Přejít na obsah

Hodinkové portfolio na celý život a k předání dětem.


safi

Doporučené příspěvky

Pojďme vykopnout novou diskusi, částečně fantazie, částečně pragmatické uvažování.. Jaké 3 hodinky byste si nyní koupili, aby vám stačili na všechny situace až do vaší smrti a na smrtelné posteli jste je mohli předat dětem. Zkuste něco reálného, nikoliv 3x PP Nautilus v platině a s factory diamanty. 

Moje varianta 1: Tudor BB Ceramic, Rolex Explorer 2 a GS ... ale nevím které.

Moje varianta 2: Tudor BB Pro, GS white birch automatic (SLGH005), GS GMT quartz  (SBGN023).

Edit: a k tomu svatební Stowa Antea KS.. jsou sice čtvrté, ale svatební, tak se nepočítají 😛

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • safi změnil název na Hodinkové portfolio na celý život a k předání dětem.
  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je otazne, cima vyznam robit portfolio z hodiniek pre deti. Ak ich hodinky zaujimaju, tak urcite ano, avsak ak k tomu nemaju vztah, tak je to velmi otazne. Skor by som robil portfolio pre seba, ako milovnika hodiniek s tym, ze to za 30 rokov predam a dam detom peniaze/bitcoin/zlato/ ine platidlo...

ja by som to riesil tak, ze sebe kupil hodinky na nosenie, bez ohladu na potencial zhodnotenia o 20-30 rokov, a popri tom sa zapisal na rolex zoznam na ocelove modely a takisto snoopy limitky od omegy. Ak by na vyslo poradie, za retail by som to kupil aj na pozicku ;)

ja som nakupoval hodinky pred 10+ rokmi, cize mne kupovat rolby za sucasne ceny nedava zmysel ( ani za retail ) takze toto ide mimo mna, ale keby som len teraz nastupil do tohoto hobby, tak by som to asi riesil tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to minimáně na dva levely:

- upomínkový předmět s pouze nostalgickou hodnotou na tátu, kterého zajímaly hodinky (Seiko, LUM-TEC, Seiko, LUM-TEC, Seiko, Orient, ...)

- upomínkový předmět s nezanedbatelnou hodnotou, který se případně prodá (Rolex (cokoliv), IWC, ...)
            - asi ne každý dědic bude nadšen z investice do pravidelného servisu v hodnotě desítek tisíc
            - prioritou by asi měla být co nejjednodušší likvidita a co nejširší okruh případných zájemců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimavy topic.

Takze skusme za mna:

 

Rolex Explorer 36 mm (viem, viem, toto je brutal gycove)

Omega Speedmaster Professional Moonwatch Hesalite kal. 3861

Prim Ctverec 1977 po renovacii (su po mojom otcovi a urcite ich zdedia aj moje deti) :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to mělo být prtf, které bude zajímavé, s nějakou hodnotou a zároveň se držet v normální hladině, pak za mě

  • Moony hesalit
  • bondovky modré vlnky/bílé poslední generace
  • suby klasika
  • bílé explorery 42mm
  • zenith el primero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevedel vy som si vybrať len 3 hodinky 😄

Ak by som si ich mal kúpiť k tomu, čo mám, tak ku šťastiu mi chýbajú už iba AP Royal Oak.

No ak by som mohol mať len 3 včetne toho, čo mám, tak určite AP Royal Oak, VC Patrimony  a asi Ulysse Nardin Diver Chronometer ... aj keď Zenith DEFY21 ElPrimero by mi neskutočne chýbali, no UN je UN. No našťastie nežijeme v svete, kde je miesto iba pre 3 hodinky 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smeruje to dost podobnym smerem:). Na jinem foru kolega sni jak deti zdedi dividendove portfolio, tady mi to prijde podobny. Neumim si predstavit cilit na to dat nekdy v duchodu detem troje obnoseny hodinky, kdyby mely byt nove, tak uz vubec ne :D Myslim ze budeme naopak potrebovat, aby nas pak nase deti nekopli jen do duchodaku :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel kdysi snahu zkusit drzet jedny nodejty a jedny mensi dejtjusty.. proste co kombinaci, co unosi muz i zenska.. ke kosily i k tricku...a to jak kluk i pripadne dcera .. nakonec mi ty mensi rolexky tak dva roky zpátky tady v inzerci vo chlup utekly, obe deti nosej fitness naramek, a to i na spani, a manzelka ma nejradsi sejka.. a tak uz me tyhle myslenky nadobro opustily.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chápu tvojí myšlenku. Podle mě by ale byla zcela naplněna, pokud budou děti fandové do hodinek. V opačném případě nějaké zlaté cihly, s jejich prodejem budou mít méně starostí😀

Mně už bude skoro šede a fanda hodinek jsem od mala, takže já by jsem tvůj dárek ale určitě ocenil😉

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě si určitě raději koupím hodinky, které se mi líbí, které chci a budu je rád nosit a na nějaký investiční potenciál se můžu vykašlat ;)

Hodinky předávat dětem? Jak už tu pár lidí zmínilo - co když k tomu nebudou mít vůbec žádný vztah? A když je týden po mém pohřbu půjdou prodat, tak už mi bude dost jedno, jestli jsem jim odkázal Daytony, za které dostanou půl míče nebo nějaké Tissotky za pár tisíc :)

Naše rodina nikdy moc hodinková nebyla - po jednom dědečkovi mám Primky (teď už po servisu), po druhém Poljot a Bentine (oboje nefunkční), babička mi ještě za života věnovala nefunkční Kirovskije (nebo jak se to píše), když zjistila můj zájem o hodinky. Taťka hodinky nenosí vůbec (má ve skříni roky nějaká Casio databank - dávno nejdou) a maminka nosí malé dámské no-name baterkáče. Takže potenciál nějakého hodinkového dědictví je prakticky nulový :D Celková cena všeho dohromady pár stovek, možná nějaká tisícovka. Ale nikdy bych je nešel prodat, ani kdyby to byly nenošený Rolexky ze 70. let, protože k tomu mám vztah a znamená to pro mě nějakou hodnotu, byť cena je zanedbatelná. Kdyby se dostaly do rukou někomu, koho to absolutně nezajímá, tak to buď rovnou nahází do popelnice (když nepůjdou) nebo nechá ležet zapomenuté v šupleti, případně to za pár korun poběží prodat...

Každý má jiné zájmy a priority a nikde není psáno, že potomci chronomagora musí vášeň zdědit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...