Přejít na obsah

Potápky ke kulatinám


Doporučené příspěvky

Ahoj vespolek, 

kulatiny se nevyhnutelně blíží a rád bych si k této příležitosti pořídil nějaké zajímavé potápky. 

  • Budget: do cca 25k
  • WR: 200+
  • Musí být na tahu
  • Jsem zvyklý na day/date (date je nutnost, bez dne v týdnu se obejdu)
  • Mám rád modré hodinky :D 
  • Velikost pouzdra cca 40mm
  • Sklo ideálně safír
  • Také jsem si u želv docela rychle zvyknul na jejich silnou lumi a rád bych něco s podobným výkonem :D 
  • Raději bych automaty, ale když se najde něco zajímavého v quartzové variantě, bránit se nebudu

 

Původně jsem si už pár let brousil zuby na Oris Aquis (vím že jsou mimo rozpočet, ale byl jsem rozhodnutý, že si za ně připlatím), ale za poslední dva roky se cenovka postupně vyšplhala nad hranici toho, co jsem za ně byl ochotný dát. Proto jsem od Orisů upustil a hledám nanovo. 

Zatím mám dva favority a to:

50 ATMOS Blue - 1521 - 026/BLU – Gnomon Watches (vím že nejsou na tahu a proto se spíše přikláním k Wardům, na druhou stranu mě tento model celkem zaujal a za zkoušku by to možná stálo)

C60 Trident Pro 600 | Christopher Ward (ty jsem chtěl v modré, ale už jsem je na webu nenašel, třeba se časem ukážou)

 

Rád bych pro tento účel koupil nové hodinky. Důvody si asi každý domyslí sám. 

 

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Squale jsou super, ale bez day a tahu. A ja osobne bych volil spis matnou verzi.
Mrkni se do vlakna, co zalozil Morbo, jmenuje se “Potapky s day-date”.
Ja bych jeste navrhoval titanove Citizeny NY0100 a nebo ocelovky NY0141 a dokoupit tah.

https://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Promaster/Citizen-Promaster-84950?gclid=EAIaIQobChMIkfDZ_-Hs_AIVFJ7VCh31nQ6lEAQYASABEgLxffD_BwE

https://www.timestore.cz/ny0141-10le?gclid=EAIaIQobChMIkfDZ_-Hs_AIVFJ7VCh31nQ6lEAQYCCABEgL4PfD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pepino777 napsal:

Jak je na tom s odolností keramická luneta a lumi co v ní je? Nevydrolí se časem? Neříkam, že trefím každá futra, ale plánuju ty hodinky mít jako EDC a šetřit je rozhodně nebudu.

keramika právě uplně super co se výdrže týče. Ber ty modrý Wardy jak tu zaznělo...jsou super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Pepino777 napsal:

Celkove bych seiko rad vynechal a posunul se zas o dum dal. 
 

Ty citizeny nevypadaji spatne, kouknu na ne. A co neco od certiny atp.?

Nájdené produkty | Inhodinky.sk

len nie su v 40mm :( to stve aj mna :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď si bol ochotný ísť do aquisov, navrhol by som ti Reef, ktorý je dizajnovo podobný: https://formexwatch.com/watches/reef-automatic-chronometer-cosc-300m/,  mal som obe priamo vedľa seba a Reefy sú o triedu vyššie úplne vo všetkom, dizajnom, spracovaním, pohodlím. Nenašiel som absolútne nič čo by bolo aspoň rovnaké, všetko bolo lepšie u Formexov. Za tú cenu máš to najlepšie na trhu. A je to čistokrvná švajčiarska nezávislá značka. Nekupuj hodinky, ktoré nebudú topky pre teba. Samozrejme každý máme iné finančné limity ale ak je to trochu možné, že niečo vieš ešte došetriť, 1000€ je taká ani ani hranica. 

EFBE6B87-1122-4B08-944F-ECA3D9A6E718.thumb.jpeg.f836e70d3edc36388a8a46f84674d76e.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ti Reef hneď nepadli do oka, tak ich hneď vypusti, majú taký moderný dizajn, ako kedysi PP Nautilus. Ak ti aquisy sedia vo všetkom, tak Oris už je “lepšia liga” a išiel by som týmto smerom. Niekto ich tu už na fóre od tých nemcov kupoval a bez problémov.

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, lemon napsal:

Už si si vpodstate vybral. Na trhu neni nič, čo by bola alternatíva. Ceny pôjdu u všetkých značiek zas hore, neváhal by som dlho.

Navíc teď je pro platbu v eurech myslím příhodná doba kvůli kurzu. 

 

@Pepino777 Geckoty jsem měl a nedávno pustil, za tu cenu to byl ale dobrý kus hodinek. Je to ale microbrand a takových je spousta a jistě i lepších. Chápu, že když se díváš po Oris, tak Geckoty jsou mimo. 

Opačný názor mám ale na Orienty, na ty mi fakt nesahej. Pokud jsi někdy žádné neměl, doporučuji koupit třeba nějaká Bambina nebo Kamasu a sám uvidíš, jak dobré jsou to za tu cenu hodinky. A Orient Star je ještě absolutně jiná písnička 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...