Přejít na obsah

Ukončení funkčnosti SZ (soukromých zpráv) na Chronomagu


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 13 minutami, Melly napsal:

Imho se prodej movitých věcí fyzickou osobou nedaní, daně už s nich zaplaceny byly. Za mně by bylo fajn, aby mail nebyl tak snadno čitelný nějakým botem, co čte simple full text. Pokud bude zobrazitelný na nějaké rozkliknutí registrovaným uživatelem, nebude to aspoň tak jednoduché. A myslím, že v tomto případě je asi lepší telefon, pokud se někdo bojí jednoduchého spojení s jméno + příjmení. A nebo nový mail no.

Dal jsem si do profilu můjnick@seznam.cz, to by mohlo případnému automatickému čtení simple full textu zabránit. Nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, shewcza napsal:

@Mellyjestli tomu dobře rozumím, tak celá tahla "habaďůra" je zjednodušeně napsáno, aby si posvítili na nezdaněné zisky. Což já můžu být v klidu, protoze sem v mínusu cca za pěknou 1+1😆

To zajisté, pokud bys třeba realizoval svojí živnost na těchto platformách. Pokud ale prodáváš svoje hodinky, stejně jako např. ojeté auto, tak to danit nemusíš. Snad se nepletu, kdysi jsem snažil se trochu nachytřit.

před 8 minutami, Conrad napsal:

Dal jsem si do profilu můjnick@seznam.cz, to by mohlo případnému automatickému čtení simple full textu zabránit. Nebo se mýlím?

To co myslím je, že pokud mail bude čitelný jen na tvém profilu a třeba na "tlačítko" zobrazit kontakt, tak už na to bude muset být složitější skript, který bude muset jít na každý profil, rozkliknout, přečíst. Pořád relativně snadné. Pokud ale bude mail viset v podpisu nebo pod tvým nickem, tak úplně nejvíc simple bot prolítne celý chronomag přečte to simple ve fulltextu. Takový bot bude univerzálně "brouzdat internetem" a číst stránky, na to první co jsem napsal,už by to musel být bot (skript) přímo napsaný na chronomag, protože pro získání adresy bude muset udělat konkrétní kroky unikátní pro chronomag, a bude muset být zaregistrovaný. Ale možná mě někdo víc expertní opraví.

Upraveno uživatelem Melly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebude zrušení SZ pro fórum velká rána? Škoda, že jsem diskuzi nezaregistroval dříve, ale mohla by to umět vyřešit i radikální změna pravidel v podobě ZÁKAZU uvádění ceny nebo dokonce výslovného ZÁKAZU prodeje, který by byl nahrazen třeba jen sekcí "hodinky, které už nechci", přičemž veškeré okolnosti, za jakých se jich chce majitel zbavit by se komunikovaly právě už jen v SZ (zájemce si o formu a výši protiplnění prostě bude muset napsat právě v SZ, do SZ provozovatel ani finančák nesmí a provozovatel nemá co hlásit, protože cenu nezná a fakticky ani neví, jestli se mu odehrávají na platformě nějaké prodeje). Je to nepraktické? Zahltilo by to forum extrémním nárůstem počtu SZ? Odradilo by to kupující?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, shewcza napsal:

@Mellyjestli tomu dobře rozumím, tak celá tahla "habaďůra" je zjednodušeně napsáno, aby si posvítili na nezdaněné zisky. Což já můžu být v klidu, protoze sem v mínusu cca za pěknou 1+1😆

Není to jen o nezdanenych ziscich, ale obecně o toku peněz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, san.cho napsal:

A nebude zrušení SZ pro fórum velká rána? Škoda, že jsem diskuzi nezaregistroval dříve, ale mohla by to umět vyřešit i radikální změna pravidel v podobě ZÁKAZU uvádění ceny nebo dokonce výslovného ZÁKAZU prodeje, který by byl nahrazen třeba jen sekcí "hodinky, které už nechci", přičemž veškeré okolnosti, za jakých se jich chce majitel zbavit by se komunikovaly právě už jen v SZ (zájemce si o formu a výši protiplnění prostě bude muset napsat právě v SZ, do SZ provozovatel ani finančák nesmí a provozovatel nemá co hlásit, protože cenu nezná a fakticky ani neví, jestli se mu odehrávají na platformě nějaké prodeje). Je to nepraktické? Zahltilo by to forum extrémním nárůstem počtu SZ? Odradilo by to kupující?

Zákaz uvádění ceny?? Takže by prodejci obratem přistálo ve schránce pár set SZ s dotazem, kolik za ně chce, když to budou třeba RLX? Jak by asi měl s takovým množstvím lidí komunikovat?
+ Sekce hodinky které nechci je berlička, kterou by FU hned shodil.

Je to nepraktické? - ano

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, prosím, nejdříve si k tomu něco přečtěte. Nemám fakt náladu oponovat 3,14čovinám, které vychází z totální neznalosti toho průšvihu, který na nás MF ušilo.

