machrindex" entry level rolbama - protože jinak bys výše nebásnil o inhousu (technicky vzato, celé koncerny jako Swatch Group, Seiko nebo Citizen jedou na svých "inhousech") a nešpekuloval o dnes už nijak úžasné rezervě chodu, když i u automatů střední třídy za desetinu peněz (Mido, Hamilton) budeš běžně na 80 hodinách, s přesností v rámci COSC, lépe sednoucím tvarem nožek/dýnka a čitelnějším "bezflusancovým" ciferníkem, včetně BigDate variant (resp. v té fůře modelů by byl čert v tom si nevybrat). Ale ještě jednou, pokud máš za zásadní parametr machrindex + logo Rolex a je Ti líno si tady o jiných hodinkách (než "investiční" Rolex) něco přečíst, prostě si počkej, nakup za pultovku a popros náčelníka o zrušení účtu:smoke:

PS: Nou-dejt s kyklopem:

image.jpeg.653291cab98a878f025d8b89c36fe152.jpegimage.jpeg.65d098a878fc3a247df26a8371668806.jpegpost-18308-0-83670300-1467666310_thumb.jpgIMG_4293.jpg.99f824d8d67e9a02da4c1a1b9634f21d.jpgimage.jpeg.1cc4b05778be265cc3396af48e2f40c7.jpeg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem podobné otázky. Zkusil jsem to vzít postupně přes Tudor BB36, ale nepomohlo to. Dočkal jsem se OP36 a jsem spokojený, doporučuji si počat na ně. Celková materiálová propracovanost a funkčnost kalibru je něco, za co ty hodinky budeš mít každým dnem víc rád/a.

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 12. 2022 v 20:18, ondrejm napsal:

Starší aquaterry, ještě s vertikálním vzorem. Případně aktuální s bílým cifrem.

Jinak u Rolex zkus kouknout na DJ, modrý cifr a nakofiguruj podle sebe. Mám je na tahu s hladkou lunetou, čitelnost suprová a kyklop vůbec nevadí, naopak si na něj člověk rychle zvykne.

19A86A66-7A7C-490E-8595-D0A594E19063.jpeg

Pěkné, to je ale tak rok dva starý model né? Takový ciferník v aktuální nabídce nemají. Oni právě ty ciferníky různě mění. Některé starší modely maj ciferníky, co by se mi líbily, zase ale maj ty staré strojky s menší rezervou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 12. 2022 v 21:24, Radek124 napsal:

@mandrinka Na pracce už jsem toho měl za léta s diagnózou "chronomag" ledacos, ale jestli něco můžu prohlásit s jistotou, tak že "ikonický kyklop" z 90% úhlů znemožňuje rozumně odečíst datum - no a při těch zbývajících 10% se zas kvůli chybějícímu antireflexu leskne zbytek skla a blbě se odečítá pro změnu čas. Tvrdit (s pouhým zápisem do pořadníku?) že libovolné pánské rolby "překvapivě dobře sedí  na ruce" mi přijde s prominutím taky dost uspěchané - resp. tipuju že zatím toho na ruce  moc neměls, protože s "nezahnutýma nožkama" a vystouplým dýnkem naopak všecky novodobé Rolexky  spolehlivě odstávají na libovolné ruce. Je mi jasné že bys tady rád dostal rozhřešení za nápad uvalit statisíce a navýšit si "machrindex" entry level rolbama - protože jinak bys výše nebásnil o inhousu (technicky vzato, celé koncerny jako Swatch Group, Seiko nebo Citizen jedou na svých "inhousech") a nešpekuloval o dnes už nijak úžasné rezervě chodu, když i u automatů střední třídy za desetinu peněz (Mido, Hamilton) budeš běžně na 80 hodinách, s přesností v rámci COSC, lépe sednoucím tvarem nožek/dýnka a čitelnějším "bezflusancovým" ciferníkem, včetně BigDate variant (resp. v té fůře modelů by byl čert v tom si nevybrat). Ale ještě jednou, pokud máš za zásadní parametr machrindex + logo Rolex a je Ti líno si tady o jiných hodinkách (než "investiční" Rolex) něco přečíst, prostě si počkej, nakup za pultovku a popros náčelníka o zrušení účtu:smoke:

PS: Nou-dejt s kyklopem:

image.jpeg.653291cab98a878f025d8b89c36fe152.jpegimage.jpeg.65d098a878fc3a247df26a8371668806.jpegpost-18308-0-83670300-1467666310_thumb.jpgIMG_4293.jpg.99f824d8d67e9a02da4c1a1b9634f21d.jpgimage.jpeg.1cc4b05778be265cc3396af48e2f40c7.jpeg

Chápu to správně, že máš jisté výhrady vůči Rolexu, a proto sis je pořídil taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, mandrinka napsal:

Pěkné, to je ale tak rok dva starý model né? Takový ciferník v aktuální nabídce nemají. Oni právě ty ciferníky různě mění. Některé starší modely maj ciferníky, co by se mi líbily, zase ale maj ty staré strojky s menší rezervou. ;)

Ano, starší model, aktuálně je v nabídce modrý bez "železnice" okolo, ale odstín bude stejný, viz. Radkovy fotky. Myslím, že letos ještě nějaký ten ciferník v nabídce přibyde.

