Přejít na obsah

Seiko SBDC003 SUMO


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Návštěvník milosklikar

Stal jsem se , díky Radimovi, novým majitelem těchto nádherných modrých hodinek Seiko SUMO. Musím říct, že to jsou , po Samurajích, Monstrech a Diverskách, první Seika, které mě fakt oslovily. To pouzdro je opravdu luxusní. YPO zde někde psal, že kdyby byly k vidění na pultech, tak se prodávají víc než Seamastery a musím mu dát za pravdu. Vše na nich ladí. Bál jsem rozteče 20mm, ale musím říct, že se mi to líbí víc, než kdyby byla 22mm. Takže za mě dávám 1*

post-786-1230626714.jpg

post-786-1230626737.jpg

post-786-1230626754.jpg

post-786-1230626771.jpg

post-786-1230626793.jpg

post-786-1230626808.jpg

post-786-1230626830.jpg

post-786-1230626846.jpg

post-786-1230626861.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou to krásné, o tom žádná :)

Kdyby bylo lépe provedeno spojení pouzdra a tahu, tak bych o nich taky uvažoval, ale ten přesah tahu nad pouzdrem.... ne, ne.

Moje často nositelné černé titanové samuraje mají tah + pouzdro jako celek vyváženější. Aspoň mně to tak připadá. I když je častěji nosím na řemenu.

Na ruce jsem Suma neměl, jak tohle vypadá v reálu, ptám se majitelů? :huh:

Jinak ta luneta a pouzdro vypadají fakt luxusně, když vezmeme v úvahu to, že stojí pod 10 tisíc korun. Škoda, že nejsou se safírem. Když s tímto kalibrem jsou se safírem skoro všechny Seika, tak to nějak nechápu. Kdyby stáli kvůli safíru o litr víc, tak by to myslím nikomu nevadilo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar
Jo, Jo, naložil jsem si je pod strom a ještě pořád se na ně nemůžu vynadívat. Můj kousek sice nemá přesnost nic moc, což se doufám po seřízení upraví. Jinak na ruce sedí jako ulité a nepozoruju žádné přesahy tahu nad pouzdro, či co.

RadekB to myslel asi tak, že je první článek u pouzdra utopen mezi nožičkama cca o 1mm. To mají všechny SUMA, takže i ty tvoje. Teda pokud je máš na tahu ;)

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jsem to myslel, milosklikar. A zajímalo mně, jak to vypadá v reálu. O Sumo uvažuji. Jsou nádherný.

Kubiznusus: ta přesnost se může ještě znatelně zlepšit. Můj otec má s tímto kalibrem Spirity 003 a nejdřív mu strojek tikal o -10s/den pozadu a posléze se ustálil na -2s/den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je slusne...

Mel jsem je pred casem den na ruce a nebylo to spatne. Predevsim maji skvely tvar pouzdra. Jak dlouho jdou na natazeni?

 

Nedavno jsem vytahl nejake Seiko 5 po dedovi ze supliku a mel je na ruce (bez predchoziho natazeni) 2,5 hodiny, pak jsem je zas odlozil. Po 46ti hodinach jsem zjistil, ze stale jeste jdou! Zastavily se po dvou dnech. To bylo trochu prekvapenim... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Škoda, že nejsou se safírem. Když s tímto kalibrem jsou se safírem skoro všechny Seika, tak to nějak nechápu. Kdyby stáli kvůli safíru o litr víc, tak by to myslím nikomu nevadilo.

 

Dovolim si nesouhlasit. Safir je urcite dobrej, ta vomacka okolo, na oblekovkach JLC si nic jineho nedovedu predstavit. Na diverech mi pochopitelne nevadi, ale tvrzena skla od Seika mi nevadi o nic min. Co si budeme povidat, kdybych se doopravdy potapel safir bych nechtel. Teda jinak, radeji bych mel tvrzene sklo od Seika.

 

Nejvetsi slabina Seika jsou podle me tahy a hlavne spony. Co jsem zatim mel moznost nosit me nenadchlo. Porad cekam kdy nekdo blejskne poradne tah a hlavne tu sponu. Nevim jestli jsem koukal spatne ale ani YPO ji ve vlakne vyfocenou nema a nenasel jsem ji ani tady:-(

 

Pokud muzu mit neskromne prani, prosim bleskni jeste sponu a tah zevnitr. Jestli mas zkusenosti s tahama treba na Monstrech ci Samurajich tak se podel... Suma mam na white listu, jen se mi podle fotek nelibi moc rafiky a nevidel jsem tu sponu... Pls

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si nesouhlasit. Safir je urcite dobrej, ta vomacka okolo, na oblekovkach JLC si nic jineho nedovedu predstavit. Na diverech mi pochopitelne nevadi, ale tvrzena skla od Seika mi nevadi o nic min. Co si budeme povidat, kdybych se doopravdy potapel safir bych nechtel. Teda jinak, radeji bych mel tvrzene sklo od Seika.

 

Nejvetsi slabina Seika jsou podle me tahy a hlavne spony. Co jsem zatim mel moznost nosit me nenadchlo. Porad cekam kdy nekdo blejskne poradne tah a hlavne tu sponu. Nevim jestli jsem koukal spatne ale ani YPO ji ve vlakne vyfocenou nema a nenasel jsem ji ani tady:-(

 

Pokud muzu mit neskromne prani, prosim bleskni jeste sponu a tah zevnitr. Jestli mas zkusenosti s tahama treba na Monstrech ci Samurajich tak se podel... Suma mam na white listu, jen se mi podle fotek nelibi moc rafiky a nevidel jsem tu sponu... Pls

 

 

U toho safíru předpokládám to, že se 99% nositelů těchto hodinek nebude potápět hlouběji než 5 metrů. S tvrzeným sklem nemám problém, na mých Samurajích ještě není ani škrábaneček, ale ten safír bych chtěl asi víc.

U těch tahů souhlas, ale v této cenové tříde není možno čekat zázraky. Například u Tag Heuer bych kritku bral, v té třídě jsou tahy ostuda. Na živo jsem z toho byl v malém šoku. :) Ale u Seiko do 10 tisíc bych tahy nebral jak žádný průšvih.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch tahů souhlas, ale v této cenové tříde není možno čekat zázraky. Například u Tag Heuer bych kritku bral, v té třídě jsou tahy ostuda. Na živo jsem z toho byl v malém šoku. :) Ale u Seiko do 10 tisíc bych tahy nebral jak žádný průšvih.

Jako prusvih to taky nevidim. Za ty penize nekdy nechapu ze si davaj tolik prace se samotnyma hodinkama. Mas recht, obcas clovek (trebe ja) potrebuje vratit nohama na zem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník milosklikar
to milos: jak je řešena neoprénová extenze? Stejně jako u Monster? Kdyby to bylo jako u Seiko MM, bral bych je všema 10

Ta spona je snad jediná slabina těchto hodinek. Extenze je opravdu jako u Monster.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj, tohleto jsou mé úplně první automaty. :thumbsup_anim: Hodně dlouho jsem o nich snil a naživo předčily mé očekávání ;)

Už tu o nich bylo napsáno snad vše tak jen přesnost: prvních 24 hod. +8sekund...[

post-11107-1273940622.jpg

post-11107-1273940674.jpgpost-11107-1273940664.jpg

Dáreček & dáreček :)))

post-11107-1273940723.jpg

 

Jinak ještě jednou veliké díky kubsonovi za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...