Přejít na obsah

Nákup hodiniek cez poštu a balík dorazí bez hodiniek


lemon

Doporučené příspěvky

V súvislosti s aktuálnou diskusiou ohľadom prázdneho doručeného balíka. Ako riešiť nedoručené zaplatené hodinky? Hodinky zaplatíte prevodom a balík príde prázdny. Otvárate balík vždy pred kurierom aby ste mali svedka, že v ňom není to, čo tam má byť? Čo v prípade, že hodinky naozaj prídu a príjemca bude tvrdiť, že tam neboli? Stačí, že príjemca uvedie, že tam neboli a pošta vyplatí positku predávajúcemu? To by sa asi ľahko takto robili poistné podvody. Ako sa dokazuje, že hodinky naozaj neprišli? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Z každej "normálnej" prepravy je posielanie hodiniek vylúčené, alebo je potreba použiť špeciálnu službu. V prípade Českej pošty je to Cenný balík. A zabaliť Cenný balík podľa ich predpisov je na hlavu, ver mi. Prelepené a podpísané hrany, previazaný a zapečatený balík, to nechceš riešiť. A píš si, že zrovna tie balíky si pošta postráži. Takže v prípade použitia akejkoľvek inej aj poistenej služby ťa pošta v prípade reklamácie (stratenia, poškodenia, vykradnutia hodiniek) odkáže do príslušných temných končín. U iných špeditérov bez špeciálnej služby si na tom tak isto.

2. Žijem v neustálej naivnej predstave, že v každom normálnom človeku existuje morálny blok "nepojebať" druhého človeka. A túto naivnú predstavu samozrejme v rámci životných skúseností prevádzam na vybrané skupiny ľudí. A patrí tam aj chronomag. Je jedno, či predávam vec za 500,- Kč alebo 500.000,- Kč. Po obdržaní sumy na účet zabalím a pošlem, bodka, howgh, endešlus, finito. Na tieto idiotské nápady čo by bolo keby musia vznikať rôzne "ochranné" a spoplatnené služby, ktoré si berú provízie z predajov a z ktorých potom inzertné servery žijú. A môžu si za to iba a jedine uživatelia sami. Na "hobby" portáloch typu chronomag to môže dopadnúť tak, že majiteľ fóra sekciu predaja uzatvorí s oznamom: Ste kokoti, tak si to predávajte kde chcete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doteraz som sa nikdy nad týmto posielaním nezamýšlal. Tiež vždy jednam férovo, malý tovar posielam hneď ani nečakám na platbu. Mal som zatiaľ štastie vždy na gentlemanov. Hodinky som vždy posielal ako poistenú zásielku, mal som zato, že keď to pošta stratí, vyplatia poistku ale asi také jednoduche to nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...