Přejít na obsah

Omega Speedmaster Pro - velikost


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny zde na chronomagforu.

Obracím se na Vás s žádostí o radu – posouzení velikosti hodinek na mém spíše menším zápěstí -téměř 17cm / šířka cca 5,5cm ale spíše kulatější (tedy ne lovečák).
Již dlouho si chci splnit sen a pořídit si hodinky na příležitostné (,,sváteční“) nošení. Nemyslím k obleku, k němu již hodinky mám. V hledáčku mi zůstala Omega Speedmaster Profesional 2021. Ještě jsem uvažoval o Aqua Terra, ale Moony jsou přece jenom jiná liga…. Nechci rozebírat historii a ani případné další alternativy, protože ty ani moc nejsou. Prosím o posouzení, zda Speedy ve velikosti 42mm (lug to lug 47,2mm) jsou na mém malém zápěstí ještě nositelné. Nebo spíše aby nevypadaly komicky na útlém zápěstí, navíc k mé postavě 165cm a váze cca 67kg. Jasně, záleží především na pocitu majitele, a to přiznávám že se mi zdají už velké… Pokud se budeme bavit o AT, pak se přikláním k velikosti 38mm, neb všechny hodinky které mám a dobře mi sedí, a na mé ruce nevypadají až tak malé jsou velikosti 38 – 39mm (Sinn, T.H. Aquaracer).

Děkuji za reakce.

Bodostr

CMEU4233 - 1.jpg

LVZT3498 - 11.jpg

XNCJ9810 - 11.jpg

PLLN6736.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja mám se speedama taky problém. I na ruce 18,5cm (kulatý tvar) mi připadají veliké - trčí do stran, a přitom papírově by to mělo být OK (nosím i větší hodinky).  Po 5 letech zkoušení jsem si ale řekl, že jim dám šanci 😀

edit: pokud je hodíš na řemen, tak se pocitově trochu zmenší. 

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych zas takovej optimista nebyl. Vzhledove to je z myho pohledu spis hranicni, ale jeste ok. Nicmene hlavni tvuj pocit, jak to vnimas. Ja mam podobnou ruku, pred par lety jsem si moony taky vysnil a dokonce si jel pro novy do Nemecka. Radost byla velika, ale vydrzela velmi kratce. Na ruce jsem brzo zacal vnimat znacnej diskomfort a tak sly z domu. Takze to zvaz, ale neres jak to vypada na ruce (coz je navic znacne individualni), ale jak ti sedi a jsou pohodlny. 
 

edit: @xbraj19 jo souhlas s tim remenem, ale u me ani tahle “finta” nestacila a jejich prodej pouze mirne oddalila. 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusim se podivat, jestli najdu stary fotky na my ruce. Treba to bylo videt na prvni pohled, ze mi nejdou 😁. Kazdopadne je jasny, ze na tejden ti je nikdo jen tam nepujci, ale pokud bys znal nekoho, kdo by ti to umoznil na dyl, nez je napr. par minut nekde na prodejne, bylo by o fajn. 

Edit: Tak koukám, že mě vzpomínky neklamaly. Zvlášť teda na to velcru to byla fantazie.

 

IMG_0046.JPG

IMG_0573.JPG

IMG_0575.JPG

IMG_0004.JPG

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, warann napsal:

Zkusim se podivat, jestli najdu stary fotky na my ruce. Treba to bylo videt na prvni pohled, ze mi nejdou 😁. Kazdopadne je jasny, ze na tejden ti je nikdo jen tam nepujci, ale pokud bys znal nekoho, kdo by ti to umoznil na dyl, nez je napr. par minut nekde na prodejne, bylo by o fajn. 

Edit: Tak koukám, že mě vzpomínky neklamaly. Zvlášť teda na to velcru to byla fantazie.

 

IMG_0046.JPG

IMG_0573.JPG

IMG_0575.JPG

IMG_0004.JPG

 

No jo, tak ty starší Moony s těmi velkými koncovkami navíc mohutného tahu byly peklo. Tady ale bodostr zkouší novou referenci, která má koncovky samice a ještě má o 1 mm větší lug to lug velikost, plus samotný tah je malinký, tenký atd. 

Mám obě reference Moonů a je to poznat dost. 

