Přejít na obsah

Rolex rozsiruje vyrobu


seaman

Doporučené příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, seaman napsal:

Tak onedlho sa dostane na kazdeho, Rolex stavia nove zavody, tak kto kupil ako investiciu, asi nebude stastny.

To zalezi na spouste faktoru. Napr. o kolik navysi vyrobu, kterych modelu a v jakem casovem horizontu. Take jaka bude poptavka a jestli prijde dalsi hypy cycle. Take dost zalezi jaky model kdo ma na "investici". Ja si osobne myslim, ze doba kdy "zajezd z Asie" nabehnul do obchodu a misto "dobry den" rikal "any Rolex" se blizi nenavratne ke konci. Take si ale myslim, ze nektere modely budou porad zajimave jako "investice". A tim nemyslim, ze to udela 10x, ale ze si budou dlouhodobe drzet rozumnou hodnotu, ktera bude porad nad retail + inflace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, seaman napsal:

Super, já jim fandím 👍 Vždyť se jedná o super kvalitní hodinky s velkou historií a navíc za parádní cenovku oproti konkurenci. Vždyť to co se poslední dobou dělo s těmi cenovkami už bylo totálně mimo mísu. Nebude nic lepšího než zajít do obchodu, chňapnout Suby v barvě dle dané nálady a v klidu s nimi odejít 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, matejcaha napsal:

To zalezi na spouste faktoru. Napr. o kolik navysi vyrobu, kterych modelu a v jakem casovem horizontu. Take jaka bude poptavka a jestli prijde dalsi hypy cycle. Take dost zalezi jaky model kdo ma na "investici". Ja si osobne myslim, ze doba kdy "zajezd z Asie" nabehnul do obchodu a misto "dobry den" rikal "any Rolex" se blizi nenavratne ke konci. Take si ale myslim, ze nektere modely budou porad zajimave jako "investice". A tim nemyslim, ze to udela 10x, ale ze si budou dlouhodobe drzet rozumnou hodnotu, ktera bude porad nad retail + inflace.

Pokud budou běžně dostupné u AD (nebo dostupné v horizontu měsíců) tak není důvod, proč by se měly prodávat nad retail.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, African napsal:

Super, já jim fandím 👍 Vždyť se jedná o super kvalitní hodinky s velkou historií a navíc za parádní cenovku oproti konkurenci. Vždyť to co se poslední dobou dělo s těmi cenovkami už bylo totálně mimo mísu. Nebude nic lepšího než zajít do obchodu, chňapnout Suby v barvě dle dané nálady a v klidu s nimi odejít 😁

Jsem na to zvedavej. Zajimalo by me jaka cast bohatych zakazniku to “kupuje” jen kvuli tomu investicnimu pohledu. Troufnu si rict ze velka. Az to bude bezne na krame, tak to najednou nikdo nebude chtit - zbydou jen ty borci co je chteji nosit a i tak se ta mnozina zmensi, prece jenom je to balik penez. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu trochu spekulovat, ale postavi si moderni novou tovarnu s velkou robotizaci. Samozrejme se tim chlubit nebudou a furt budou tvrdit, ze je to montovano rucne a asi i zaver bude. Urcite to nedelaji kvuli tomu, ze by chteli uspokojit nadsence na waitlistech. Jinak v zahranici je Rolex v tech beznych kolekcich normalni znacka pro takovou tu vyssi stredni tridu. Pamatuju si jak jeden Swycar nad mym uzasem ze nosi rolady ledabyle na volno a ani je nema spravne narizene, odpovedel, ze to tam ma kazdy. 🤷🏻‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Dokusan napsal:

Pokud budou běžně dostupné u AD (nebo dostupné v horizontu měsíců) tak není důvod, proč by se měly prodávat nad retail.  

Moje teorie je, ze budou minimalne Daytony a mozna i GMT drzet "nad retailem". Potrebujou hype modely, aby lidi koupili neco jineho a "propracovali" se k tem nedostupnym. Nikdo mi nepresvedci, ze budou za dva roky Daytony na krame se slevou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, matejcaha napsal:

Moje teorie je, ze budou minimalne Daytony a mozna i GMT drzet "nad retailem". Potrebujou hype modely, aby lidi koupili neco jineho a "propracovali" se k tem nedostupnym. Nikdo mi nepresvedci, ze budou za dva roky Daytony na krame se slevou.

V roce 2011 v létě, jsem dostal na Daytony slevu ... bral jsem dvoje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz je hype, lebo su nedostupne, lebo sa predavaju nad retail, tak to skupuju zberatelia, investori, spekulanti… a nieco ostane aj na normalnych ludi, ktori to chcu nosit.

