Přejít na obsah

Funkční prádlo


Doporučené příspěvky

před 23 minutami, bohus76 napsal:

Kluci podobné vlákno jsem zkrátka nenašel ,rád bych doporučení na Merino svetr pro mladou ,má vyhlédnutý tento .Rád bych nějaké zkušenosti ,případně jiné tipy, díky.

Kama je velmi kvalitní česká značka, tak bych se toho nebál pokud se ji líbí 👍Já osobně mám velkou slabost pro Devold, tak to jen k porovnání...je trochu dražší, ale při troše štěstí se dá taky dobře. 

https://www.affekt.cz/p/devold-syvde-wool-high-neck-womens/barva-flood-velikost-obleceni-m/?gclid=Cj0KCQjwtsCgBhDEARIsAE7RYh0VUw9eBJQpSSvpKkOxv7uNgYMIdLLdUWOAD0mLWO1BPR3cp5yQwcEaAmPrEALw_wcB

4058d15b5393fd26b38f29db1ce8e0f0bbdb3ba0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Vlasťo, mladá to chtěla jako teplou vrstvu právě do přírody na lyže apod . Zkrátka je pořád zmrzlá a má problémy s termoregulací. Ten Devold vypadá velmi dobře . Chtěl jsem,aby jí v tom bylo teplo a přitom se netopila ve vlastním potu ( samo se spodnim termotrikem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co používá jako první vrstvu? Já osobně ji považuji za nejdůležitější a i když ji propotím, tak aby mi v ní nebyla zima.  Sám točím hlavně Odlo a X-Bionix (který se ale nějak firemně rozdělila a jedna část je nějak v háji).
U Merino věcí mi hlavně vyhovuje, že i po propocení nesmrdí. Což ale je pro mě nehraje roli, pokud jdu sportovat na 1-2denní akci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to velmi individuální. Merino je dobré, že nesmrdí. Tvrdí se, že hřeje i mokré. Pokud není při aktivní činnosti zpocená, tak může vyhovovat. Já se potím hodně a zpocené merino mě studí a pak je mi zima. Proto jako první vrstvu používám syntetiku (polypropylen). Žádnou značku nepreferuji, většinou nakupuji v akcích. Mám Odlo, Icebreaker, z našich výrobců Progress, Sensor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u syntetiky hodně záleží na střihu. Pokud je to volnější, tak mám trika co mě studí i v létě (ale výhoda syntetika vs bavlna je i rychlost schnutí). Já používám i v teplejším počasí věci co jsou hodně uplé (třeba ten Bionix dělá kompresní trika a jsou úplně super) a už jsem měl dost akcí, kdy jsem byl 24h promočený a mohl fungovat.

jinak abychom se drželi původního dotazu @bohus76- to Merino je dobrý, ale koupil bych i něco kvalitního jako první vrstvu. Já ženě dal k Vánocům Bogner a je hodně nadšená

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, bohus76 napsal:

Kluci podobné vlákno jsem zkrátka nenašel ,rád bych doporučení na Merino svetr pro mladou ,má vyhlédnutý tento .Rád bych nějaké zkušenosti ,případně jiné tipy, díky.

Chceš teda merino sveter alebo prádlo, ako v názve vlákna? Lebo ak prádlo, metóde pokus-omyl sa nevyhneš. Niektoré značky môžu byť na holú kožu nepríjemné, iné sú v pohode - pritom je to vyslovene individuálne. Kama je dobrá, osvedčené značky sú najmä nórsky Devold, islandský Icewear, alebo Icebreaker, Smartwool etc., veľmi slušné merino veci za zaplatiteľné ceny začal robiť aj Decathlon.

Ja som si teraz vo výpredaji nakúpil kopec Devold vecí za decathloňácke ceny, ale funkčné, nie tie pekné módne. Skvelé sú svetre s vyššou gramážou, ja ich nosím priamo na telo (lebo mám rozbabranú termoreguláciu a vyhovuje mi to tak) - napríklad Egga alebo Heroy s neprefúkavou vrstvou vpredu (excelentná vec). Len tie vlnené svetre nemajú oproti syntetike úplne dobrý pomer teplo/hmotnosť, zato majú kopec iných výhod...

před 2 hodinami, vzduch napsal:

Mokré  merino opravdu nehřeje.

Ako jeden z mála materiálov naozaj hreje - krátkodobo tam pri absorbcii vody dokonca prebehne nejaká exotermická reakcia. Ale vysušiť to potom je na hodiny, na rozdiel od syntetiky...