No, a pokud se tomu směje FCB Chronoklub, s tím nic nenadělám. Snad jen, že se opět ukázalo, že správci nefungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Muffik napsal:

Zákaz uvádění ceny?? Takže by prodejci obratem přistálo ve schránce pár set SZ s dotazem, kolik za ně chce, když to budou třeba RLX? Jak by asi měl s takovým množstvím lidí komunikovat?
+ Sekce hodinky které nechci je berlička, kterou by FU hned shodil.

Je to nepraktické? - ano

Tak děkuji za odpověď, komu není rady, tomu není pomoci... fóru bez SZ dávám rok, maximálně dva. Smysl a účel zákona je došlápnout si na Kiludrony a Krwiste a jim podobné, tak to je, no offence. Pokud by provozovatel nakrásně nahlásil finančáku mé údaje k prodejům přes 2tis EUR, je mi to úplně fuk, protože na tom nevydělávám, jen se snažím za ponošení hodinek neprodělat. A kdo má prodejní vlákno na kšeft, ten by odsud zmizel. Někdy možná není třeba hned za každým zákonem hledat buzeraci, neobhajuju FÚ, nejsem berňák a stojím v praxi právě na druhé straně barikády, ale asi dobře nám tak. Prodávám hodinky, nepadli jsme si do oka, ještě s fóliemi (a ideálně k tomu má fakturu se staženým DPH na nějakou pochybnou s.r.o. ).... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, předpokládám, že asi napíšeš, že je to 3,14čovina, ale přece. Co kdyby tomu, kdo zadá inzerát do sekce Prodám, byly po dobu vystavení inzerátu automaticky znefunkčněny SZ?

 

Edit: a samozřejmě by mu ani nepřišly zpětně z doby, kdy byl inzerát vystaven. Přece by nemusel být problém dát nějakou ikonu u avatara, že uživatel zrovna něco prodává a momentálně nepřijímá SZ?

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych z toho nedalal uplne vědu...do prodejního inzerátu napisu rozumny email (treba i jednorazovy jen pro dany prodej, jak kdo chce), po emailu se domluvim na telefonim cisle (stejne se dava k zásilce) a po skonceni prodeje se inzerat maze...

.. to uz spis domlouvani některých srazu bude horsi... ale i to pujde...



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U každé nové regulace je vždy řada nejasností, nikdo úplně neví, jak moc přísně si stát jednotlivé ustanovení vyloží a kde si stát nastaví hranice, jaké budou další navazující a podřízené předpisy, jaké budou první výsledky soudních sporů, atd..  Je proto jedině správně, že  @Bert to chce vyřešit "neprůstřelně". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Frantik napsal:

Ja do prodejního vlákna klidně napisu svůj soukromý mail. Jako napsal jsem ho uz do stovek e-shopu a bůhví kde jeste, tak me to uz nezabije :-))

Udělám to úplně stejně a problém v tom nevidím ( plno lidí tu už tyhle údaje stejně má ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skutečně zajímavá diskuze a situace. Čím víc o tom přemýšlím, tak by mi v podstatě nevadila na začátku nastíněná možnost č. 2 - tj. evidovat co, komu a za kolik. Pro kluky co tu prostě prodávají nošený hodinky, protože to je jejich největší hobby, by se nic nezměnilo a naopak zůstala jistota v podobě bezpečí této platformy - tj. historicky silné hodnocení uživatelů a prakticky nevyskytující se podvodníci nebo i něco horšího. Pro kšeftaře by se taky nic nemuselo změnit, nechci spekulovat zda dnes někdo něco nedaní nebo dělá jinou černotu, to mě celkem nezajímá. Prostě koupím za 300 nové, prodám za víc, mám zisk, 15% - takhle přeci funguje každej v týhle zemi. Rozumím ale, že pro provozovatele stránek je to taková administrativa a odpovědnost, že do toho nepůjde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, kuncák7 napsal:

Udělám to úplně stejně a problém v tom nevidím ( plno lidí tu už tyhle údaje stejně má ).

Kdybych měl řešit, kde všude už můj mail, nebo i číslo,  je...... Tak bude i tady.

Beru to tak že prostě jiné řešení není. Tolik obchodů jsem tady za ty roky neudělal.... Vychází to cca 1 za rok. Sice mě točí přístup našeho státu, ale už jsem si zvykl, že na něco jsem holt malej pán. Diskuzi jsem sledoval a vím, že holt jinak to asi fakt nešlo. I tak Bertovi dík za snahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tu pár lidí zmiňovalo další platformy, tak třeba bazoš nebo sbazar to podle mě neřeší, protože nejde komunikace přímo přes ně, ale kupec tě kontaktuje mailem nebo na telefon - podle toho, co zveřejníš.

Souhlasil bych, aby někde v profilu byly viditelné kontakty jen pro registrované třeba rozkliknutím nějakého tlačítka ;)

Nebo mě napadá udělat někde na fóru sekci jen s ověřenými kontakty, do kterých by opět mohli jen registrovaní a admini by tam na základě nějakého ověření daného uživatele dali k jednotlivým nickům kontaktní údaje... ale to by bylo pro adminy fóra nejspíš příšerný, alespoň zezačátku, když by tam každej chtěl přidat svoje údaje... pak po nějakým čase by to mohlo být už klidnější, až by chtěl jednou za čas někdo zaktualizovat mail / telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...