Přejít na obsah

Potápky ke kulatinám


Doporučené příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Orient star beru jako jinou divizi. Neco jako toyota a lexus. Jestli se pletu, prosim o opravu..

 

Mel jsem kdysi mako XL, ktere mi bez pardonu prisly jako fake za dve kila z trznice. Zkusil jsem po nejake dobe i kamasu, to jsou hodinky s naprosto skvelym pomerem cena/vykon, ale stejne me to uplne nepresvedcilo. Je pravda ze kamasu maji neco do sebe a treba si ke me zase cestu najdou, ale nic dalsiho me od nich nezaujalo....

 

Geckota me nikdy neoslovila a tim padem jsem ani nepatral po jejich produkci. Sveho casu jsem koukal po nejakych low end quartzovych modelech, ale neda se rict ze je to znacka, kterou bych chtel nosit s tim, ze jsem si je poridil k narozeninam.

 

Mido ma pomerne zajimave portfolio a prijde mi, ze je vidam mezi lidmi cim dal casteji. Urcite na ne kouknu, diky za tip

 

Pokud je to opravdu tak jak rika lemon a aquisy v teto cenove hladine nemaji alternativu, asi je vybrano... Na druhou stranu mi ale stale v hlave lezi ty wardy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ideš vyberať medzi ward a oris. vber tie, ktoré sa ti páčia viac. Z pohľadu pomer cena/výkon je jasný ward ale doteraz napr. moonwatche nemali ani mikroreguláciu a rýchlovýmenu náramku  cena bola úplne ide a ľudia ich kupujú kôli niečomu inému ako tomuto pomeru. Nakupuj srdcom nie rozumom. Hlavné sú hodinky ( bez náramku), tie ostatné fičúrky a záruka sú len bonus. 

Upraveno uživatelem lemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych se porozhledl po Alpinach. 
Ale jsou trochu pres rozpocet

 

https://www.helveti.cz/alpina-seastrong-diver-300-automatic-al-525lbg4v6

v akci treba

https://www.helveti.cz/alpina-seastrong-diver-300-big-date-chronograph-al-372lbg4v6

Upraveno uživatelem Ondrais
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alpiny jsou zajímavé, ale u potápek mě odrazuje to hranaté pouzdro. Pilotky mají ale perfektní a už docela dlouho po nějakých pokukuji.

 

V tuto chvíli bych už nechal v hledáčku raději jen Wardy, Orisy a Mido. 

U wardů musím zjistit jak funguje ta rychlovýměna náramku, vím, že jsou tam zespodu nějaké šroubky, ale tím má znalost tohoto systému končí.

U orisu se mi líbí šroubovaný tah, ale na druhou stranu, díky atypycké hlavě šroubu si to doma ani nezkrátím.

Mido vypadjí dobře, ale celkem mě odrazuje dýnko se šroubkama. Netvrdím že je to něco extra špatného, ale dle mě je to zbytečně komplikované řešení a 5x více závitů, u kterých se při servisu dá něco podělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky




U wardů musím zjistit jak funguje ta rychlovýměna náramku, vím, že jsou tam zespodu nějaké šroubky, ale tím má znalost tohoto systému končí.

Chňapneš tie male kolicky na koncoch nechtami dvoch prtsov, zmacknes k sebe, vytiahnes a je to dole. Srobik neriesis vobec.
Naspat to chce trochu cvik, ale nic co by sa neslo naucit.
Na iny remen treba mat ine stezejky samozrejme.


3313a52e17c91ae88ede7bd869d34ffc.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, takže když se tomu systemu něco stane, musí to jít na servis a nejde to nahradit klasickou stěžejkou.... Vím, že to vidím možná až moc pesimisticky, ale když to bude každej den v provozu..... 

 

Když tu ještě nad tím tak přemýšlím, co třeba nějaký kousek od SEIKO? Líbí se mi mm300, ale to je úplně mimo budget... Ale věřím tomu, že mm200 (Seiko Prospex SPB187J1) by se možná daly někde sehnat v rámci rozpočtu, nebo se pletu?

Seiko jsem nadhodil proto, že už pár let tahám denně želvy a po tom, co všechno semnou přežily si u mě daná značky vybudovala celkem důvěru. Nehledě na to že mm200 maji:

vrtané nožky - jednoduchá výměna tahu a když odejde stěžejka, vytáhnu ze šuplete jinou a jedu dál

utopený lumibod v lunetě - neurazím to někde o futro, nebo při práci

spona se "zámkem" - nevím jak to jinak popsat, ta překlápěcí část s nápisem "seiko" která se zacvakne přes sponu

ALE je to už 42mm 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Harwey napsal:

tie Seiko velmi zaujimave a pekne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...