Přejít na obsah

Junkers 6524-3


Doporučené příspěvky

Před nějakou dobou jsem zavítal na tyto stránky a ???. a co si budeme povídat ? byl jsem ztracen. :thumbsup_anim:

 

Po nějaké době jsem již přemýšlel ne nad tím, zda si mám pořídit nějaké mechaniky, ale pouze řešil dilema, jaké si mám pořídit. :)

 

Po dlouhém hledání, bezesných nocích a zvažováním veškerých pro a proti jednotlivých modelů různých výrobců, jsem se nakonec rozhodl pro model Junkers 6524-3 z produkce firmy POINTtec's, série Chronographs JU52.

 

Na to, aby jsem zde sepisoval nějaké fundované recenze se necítím býti zrovna kompetentní osobou, takže jenom ve stručnosti.

 

-Pouzdro je nerezové, kombinace leštěných a kartáčovaných ploch

-Číselník je černý matový s hladkým povrchem s indexy v bílé barvě, subciferníky jsou též černé, ale tvořené soustřednými kruhy, trojůhelníkový stříbrný znak Junkers ve spodní části

-Datumovka na pozici 6 (v bílé barvě)

-Ručičky jsou bílé, hodinová, minutová, hodinové pozice a značka na lunetě s vrstvou SuperLuminova (C3)

-Kalibr Poljot 3133 (23 kamenů)

-Průměr: 42 mm (bez korunky)

-Výška: 14 mm

-Hmotnost: 105 g

-Rozteč nožiček: 22 mm

-Safírové sklo (ploché, bez AR)

-Dýnko s průhledem na kalibr

-Pevná luneta s trojhranným luminiscenčním indexem na pozici 12

-Černý kožený řemen se vzorem krokodýla a bílým prošitím

-Vodotěsnost 50m

 

Odkaz na stránky výrobce je zde

Odkaz na prodejce je zde

 

Z hodinek jsem stále nadšen, žádná fotka nevystihuje jejich skutečný vzhled. Líbí se mi jejich WWII pilotní vzhled kombinovaný s přehledností. Jedinou výtku mám k lunetě - tu by jsem uvítal otáčecí.

 

Ještě pár fotek, ale neumím fotit, nemám na to ani podmínky a ani vybavení, takže nic moc, spíše nic než moc. :cool02:

 

post-2711-1230329679.jpg

post-2711-1230329713.jpg

post-2711-1230329762.jpg

post-2711-1230329799.jpg

post-2711-1230329834.jpg

post-2711-1230329882.jpg

post-2711-1230329915.jpg

post-2711-1230329955.jpg

 

Na závěr by jsem chtěl poděkovat všem, kteří mi (ať už přímo či nevědomky) pomohli s výběrem :)

Lachtan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Jsou velice pěkné,přesně můj styl.Jediné,co by mi teda hodně vadilo a kvůli čemu bych si je asi nepořídil je,že název Junkers je známý hlavně pro kotle a tak bych se bál,že by si někdo myslel,že jsem hodinky dostal jako reklamní za to,že jsem koupil kotel...Ale jsou opravdu velice pěkné a určitě i kvalitní!A v tom letadle super fotkaPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...