Přejít na obsah

Damasko DK36 + Inhouse


martin151

Doporučené příspěvky

Pěkná novinka! Super, že oživili "nechlupaté" cifry a konečně jsou i s pořádnou lumi (na číslech), ač nevím, jestli se mi lumi "kříž" a nápis/logo "Damasko" libí nebo ne... :)

image.thumb.png.d39eb70f060aecbb6466fb263ec84de1.png

Návrat zpět k ice-hardeningu je jedině vítaná změna, to je to, co je odlišovalo od Sinnu a dalších s ponorkovou ocelí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Micey napsal:

Zjova! On je to takovej inhouse neinhouse, ale proc ne.. zasadni je, ze se teda vratili k ice-hardeningu, dobra zprava.

Pravda, podoba s ETA2824 tam je více než zřejmá. By mě zajímalo od kolika změn/úprav už tomu můžou říkat inhouse? Tušíš? Mám v tomhle mezeru ve vzdělání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Locky napsal:

Pěkná novinka! Super, že oživili "nechlupaté" cifry a konečně jsou i s pořádnou lumi (na číslech), ač nevím, jestli se mi lumi "kříž" a nápis/logo "Damasko" libí nebo ne... :)

image.thumb.png.d39eb70f060aecbb6466fb263ec84de1.png

Návrat zpět k ice-hardeningu je jedině vítaná změna, to je to, co je odlišovalo od Sinnu a dalších s ponorkovou ocelí.

Já bych řekl, že ten ice hardening bude v podstatě to samé co Tegiment...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ze to bude jiny nez vzdy? Ten D ice hardening mel vzdy vyhodu, ze to pouzdro je tim osetreny cely do hloubky, narozdil od povrchovky = tegimentu. Ted nevim jestli vis na todle tema tak moc, nebo tak malo.. no offense:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Micey napsal:

Jako ze to bude jiny nez vzdy? Ten D ice hardening mel vzdy vyhodu, ze to pouzdro je tim osetreny cely do hloubky, narozdil od povrchovky = tegimentu. Ted nevim jestli vis na todle tema tak moc, nebo tak malo.. no offense:)

tak já vycházím z toho, že Damasko si u Sinnu nechalo dřív dělat pouzdra a ze stránek Sinnu.

https://www.sinn.de/en/Black_Hard_Coating.htm

https://www.sinn.de/en/TEGIMENT.htm

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měl za to, že to Damasko není skrz, ale taky jen do určité hloubky .. U Damaska, žádný info není.. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že když jsem drbnul ať Damasko nebo Sinn, tak to bylo vidět úplně stejně.. Maximálně ty úpravy zabrání vlásečnicím z běžného nošení.. Nechci se hádat, jen polemizuji.

 

Upraveno uživatelem bacil.357
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Damasko byly jediny hodinky, ktery jsem nedojebal…takze to musi byt superodolny. Taky ziju v tom, ze to neni jen povrchovka, ale hlubsi uprava. 
 

A za “novy” 36 tleskam 👍

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, bacil.357 napsal:

já měl za to, že to Damasko není skrz, ale taky jen do určité hloubky .. U Damaska, žádný info není.. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že když jsem drbnul ať Damasko nebo Sinn, tak to bylo vidět úplně stejně.. Maximálně ty úpravy zabrání vlásečnicím z běžného nošení.. Nechci se hádat, jen polemizuji.

 

Je to skrz. Neni to pouze povrchove vytvrzene jako u Sinn. A co se vyroby pouzder tyce, je to naopak, Damasko vyrabel v davnych dobach pouzdra pro Sinn. 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jupí, už z vás, současných majitelů DAček, nemusím loudit ať už moje bývalé nebo vaše současné.... 😂

 

Konečně, byly naše hlasy vyslyšeny. A je super že to i posunuli o kousek dál - lumi, in-house...

Jen co něco prodám, objednávám 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 3. 2023 v 14:33, Locky napsal:

Pěkná novinka! Super, že oživili "nechlupaté" cifry a konečně jsou i s pořádnou lumi (na číslech), ač nevím, jestli se mi lumi "kříž" a nápis/logo "Damasko" libí nebo ne... :)

image.thumb.png.d39eb70f060aecbb6466fb263ec84de1.png

Návrat zpět k ice-hardeningu je jedině vítaná změna, to je to, co je odlišovalo od Sinnu a dalších s ponorkovou ocelí.

Mno, tak moje nadšení bylo zbytečné. Žádný nový cifr s lumi i na číslech se nechystá - šlo jen o chybu oddělení marketingu. 😅 Pro případné zájemce jsou ochotní prodat za 80EUR dial z DB1, který má lumi i na číslech, ale ta je více "krémová" a je potřeba vyměnit i ručky (za dalších cca 70EUR), jinak by to bylo jako pěst na oko.

Pro ilustraci doplňuji obrázek DB1 z netu:

image.png.04f32b814153bf7ddbfcb3e56229d829.png

a foto s lumi:

image.png.5cf5483d6cb0f81f7740c4dd57b74030.png

Upraveno uživatelem Locky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...