Akonahle bude dostatok, ceny nad retail nebudu, nebude dovod, odpadnu investori a spekulanti a mozno aj cast zberatelov, takze ostane skupina, ktora to chce nosit, aj ta sa mozno zmensi, kedze to bude bezna znacka.

Tolko moja teoria. Rolex sa vrati tam, kam patri a bude vesmir zase v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

“Předpokládá se, že nové výrobní kapacity zvýší roční produkci o 25%”.

Nejsem matematik, ale o kolik se teda sníží čekací doba? Nebo o kolik se zvýší šance na reálné zapsání na waitlist?

Rolby nikdy nebyly hodinky pro každého a nikdy nebudou. To že před 10 lety byly Suby na krámě, neznamenalo, že si je mohl koupit každý kdo o nich snil. Rolex nestaví novou fabriku proto, aby zvýšil produkci tak, že by tím nasytil trh a snížil zájem. Zvýší ji jen tolik, aby jich prodal víc, ale pořád neztratil auru exkluzivity. Nebo si fakt někdo myslí, že to je banda nýmandů co neumí počítat?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, matejcaha napsal:

Moje teorie je, ze budou minimalne Daytony a mozna i GMT drzet "nad retailem". Potrebujou hype modely, aby lidi koupili neco jineho a "propracovali" se k tem nedostupnym. Nikdo mi nepresvedci, ze budou za dva roky Daytony na krame se slevou.

 

Před hodinou, Jarett napsal:

V roce 2011 v létě, jsem dostal na Daytony slevu ... bral jsem dvoje :)

Taky jsem měl na 116520 & 116500 slevičku, 2015 & 2016.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, nickolas napsal:

“Předpokládá se, že nové výrobní kapacity zvýší roční produkci o 25%”.

Nejsem matematik, ale o kolik se teda sníží čekací doba? Nebo o kolik se zvýší šance na reálné zapsání na waitlist?

Rolby nikdy nebyly hodinky pro každého a nikdy nebudou. To že před 10 lety byly Suby na krámě, neznamenalo, že si je mohl koupit každý kdo o nich snil. Rolex nestaví novou fabriku proto, aby zvýšil produkci tak, že by tím nasytil trh a snížil zájem. Zvýší ji jen tolik, aby jich prodal víc, ale pořád neztratil auru exkluzivity. Nebo si fakt někdo myslí, že to je banda nýmandů co neumí počítat?
 

přesně tak, už jen to ze by zavedli pre-owned program a za dva roky by měli mít AD na kramech dostupnou většinu modelu je tak trochu vlhky sen :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

“Předpokládá se, že nové výrobní kapacity zvýší roční produkci o 25%”.
Nejsem matematik, ale o kolik se teda sníží čekací doba? Nebo o kolik se zvýší šance na reálné zapsání na waitlist?
Rolby nikdy nebyly hodinky pro každého a nikdy nebudou. To že před 10 lety byly Suby na krámě, neznamenalo, že si je mohl koupit každý kdo o nich snil. Rolex nestaví novou fabriku proto, aby zvýšil produkci tak, že by tím nasytil trh a snížil zájem. Zvýší ji jen tolik, aby jich prodal víc, ale pořád neztratil auru exkluzivity. Nebo si fakt někdo myslí, že to je banda nýmandů co neumí počítat?
 

Článek jsem si pečlivě přečetl a souhlasím s tebou do puntíku…
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Davis jestli to bylo na mě, tak samozřejmě, že by se i na dražbách držel punc exkluzivity a nedostupnosti ;)

Budu střílet hodně od boku, nevím úplně který model je nedostupnější než jiný, ale mohlo by to být třeba takto: Air-King třeba 2x do měsíce, OP 3x do měsíce, Milgauss 1x za dva měsíce, Daytony a GMT třeba 3x-4x do roka...? :)

Kdo by na dané dražbě zacinkal největším pytlem zlaťáků, tak by domů odcházel s Rolbama :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, xcmaniax napsal:

Jsem na to zvedavej. Zajimalo by me jaka cast bohatych zakazniku to “kupuje” jen kvuli tomu investicnimu pohledu. Troufnu si rict ze velka. Az to bude bezne na krame, tak to najednou nikdo nebude chtit - zbydou jen ty borci co je chteji nosit a i tak se ta mnozina zmensi, prece jenom je to balik penez. 

Myslím že větší část zákazníků je právě ta, co je chce nosit ale nekoupí je z důvodu waitlistů a přemrštěných cen. Rolex má dost veliký sortiment a myslím že si nechají prostor pro investiční hodinky, které udrží značku v exkluzivitě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...