Kouknul bych na různé cifry na youtube, jak vypadají pod různým světlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 12. 2022 v 20:02, Micey napsal:

A jak ze nemaj vlastni strojek, ty Marky? No dobry, Richemont.. ale jako inhouse je to myslim bratelny, podobne jak B20 u becek/Tudoru, ci nechrono u Omeg.. zas 120 hodin rezervy zni fajn. Mno a co Aqua Terry? Anebo se vysrat na znacku a zkusit Oris, ten jejich petidenni 400 strojek uz myslim nedavaj jen do potapek.

 Anebo, idealne, Grand Seiko.

Máš pravdu. Rolex není jediná cesta a spíše mi to přijde jako takový zájem a poté i nákup díky machr indexu. Je mraky krásných, levnějších a jistě ne technologicky horších hodinek a navíc jestli chce tady nováček" dlouhé péro" tak tohle není ouplně na bednu.

Ty Grand Seiko jsou navíc jako jedna z Top cest a to ve všech ohledech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mandrinka ono je to dosť na prd, keď chceš Rolády a oni sa ti vlastne nepáčia. Áno, za tie prachy ti nikto taký machrindex neponúkne, no kašli na machrindex a kúp si to, čo sa ti skutočne páči. Za tie prachy je množstvo pekných a kvalitných hodiniek a ak niekedy sa dostaneš na nejaký zraz zbohatlíkov, tak aspoň nebudeš mať na ruke to, čo každý druhý. Neviem, či chronograf je pre teba zaujímavý, no napr. Heuer02 je kaliber s 80 hod. rezervou a môžeš ho mať od Carrer, cez Monaco po Autaviu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Willie McBride napsal:

@mandrinka ono je to dosť na prd, keď chceš Rolády a oni sa ti vlastne nepáčia. Áno, za tie prachy ti nikto taký machrindex neponúkne, no kašli na machrindex a kúp si to, čo sa ti skutočne páči. Za tie prachy je množstvo pekných a kvalitných hodiniek a ak niekedy sa dostaneš na nejaký zraz zbohatlíkov, tak aspoň nebudeš mať na ruke to, čo každý druhý. Neviem, či chronograf je pre teba zaujímavý, no napr. Heuer02 je kaliber s 80 hod. rezervou a môžeš ho mať od Carrer, cez Monaco po Autaviu.

Proto jsem založil tohle vlákno, že mě třeba navedete. Ono je to všeobecně těžké, protože mně se třeba nelíbí ani ciferníky u jiných značek. Abych to nějak vysvětlil, rád bych ciferník s arabskými čislicemi, což zdá se aktuálně ve vyšší lize moc nefrčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, long napsal:

Máš pravdu. Rolex není jediná cesta a spíše mi to přijde jako takový zájem a poté i nákup díky machr indexu. Je mraky krásných, levnějších a jistě ne technologicky horších hodinek a navíc jestli chce tady nováček" dlouhé péro" tak tohle není ouplně na bednu.

Ty Grand Seiko jsou navíc jako jedna z Top cest a to ve všech ohledech.

Hele péro dobrý na dýlku i na šířku, o tom neni. Chápu, že mám možná trochu specifické požadavky a kupuju víc rozumem než emocema, ale mně právě v těch věcech, co jsem vypsal, že by hodinky měly umět, moc alternativních značek nevychází. Tak mrknul jsem třeba na to Grand Seiko (už jsem o nich dřív taky uvažoval) https://store.grandseikoboutique.uk/en/Watch/SLGA009/p/SLGA009G?_gl=1*1anvucu*_ga*NjI0MDMwMTE0LjE2NzI5NjY1Mzk.*_ga_E5EWPTQ5T3*MTY3Mjk2NjU1Mi4xLjEuMTY3Mjk2NjcyMi4yNy4wLjA.

Ciferník stejný jako rolády (nemá číslice), poměr cena : machr index menší než rolády. Jediné, co se mi zamlouvá, je delší rezerva a dobře má to průhledné pouzdro a antireflex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mandarinko, ty vole, udelej si hezkou sobotu, zajed do Prahy, projdi dopoledne Vaclavak a prilehle okolni butiky, zajdi taky do Koscomu na GS a jine fajne znacky. Budes mit moznost neco videt nazivo, vyzkouset na ruce atd. Pak vezmes pani/pritelkyni/milenku (pripadne jejich opacnopohlavni ekvivalenty, at jsem genderove vyvazeny) na obed a muzete to spojit s prochazkou zbytku Prahy a treba i nejakou kulturni akci. Uvidis, ze te to hodne obohati. Jo a taky si pred tim precti neco o GS, treba konkretne o Spring Drive strojcich.

