Přejít na obsah

E-Ten V900


Tazatel

Doporučené příspěvky

Uvažuju o koupi nového telefonu a E-Ten V900 se mi jeví jako nejvíc zajímavý, ikdyž "lepší" volbou by asi bylo HTC HD, to ale nemá dvě drobnosti: možnost příjmu televize a přisvětlovací diodu pro foťák. :) Budu rád za každý názor ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem již pár těchto zařízení, ale E-Ten mě dost zklamal. I odezva od kolegů či partnerů byla podobná, E-Ten již nikdy více. Nyní mám HTC a jsem docela spokojen. Každé zařízení má mouchy, vždy se něco najde, ale E-ten byla jedna katastrofa (testoval jsem dokonce dva modely, oba hrůza).

 

A něco jsem i slyšel o ukončení této značky - prý ji někdo koupil, ale už moc nevím, která to byla firma či jak to nakonec dopadlo.

 

Takže tuto značku bych hodně zvažoval a hlavně si ji vzal na cca týden na zkoušku, teprve pak bych se rozhodoval, ono je vždy nejlepší to prověřit v reálném používání.

Upraveno uživatelem P_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 2x htc cruise a kaisera a maximální spokojenost i když připouštím ,že taková bitva u Lipan v TV musí na display komunikátoru vypadat monumentálně

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce;), tak ste mě přesvědčili, v pátek si půjdu pro HDčko, je to přeci jen povedenější a prověřenější stroj, ikdyž mě asi bude hodně tížit představa, že přijdu o možnost vidět tu monumentální bitvu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuju o koupi nového telefonu a E-Ten V900 se mi jeví jako nejvíc zajímavý, ikdyž "lepší" volbou by asi bylo HTC HD, to ale nemá dvě drobnosti: možnost příjmu televize a přisvětlovací diodu pro foťák. :) Budu rád za každý názor ;)

Mám ho asi měsíc,do té doby ericsson t39 asi 7 let,mobily moc neměním.Chtěl jsem nějakou novější technologii,ale pro mě jako počítačového dinosaura to je moc složité třeba zapnout jenom telefonní klávesnici.To ale nebude problém přístroje této kategorie,ale mojí nechutí přelouskat 300stránkový návod.Z mého pohledu mezi plusy řadím navigaci,Wifi,foto,kamera,neskutečné množství nastavení všeho(to neumím) a můžu machrovat s televizí,mínusy když někdo volá a mám ho držáku v autě čísla jsou téměř nečitelná to si ale odborník určitě dokáže upravit,nejslabší zvonění je moc hlasité.Ta televize je fakt pecka v Ostravě chytám vše i když signál je nestálý a občas obraz kostičkuje (ne ještě standartní vysílání).Ne že bych bez televize nemohl být,ale čekání na cokoliv zpříjemní.Nedokážu pda porovnat s jinými,ale z mého uživatelského pohledu nějaké superzásadní rozdíly (já)nevidím.Kolega v práci má htc a jestli nějaká aplikace najede o sekundu dřív nebo později neřeším.Většinou to vidím tak že si někdo zvykne na něco tak jakákoliv změna je k horšímu zvláště pokud mi to nepatří tak to nestojí za nic.Ke koupi jsem se rozhodoval delší dobu(u ericssonu mi přestalo fungovat bluetooth)a vůbec nelituju.A taky už jsem se občas styděl za svoji vykopávku i když jsem za ní dal asi tak stejně 13000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marty: tak nevím, tys mě docela nahlodal... jak je to s tou TV, prej to vydrží běžet tak maximálně hodinu - 1,5hodiny než se vybije úplně baterka a pak sem si ještě přečetl něco o nestabilitě systému, musel si někdy tel restartovat nebo by mě zajímalo zda se tel někdy seká nebo třeba na chvilku neodpovídá? Taky prej ten joystick(ikdyž vlastně pro funkce tel se nemusí vůbec používat) jde až moc zlehka a v recenzích kritizovali malou operační pamět, nebo spíš práci tel s ní. A jak často se stává, že signál u TV kostičkuje? Prý nekvalitní příjem zapříčiňuje moc silný signál... A sou místa kde TV nemá vůbec příjem? Jinak já taky TV k životu nutně nepotřebuju(max zprávy nebo nejaký dokument ale to je dnes už i na netu) asi před 3 měsícema sem doma měl TV půl roku odpojednou, než sem si koupil novej delší kabel :-)) ale prostě je to docela vychytávka s tou TV, ikdyž spíš taková machrovinka :) ale jak píšeš zpříjemní čekání a je to zas další taková hračka pro velký kluky :) V Koreji to bylo běžnou věcí už před půl rokem, třeba před představením v divadle si tam valná většina korejců vyndala mobily, vytáhla anténky a zaujatě sledovala TV :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marty: tak nevím, tys mě docela nahlodal... jak je to s tou TV, prej to vydrží běžet tak maximálně hodinu - 1,5hodiny než se vybije úplně baterka a pak sem si ještě přečetl něco o nestabilitě systému, musel si někdy tel restartovat nebo by mě zajímalo zda se tel někdy seká nebo třeba na chvilku neodpovídá? Taky prej ten joystick(ikdyž vlastně pro funkce tel se nemusí vůbec používat) jde až moc zlehka a v recenzích kritizovali malou operační pamět, nebo spíš práci tel s ní. A jak často se stává, že signál u TV kostičkuje? Prý nekvalitní příjem zapříčiňuje moc silný signál... A sou místa kde TV nemá vůbec příjem? Jinak já taky TV k životu nutně nepotřebuju(max zprávy nebo nejaký dokument ale to je dnes už i na netu) asi před 3 měsícema sem doma měl TV půl roku odpojednou, než sem si koupil novej delší kabel :-)) ale prostě je to docela vychytávka s tou TV, ikdyž spíš taková machrovinka :) ale jak píšeš zpříjemní čekání a je to zas další taková hračka pro velký kluky :) V Koreji to bylo běžnou věcí už před půl rokem, třeba před představením v divadle si tam valná většina korejců vyndala mobily, vytáhla anténky a zaujatě sledovala TV :)

