Přejít na obsah

Hodinkové portfolio na celý život a k předání dětem.


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja to mam trochu podobne. Mam dva kluky, tak kazdy ode mne dostane "bitcoin, rolady a byt" az budou mit trochu rozum. Cekat na to az exnu mi nedava smysl. Chci aby meli dobry start do zivota a jestli to vsecko prodaj nebo budou pouzivat bude ciste na nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, matejcaha napsal:

Ja to mam trochu podobne. Mam dva kluky, tak kazdy ode mne dostane "bitcoin, rolady a byt" az budou mit trochu rozum. Cekat na to az exnu mi nedava smysl. Chci aby meli dobry start do zivota a jestli to vsecko prodaj nebo budou pouzivat bude ciste na nich.

Mas to krasne vymyslene, myslim, ze dava vetsi smysl podpořit na startu ( otázka je, jak definovat, ze uz mají trochu rozum )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, matejcaha napsal:

Ja to mam trochu podobne. Mam dva kluky, tak kazdy ode mne dostane "bitcoin, rolady a byt" az budou mit trochu rozum. Cekat na to az exnu mi nedava smysl. Chci aby meli dobry start do zivota a jestli to vsecko prodaj nebo budou pouzivat bude ciste na nich.

Ty jo, to je dobrej luxus:)) ja mam u tohodle rozpoluplny pocity, jsem ta prvni generace co uz nechodila do skoly za sociku, ale dostal jsem jen vzdelani. Bojim se, ze tohle povede k takovy zpovikany casti spolecnosti pro kterou je vsechno samozrejmy a nemusi se v zivote snazit. Na druhou stranu to jsou nase deti no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Rodkopf napsal:

Mas to krasne vymyslene, myslim, ze dava vetsi smysl podpořit na startu ( otázka je, jak definovat, ze uz mají trochu rozum )

Musis to trochu rozprostrit a verit jim. Ja napr. dostal hezky hodinky (zadny rolady)  za maturitu, prizpevek na byt kdyz jsem se stehoval od rodicu atd. Za mne lepsi jim dat sanci a podporit je a zbytek nechat na nich. Jestli si chtej posrat zivot, tak jim v tom stejne nezabranis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Rodkopf napsal:

Mas to krasne vymyslene, myslim, ze dava vetsi smysl podpořit na startu ( otázka je, jak definovat, ze uz mají trochu rozum )

Hoši asi jsem staromódní, jsem pro to dětem pomáhat, podpořit je, pomoct jim, poradit jim, ale mám takový pocit, že když jim vše spadne na hlavu je to spíš kontraproduktivní. Jak si toho asi můžou vážit, jak poznají hodnotu peněz, jak zjistí jak těžké je vydělat na auto, byt nebo dům. Já určitě rád přispěju, ale až když uvidím, že maká, snaží se, ale hlavně neprojebe vše co vydělá. Bohužel mám pocit, že mladí dnes chtějí všechno hned …., ale hlavně že vůbec nemyslí na rezervu, na zlé časy. No asi jsem divný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, M3maniac napsal:

ale hlavně že vůbec nemyslí na rezervu, na zlé časy. No asi jsem divný.

To je hodne o vychove. Jak jsem psal, mne rodice pomohli s prvnim mini bytem. Diky tomu jsem misto splaceni hypoteky mohl setrit a kdyz jsem potreboval vetsi, tak jsem mel aspon tolik, abych tu hypoteku dostal sam. Prvni byt jsem pronajal, to pomuze se splacenim hypo, a jedes dal. Bud ten positivni cyklus nastartujes a nebo ne. To uz je kazdyho volba, ale jsem presvedceny, ze zrovna tahle informace/hodnota se predat dal da. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, matejcaha napsal:

To je hodne o vychove. Jak jsem psal, mne rodice pomohli s prvnim mini bytem. Diky tomu jsem misto splaceni hypoteky mohl setrit a kdyz jsem potreboval vetsi, tak jsem mel aspon tolik, abych tu hypoteku dostal sam. Prvni byt jsem pronajal, to pomuze se splacenim hypo, a jedes dal. Bud ten positivni cyklus nastartujes a nebo ne. To uz je kazdyho volba, ale jsem presvedceny, ze zrovna tahle informace/hodnota se predat dal da. 

