Přejít na obsah

Longines Majetek (homage MVS s 3.5Hz strojkem)


DarylVanHorne

Doporučené příspěvky

Tak asi jsem se dočkal? Ultrachron mě nadchnul strojkem, ale design ne.

Nyní Longines představil homage "našim" ikonickým pilotkám, kterým neřekneme jinak, než MVS. 

Novinka má název Longines Majetek (OMG, kdo tohle vymyslel?), ale designově to není vůbec špatné a uvnitř je jako malá lahůdka i strojek, jenž pracuje na frekvenci 3,5Hz. Za mě super počin. Cena (zatím) pod 4000 USD. 

 

 

Screenshot_2023-02-22-12-21-01-662_com.android.systemui.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Frantik napsal:

Bože! Ono je tam fakt napsáno “Longines pilot majetek” :-))) To dělal nějakej idiot :-))

Jo, dělal to kokot 🤣 A přitom stačilo, aby se nás zeptali a my bychom jim řekli, ať tam prostě dají MVS a bylo by 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Článek na Hodinkee:

https://www.hodinkee.com/articles/the-longines-pilot-majetek-is-homage-done-the-right-way-live-pics

Nemůžu si pomoci, ale ten název fakt dojebali (bohužel je to i na dýnku) 😲🤣 Jsem z toho nějaký neveselý. Takovej detail a jak to dokáže všechno posrat 😂

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem myslel, že je to název nějaké Longines sbírky ve vláknu - Majetek😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi půjdu proti proudu, ale mě se to vůbec nelíbí a název je ten nejmenší problém.
Jsou velké (43mm),  celkově působí strašně masivně. Ale co to za mě úplně zabíjí, je ta ochrana korunky. Proč?!?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejdřív myslel, že někdo prodává vintážní "MVS", tak jsem to vlákno nejdřív přešel bez rozkliknutí. Pak se mi v nepřečtených objevovalo čím dál častěji a to už mi nedalo a klikl jsem. By mě zajímalo jak to čtou u nich a jestli znají význam, když u nás to zní ve spojení s modelem hodinek vyloženě blbě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, PEtrS napsal:

Asi půjdu proti proudu, ale mě se to vůbec nelíbí a název je ten nejmenší problém.
Jsou velké (43mm),  celkově působí strašně masivně. Ale co to za mě úplně zabíjí, je ta ochrana korunky. Proč?!?

 

 

 

Souhlas, je to hrozná matlanina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera na to šel ofiko český informační newsletter z hodinářství Bechyně. : 

Vážený pane XXX,

Značka okřídlených přesýpacích hodin právě představila dlouho očekávaný model Longines Pilot Majetek. Tyto nové hodinky v sobě spojují ducha dobrodružství a historický rozměr, aniž by ignorovaly estetiku a techniku 21. století. Jejich obousměrně otočná vroubkovaná luneta je připevněná k ocelovému pouzdru polštářového tvaru, které utvrzuje jejich charakter a evokuje původní model z roku 1935, kterým byly inspirovány.

MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY

S odkazem na českou historii

Jak je patrné již ze samotného názvu modelu “Longines Pilot Majetek”, tak hodinky mají vazbu k České republice. V polovině 30. let je totiž československá armáda zapůjčila svým pilotům, a proto bylo jejich dýnko označeno rytinou MVS, tedy Majetek Vojenské Správy. Longines MVS se proslavily zejména díky hrdinským výkonům našich letců při bitvě o Anglii v průběhu druhé světové války.

A dále odkaz na https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/magazin/navrat-k-podstate-pilotnich-hodinek-novy-longines-pilot-majetek/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...