 

 

Před hodinou, bodostr napsal:

Díky za fotky od Waranna. Mám pocit, že to stejné by byl můj případ. Krásný hodinky, ale nakonec pro nekomfortnost budou ležet doma...

Já bych se toho nebál. Sedí ti dobře. Mám stejné zápěstí a za mě pohoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si tiez myslim, ze bodostrovi sedia moony celkom v pohode. Ako pise Fade, ten novy tah je pocitovo "utly", ja osobne by som prijal nieco trosicku masivnejsie.
Osobne mam moony casto na kozenom remeni, ktory mne hodinky - prave naopak ako pisete - pocitovo zväcsuje. No ale, ja mam riadnu tlapu.

Na warannovej ruke tie hodinky vyzeraju strasidelne. Hlavne kombinacia s nato je teda brrrrr. Pritom na zrazoch si moony skusali aj clenovia s tenkym zapästim a nikdy mi neprislo, ze by to bol nejaky extrem, vzdy v pohode. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, bodostr napsal:

Zdravím všechny zde na chronomagforu.

Obracím se na Vás s žádostí o radu – posouzení velikosti hodinek na mém spíše menším zápěstí -téměř 17cm / šířka cca 5,5cm ale spíše kulatější (tedy ne lovečák).
Již dlouho si chci splnit sen a pořídit si hodinky na příležitostné (,,sváteční“) nošení. Nemyslím k obleku, k němu již hodinky mám. V hledáčku mi zůstala Omega Speedmaster Profesional 2021. Ještě jsem uvažoval o Aqua Terra, ale Moony jsou přece jenom jiná liga…. Nechci rozebírat historii a ani případné další alternativy, protože ty ani moc nejsou. Prosím o posouzení, zda Speedy ve velikosti 42mm (lug to lug 47,2mm) jsou na mém malém zápěstí ještě nositelné. Nebo spíše aby nevypadaly komicky na útlém zápěstí, navíc k mé postavě 165cm a váze cca 67kg. Jasně, záleží především na pocitu majitele, a to přiznávám že se mi zdají už velké… Pokud se budeme bavit o AT, pak se přikláním k velikosti 38mm, neb všechny hodinky které mám a dobře mi sedí, a na mé ruce nevypadají až tak malé jsou velikosti 38 – 39mm (Sinn, T.H. Aquaracer).

Děkuji za reakce.

Bodostr

Já bych taky řekl, že ti sednou dobře a určitě nevypadají na tvém zápěstí komicky. Já bych se toho nebál 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, bodostr napsal:

Zdravím všechny zde na chronomagforu.

Obracím se na Vás s žádostí o radu – posouzení velikosti hodinek na mém spíše menším zápěstí -téměř 17cm

 

Taky mám 17.   Sedí ti úúplně normálně.  Co ti můžu poradit rozhoduj se jen a pouze tak  že si je dáš fyzicky na ruku. Rozhodně ne podle fotek.

Protože se dají vyfotit perspektivně dobře nebo taky špatně. Jedny hodinky jedna ruka. :)

1.jpg

2.jpg

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bodostr podľa fotiek ti sedia ako riť na šerbli. Ja som nedávno pokukoval po moonoch a mám opačný problém. Mám zápästie cca 18cm a tie hodinky mi prídu hraničné, no na hranici medzi OK a malé. Športové hodinky nosím 44mm, oblekovky 40mm. Už 42mm hodinky ktoré sa mi páčili Zenith DEFY Classic Skeleton či Omega Seamaster Diver som musel so slzou na krajíčku zavrhnúť, lebo boli malé a musel som riešiť ich väčšiu alternatívu. Všetko je vecou zvyku a ak sa ty s nimi necítiš OK, tak by som do nich nešiel, no na fotkách vyzerajú úplne v pohodičke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vidím není fotka jako fotka, resp. úhel a vzdálenost focení dokáže divy. Aby to bylo ještě věrohodnější, přidávám ještě jednu fotku, která bude asi spíše hovořit proti Monnům.  Ono je asi také důležité hodinky zkoušet se zapnutým řemenem (tahem) na svou velikost, protože jinak to asi ani nejde řádně a objektivně posoudit, zda sedí či ne...

 

PWWH9130.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...