Jasný, rozumím. Tohle je obrovská výhoda a v podstatě zásadně rozhoduje o životní dráze mladého člověka. S holým zadkem si dnes po škole a vlastně ani dlouho potom byt prostě koupit nedokáže a skoro vždy je na startu "generační transfer". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vychovávali  jsme jak nejlíp jsme uměli, jen mladej většinou narazil na princeznu co to rozjebala. No snad se pletu v tomto případě, ale nezdá se mi.   Když víš, že staří od té slečny dostali barák, tohle a tohle od bohatého taťky tak to prostě cítíš. A aby to nevypadalo že jsem zlej a lakomej fotr tak poslední případ: Mladej nadhodil že by se mu do města hodil skůtr, na ježdění do práce a moc se mu líbí vespa, ale věděl jsem, že když si ji koupí bude opět na nule s úsporama. Tak jsem mu ji koupil se slovy ať ho to nakopne a může pokračovat v šetření. Hovno, mám vespu a jedu dàl bomby, před asi týdnem jsem potřeboval venku něco zaplatit, asi 800€ a on je po 4 letech venku neměl. Normálně jsem mu řekl, že jsem mu toho skůtra koupil zbytečně. Mám ho hodně rád, ale nebudu cpát tam kde nevidím snahu. Řekl mi, že teď začne šetřit, tak jsem zvedav …

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, matejcaha napsal:

To je hodne o vychove. Jak jsem psal, mne rodice pomohli s prvnim mini bytem. Diky tomu jsem misto splaceni hypoteky mohl setrit a kdyz jsem potreboval vetsi, tak jsem mel aspon tolik, abych tu hypoteku dostal sam. Prvni byt jsem pronajal, to pomuze se splacenim hypo, a jedes dal. Bud ten positivni cyklus nastartujes a nebo ne. To uz je kazdyho volba, ale jsem presvedceny, ze zrovna tahle informace/hodnota se predat dal da. 

Souhlas, o tom to je. Jestli chces, aby se decka mely dobre, tak musí začít kumulovat co nejdrive, ve 30 se budou mit o moc lepe...Ja si němuzu stěžovat, mel jsem se dobře, dostal jsem vzdělaní, všechno, co jsem potřeboval, ale žádný luxus. Všechny peníze na zabavu, cestování a věci navíc jsem si musel vydělat a začínal jsem na 0.

Ted jsem konečně neco našetřil, akorát za tu dobu šly ceny nemovitosti tak nahoru, ze moje kupní sila se zásadně nezlepšila. Kdybych ve 20 dostal dvě 1+kk v Ove k pronajmu ( tehdy staly tak 300-500 ), tak dneska každá stoji mic a mam 15 let najmu k dobru. Ale to generace našich rodicu a moje ještě neznala, nebyly ty internety a investování bylo sprosté slovo. 

Takže dat deckam prachy za me ne, ale dat jim neco, kde se jim to bude trošku kumulovat, nebo budou mit měsíčni minimální apanas, mi přijde super.

Nemusí startovat z 0, jen třeba nějak zabezpečit, ze to nemůžou rozmetat do 30.

Hlavne verim, ze pak člověk vyzkousi daleko vice veci, nepojede porad na jistotu a muže si dovolit i nějaké menší faily, které ho do budoucna posili. Ale žije s pocitem, ze nemá holou prdel, kdyby se neco stalo a nemusí chodit za rodičema prosit. 

Tohle je teorie, decka jsou ještě male, tak uvidim, jak se mi to povede. Pri nejhorším nějaké solidní hodinky pro ne mam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som uz take nasiel:

1. Rolex Daytona 116508, datum na karte je identicky s datumom narodenia mojho syna.

2.Carl F Bucherer Archimedes, ktore som dostal od svokrovcoch ako svadobny dar

3. Rolex Explorer II 1655, o ktorych som snival od roku 2009 ked som objavil chronomag, sen sa mi splnil pred rokom

Vlastnim aj ine hodinky, ale k tymto citim nieco vynimocne, takze ostavaju pre potomka. 

