Přejít na obsah

Ukončení funkčnosti SZ (soukromých zpráv) na Chronomagu


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi som už po funuse , ale nedalo sa dat do pravidiel ešte že "pri obchodnej činnosti je predajca povinný uviesť na seba kontakt mimo Chronomag. Priamy kontakt predajcu a kupujúceho prostredníctvom sz je zakázaný " a sz by mohli fungovať naďalej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, ivan_989 napsal:

Asi som už po funuse , ale nedalo sa dat do pravidiel ešte že "pri obchodnej činnosti je predajca povinný uviesť na seba kontakt mimo Chronomag. Priamy kontakt predajcu a kupujúceho prostredníctvom sz je zakázaný " a sz by mohli fungovať naďalej

Ivane, takto bych tomu dementnímu zákonu nevyhověl. Prosím, nejdřív číst podstatné (třeba zákon), a pak psát návrhy. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, xcmaniax napsal:

Beru informaci na vědomí, situaci a důvody chápu. Jednou z jistot zde bylo, že jsem věděl s kým komunikuji - nick, navázáno na hodnotící vlákno. Teď může hypoteticky na inzerát reagovat kdokoliv z "vnějšku" a vydávat se za nějaký starý neexistující nick s dobrým hodnocením...snad se ale nebude dít. 

Mozna je to uplna hovadina (resp. technicky do toho nevidim), ale neslo by vsem automaticky zalozit mail nick@chronomag.cz? Samozrejme pokud by to pravne nebylo z deste pod okap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by se zde hromadně dohodlo na formátu nového mailu, který by vždy obsahoval nick (např. viz Ragu) a tento mail by se použil i pro prvotní kontakt ze strany kupujícího, hned by byla zřejmá vazba na konkrétního člena fora i na historii již proběhlých obchodů. Chápu, že je to poměrně utopistická idea, ale mnohé výše zmíněné by řešila.

EDIT: Baker byl rychlejší, ale já jsem si to představoval bez angažování Chnmg ve věci zakládání schránek...

Upraveno uživatelem Gulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ragu napsal:

Ok, žádný velký drama se nekoná. Udělal jsem si email speciálně pro tyhle účely, dal do podpisu a sekce o mně v profilu. Kdyby se to zobrazovalo někde pod avatarem, je to lepší, ale i takhle použitelný.

image.thumb.png.9b9c624313780b4ff0e713c1d5925701.png

Dobrý nápad. Založil jsem si nový email a dal ho v profilu do kolonky bydlím, kde jsem psal stejně ptákoviny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí mi dát si k nicku mail, sere mi to jen z principu a přemýšlím zda se tento zákon bude týkat také maminek, které si na serveru e.mimino mezi sebou prodávají proprděné  gatě, z kterých jim potomek vyrostl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že to nic nezmění, ale jak je na to sbazar, bazos, Marketplace a třeba i Aukro? Defaktu všude můžu vystupovat pod nějakým fiktivním profilem, točit tam miliony a smát se. Možná to Aukro je líp ošetřené, protože tam je i zadaný účet a jsou ověření uživatelé, ale i tam by to šlo asi nějak ojebat, ale to není teď důležité. Spíš mi jde o princip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Frantik napsal:

Ja do prodejního vlákna klidně napisu svůj soukromý mail. Jako napsal jsem ho uz do stovek e-shopu a bůhví kde jeste, tak me to uz nezabije :-))

To ano, ale aby si potom na Berňáku nedali jednu + jedna dohromady a nechtěli ještě něco danit. Proto možná lepší nějaký nickname, ale možná jsem jenom paranoidní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja do prodejního vlákna klidně napisu svůj soukromý mail. Jako napsal jsem ho uz do stovek e-shopu a bůhví kde jeste, tak me to uz nezabije :-))

Tady může mít někdo problém s tím, že soukromej mail často obsahuje jméno a ne každej chce spojit svoji identitu na chronomagu s tou skutečnou takhle veřejně. Přece jen tady lidi ukazují kousky za stovky tisíc.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, shewcza napsal:

To ano, ale aby si potom na Berňáku nedali jednu + jedna dohromady a nechtěli ještě něco danit. Proto možná lepší nějaký nickname, ale možná jsem jenom paranoidní. 

A jak? Jak to zjisti? A proč by to dělali? Hlavně si na mail nechám poslat telefon a domluvim se třeba osobně, apod. Jako to často dělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, shewcza napsal:

To ano, ale aby si potom na Berňáku nedali jednu + jedna dohromady a nechtěli ještě něco danit. Proto možná lepší nějaký nickname, ale možná jsem jenom paranoidní. 

Imho se prodej movitých věcí fyzickou osobou nedaní, daně už s nich zaplaceny byly. Za mně by bylo fajn, aby mail nebyl tak snadno čitelný nějakým botem, co čte simple full text. Pokud bude zobrazitelný na nějaké rozkliknutí registrovaným uživatelem, nebude to aspoň tak jednoduché. A myslím, že v tomto případě je asi lepší telefon, pokud se někdo bojí jednoduchého spojení s jméno + příjmení. A nebo nový mail no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...