S televizí a její výdrží nemám vlastní zkušenost,koukal jsem max půl hodiny a padlo asi 30% tak to tak asi odpovídá.Zkoušel jsem tv za jízdy v autě sekalo se to více,ale v klidu na jednu čárku ze čtyř(síla signálu)bez pohybu ok.Síla signálu je v ostravě velmi proměnlivá a plný signál v moravskosl.kraji má být až 2011.Doma v Havířově nemám signál vůbec.Co se týče restartu použil jsem ho asi dvakrát a to si s nim hraju denně(nová hračka).Pokud se používá operační systém k normální uživatelské činnosti tj.telefon,internet,sms,navigace a nežene se do extrémů tak stabilita bude ok.Hračičkové kteří neustále instalují něco a zkouší jestli to pojede budou asi zklamáni,ale myslím si že na tom budou jiní výrobci velmi podobně.Joystyk moc nepoužívám dotyk displej je jiné kafe,ale citlivost je o zvyku.Trošku mi vadí pomalá reakce gravitačního senzoru,ale to jsou mouchy,dá se vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že asi ještě není rozhodnuto, výše jsem psal, že E-Ten už nikdy, ale moc jsem nerozvedl důvody.

 

Vyzkoušel jsem dva modely, takže určitě nejde o nejakou náhodu a pod, ale o standardní chování.

 

A v čem byl problém?

 

- malá citlivost telefonu (oproti jiným)

- dialer nestál za moc, špatně se mi vytáčelo čísla, ...

- špatná slyšitelnost - hrozný reproduktor

- propojení s bluetooth v autě byla tragédie, podařilo se mi to až po dohrání dalších programů a propojení nebylo moc stabilní (u současného HTC propojení napoprvé a zatím po dobu několika měsíců naprosto stabilní)

- moc mě nazaujalo ani technické zpracování, zvláště pak u modelu s klávesnicí

- řešil jsem nějaké věci s technickou podporou, snaha sice od nich byla, ale nic se nevyřešilo, připadalo mi, že podporu zajišťuje pár kluků zapálených do PDA, ale celkově nic moc

- u mnou testovaného zařízení byl displej hrůza, prohýbal se (možná už to mají vychytané)

- ...

 

Kdysi jsem byl fanda do těchto zařízení, ale dnes na to nemám čas. Potřebuji koupit, nastavit, dohrát pár aplikací a více se o telefon nestarat. A klíčová je pro mě synchronizace s Outlookem, ale to je dané WM, takže to i E-Ten zvládal.

 

A to prostě s E-Tenem nešlo, seč jsem se snažil sebevíce. Asi by se nakonec vše dalo pořešit extermími programy, ale ...

 

Takže za mě, vyzkoušet v reálném provozu, půjčit si zařízení na týden, pak se teprve rozhodovat!!!

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...