923E5831-F302-411A-9E9D-B16BC624DA23.jpeg

8414F18B-EEAB-4E8A-8A33-82B1546C311A.jpeg

EDEE8BF6-825E-469E-AA5C-4743E494C04B.jpeg

Upraveno uživatelem Tommy_PP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som maturoval v 89tom a generacne nejak nebolo moc co transferovat. Ale rodicia pomohli a zobrali pozicku na podnikanie, co som si vymyslel a rozbehol. A kedze som aj studoval VS, tak rodicia pomahali aj s tym podnikanim. Takze z toho bol par rokov maly rodinny biznis, co zivil celu rodinu. Popri skole som aj zacal ciastocne pracovat (programovat) tusim uz od druhaku. Tak tazko povedat, kto komu viac pomahal 🙂

Deckam v prvom rade treba dat financnu/investicnu gramotnost ( potom i tie financne, realitne ci ine vypomoci budu davat iny zmysel). To za nasich mladych cias vobec nebolo, a aj dnes to drvivej vacsine ludi v nasich koncinach chyba, mnohi nevedia ani urok spocitat. Zabezpecit detom byvanie sa da aj bez toho, ze byt/dom bude hned pisany na nich. A financnu vypomoc? Preco nie, ak predlozia dobry biznis plan.. 😆

A myslim, ze nie je ani uplne spravne ich ucit, ze v zivote si treba vsetko tvrdo odmakat. Kto tomu totiz uveri, uz mu nic ine neostane, len cely zivot tvrdo makat.. 🤣 (oukej, toto je na hlbsiu filozoficku diskusiu 😉).

To sa mi to ale teoretizuje, ked ten moj maly este len teraz do skoly zacal chodit, uvidime v puberte 😂.

No ale spat k teme. Syn uz dostal prve hodinky (detske Lorus) a obcas ich aj naozaj nosi. Takze k nejakemu zivotnemu uspechu, asi k maturite, dostane nejake seriozne. Ci uz z mojho portfolia alebo nove.

Tie Nautily sa tazko vynechavaju 😄, ale tak skusim aj bez nich:

1. Tieto, lebo sme boli po ne spolu cela rodina v Londyne, a su moje asi najoblubenejsie (najcastejsie na ruke). A jedny ocelove Rolexy musia byt.

DSCF1121.thumb.jpg.822c01440bac58b8b67100a7028998c4.jpg

2. Tieto krasne wg GS - myslim, ze s dobrym potencialom zhodnotenia. Ale viem si predstavit este ine GS (stale hladam pre seba)

DSCF1155.thumb.jpg.afbfa7730e1c7a66337b7356064cb804.jpg

3. A tu snad budu casom nejake Pateky, idealne Nautily 😀.  Zatial asi tieto Carrery (moje prve)

20221105_143750.thumb.jpg.b3499b80f6e4961e42f4bb5242faa41d.jpg

 

53 minutes ago, Tommy_PP said:

datum na karte je identicky s datumom narodenia mojho syna

👍👍👍👍👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu řešit koho a jak podporovat, každého věc...  U nás doma ale toto téma vyřešeno, mladá chce 126610 a mladej pam00914, tak uvidím k jaké příležitosti, jestli za maturitu, nebo až k promoci... a mně ještě něco na ruku zůstane...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Tommy_PP napsal:

Ja som uz take nasiel:

1. Rolex Daytona 116508, datum na karte je identicky s datumom narodenia mojho syna.

2.Carl F Bucherer Archimedes, ktore som dostal od svokrovcoch ako svadobny dar

3. Rolex Explorer II 1655, o ktorych som snival od roku 2009 ked som objavil chronomag, sen sa mi splnil pred rokom

Vlastnim aj ine hodinky, ale k tymto citim nieco vynimocne, takze ostavaju pre potomka. 

923E5831-F302-411A-9E9D-B16BC624DA23.jpeg

8414F18B-EEAB-4E8A-8A33-82B1546C311A.jpeg

EDEE8BF6-825E-469E-AA5C-4743E494C04B.jpeg

Moc pekna sestava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Rodkopf napsal:

Jsem ty Schaffy ani nepostřehl, gratulace, moc pekne. 

Diky moc. Uz je mam nakej ten patek :)

.

.

Ono ve vysledku vubec nezalezi jake 3 hodinky kdo zdedi. Pokud je bude chtit nosit jako pamatku, neni rozdil mezi Primkama a Patekama. Pokud potece do bot a bude potreba to prodat, jiste bude lepsi vlastnit nejake likvidnejsi modely. Ale kriterium pro jakykoliv pristi nakup to u me urcite neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...