Chapu, ze ti jde o indexy vs cisla, ale napsat ze ty GS jsou az na AR a pruhled stejne jak DJ muze jen nekdo, kdo oboje videl jen na rozmazanejch rendrech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, mandrinka napsal:

Hele péro dobrý na dýlku i na šířku, o tom neni. Chápu, že mám možná trochu specifické požadavky a kupuju víc rozumem než emocema, ale mně právě v těch věcech, co jsem vypsal, že by hodinky měly umět, moc alternativních značek nevychází. Tak mrknul jsem třeba na to Grand Seiko (už jsem o nich dřív taky uvažoval) https://store.grandseikoboutique.uk/en/Watch/SLGA009/p/SLGA009G?_gl=1*1anvucu*_ga*NjI0MDMwMTE0LjE2NzI5NjY1Mzk.*_ga_E5EWPTQ5T3*MTY3Mjk2NjU1Mi4xLjEuMTY3Mjk2NjcyMi4yNy4wLjA.

Ciferník stejný jako rolády (nemá číslice), poměr cena : machr index menší než rolády. Jediné, co se mi zamlouvá, je delší rezerva a dobře má to průhledné pouzdro a antireflex.

Hele nechci Ti kazit radost a bořit Ti představy, ale jestli napíšeš, že zrovna číselníky jsou na GS jako Rolex, máš před sebou dlouhou cestu.

GS má číselníky od jejich strukturování, po zaratsu https://www.timepiecesblog.com/2019/12/09/zaratsu-polishing/ brus indexů NAPROSTO nesrovnatelné s celý Rolexem ( to jich pár mám) . 

Jak píše @AndyAaron  vyhraď si čas, třeba půl den, zajeď si do Carollina kouknout  a vzít si do ruky Rolex  a poté zajeď do Koskom a vesmi si do ruky  Seiko řady Grand Seiko a pochopíš o čem tady hovoříme.

Paradoxem je, že i nižší řada Seiko , například Presage natrhne Rolexu  s čísleníky s přehledem prťku. 🙂

https://www.google.com/search?q=seiko+presage+cocktail&rlz=1C1GCEU_csCZ928CZ938&sxsrf=ALiCzsa15NLSTDw6H2vRdENOD6_xmw-Y7w:1672987422441&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiC1Jzoq7L8AhW1AxAIHX71DHAQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1280&bih=577&dpr=1.5

 

Přeji fajn den 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě také GS, ten jejich strojek 9R86 je naprosto parádní (https://grandseikogs9club.com/chronicle-9/spring-drive-chronograph-gmt-sbgc201/) (+ info z jednoho fóra: "The 9R86 chronograph movement has over 400 parts - 4x as many as a standard automatic chronograph. It has 50 jewels, 108 separate lubrication points and requires three different types of lubricant."). 

Nicméně z mého pohledu to jsou hodinky vyloženě pro nadšence (+ vzít v potaz omezené možnosti příp. servisu).

Jak tady padlo, zajeď se podívat / vyzkoušet osobně. Mám z tebe trochu pocit, že i kdyby sis koupil něco jiného než RLX, tak podvědomě si pak budeš časem vyčítat, žes do těch RLX nešel... 

Upraveno uživatelem MMCorsair
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, trosku resim podobny problem jako ty ale k me smule tam zahrnuji tvar pouzdra, jeho vysku, povrchovou upravu a s tim spojene na jake noseni to bude urcene takze jak moc budou spis elegance nebo tool. Rolex mam v tom wishlistu taky , i jsem ( doufam :D ) zapsan na cekačce a z meho pohledu treba nejakej machrindex vubec neresim protoze nikoho v mem okoli tyhle veci nezajimaj a kupuju si veci pro sebe - konkretne me na rolex nejvic pritahuje ta hodinarina uvnitr, sle krome milgauss se mi taky vic libi GS. 
Co je dobry asi taky vedet , a myslim ze jsem cetl pozorne a nevsiml si, je - jakou velikost hodinek hledas?

me by tam treba sedely Expy pro tebe, ale ja  treba o 36mm nemuzu ani premyslet. Tak jak to mas ty? Arabsky cislice na nich jsou :)  , pises ze OP na svou velikost prekvapive dobre sedi ale tou velikosti je vlastne ktera? A to ze “prekvapive” je prekvapive ze jsou tak maly (36) nebo prekvapive ze jsou tak “velky” (41)?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...