Inak čo si tak vybavujem, oproti syntetike aj inak funguje - merino dobre absorbuje a hlavne transportuje vlhkosť (paru), syntetika pot (kondenzát). Preto aj niekde radia kupovať merino viac voľnejšie, no syntetiku na telo.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chtela "ten svetr", tak to vidim uz jako jasny zadani 🙂 (pro Tebe).

Osobne jsem spis pro moderni design a strih u tehle sportovnich hadru, ono je to i praktictejsi, ale nekdo se chce "maskovat", ze ma jako na sobe obyc retro svetr nebo se mu to proste libi vic. Osobne tyhle uz silnejsi veci mam radsi ma zip, aby se spis uregulovala teplota, bez zipu jen zakladni vrstva. Merino vnimam jako spis pro zakladni vsrtvu. Je taky otazka mechanicke odolnosti kdyby to mela treba na podzim na turistiku. Na ilozacni vrstvu je dobra treba Polartec Alpha. Mam jednu asi 3 roky a uz nenosim nic jineho - lehka, izoluje, prodysna a vydrzi i lehci dest.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem toho už poměrně dost a za nejlepší spodní vrstvu považuju podvlikačky a trika od dánské firmy na pracovní oděvy Mascot. Pozor ale na složení, vyrábí taky několik řad a za mě je TOP řada s příměsí bambusového vlákna Crossover (75% polyester 18% polyamyd 8% elastan). Neuvěřitelná funkčnost, životnost, rozměrová stálost. Merino mám pouze spodní tričko, je až neuvěřitelný jak je teplý, ale když se propotí tak to vůbec neschne. Ale jak už se tu psalo, dokážu si představit spodní vrstvu z umělých vláken a navrch merino - to bude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Jackie Treehorn napsal:

Zkusil jsem toho už poměrně dost a za nejlepší spodní vrstvu považuju podvlikačky a trika od dánské firmy na pracovní oděvy Mascot. Pozor ale na složení, vyrábí taky několik řad a za mě je TOP řada s příměsí bambusového vlákna Crossover (75% polyester 18% polyamyd 8% elastan). Neuvěřitelná funkčnost, životnost, rozměrová stálost. Merino mám pouze spodní tričko, je až neuvěřitelný jak je teplý, ale když se propotí tak to vůbec neschne. Ale jak už se tu psalo, dokážu si představit spodní vrstvu z umělých vláken a navrch merino - to bude fungovat.

A kde je ten bambus, když tam je 101% těch ostatních materiálů? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

Pokud je jí zima, tak by taky nebyl špatný Polartec Power Stretch nebo nějaký jeho klon.

Když jsem se dřív víc hýbal, tak jsem byl dost v suchu i v kombinaci syntetika (která odvedla pot), powerstretch (který ho nasál a poslal dál a při tom hřál) a nahoru Active Shell od GTX.

Tím chci říct, že kombinace syntetika a na to powerstretch by za mě mohla být ok i na aktivitu i na stání. Powerstretch hřeje super a jestli není podmínka nesmradlavost, tak za mě lepší než merino.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tématu: pokud se bavíme o první vrstvě, tak čím intenzivnější aktivita, tím spíše umělé vlákno. Jde o běh, běžky, kolo apod. Oblečení se používá jen v rámci aktivity, předpokládá se, že pak propocený sundáš. Pokud nemakáš a triko je už mokrý, je to dost o hovně. Výrobců je mraky a řady mají podle okolní teploty, ve které se aktivita provozuje. Já osobně (poměr výkon/cena) mám rád Craft, Löffler. Nevýhoda umělého vláka je to, že se opravdu musí po každém tréninku prát, protože prostě smrdí. Někteří výrobci (umělé vlákna) budou tvrdit, že nesmrdí (přidání stříbrných vláken, bla bla), ale to funguje většinou jen pár vyprání. Obecně umělé vlákno často pereš.

Pokud jdu do přírody (málo intenzivní aktivity), mám rád merino… Triko vydrží i vícedenní trek bez toho, aby smrdělo. Dlouhodobě používám icebreaker, ještě od dob, kdy vlastně nic moc jiného nebylo. Dnes už je výrobců taky mraky. Merino hůř schne a pokud se nehýbu, mít na sobě morký triko není nic příjemnýho. Takže i na horách se převlékám po skončení denní etapy do suchého.

 

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...