Přejít na obsah

Pomoc mladé rodině


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

poslední roky zde nejsem moc aktivní, ale s mnohými z vás se znám osobně a pamatuju tu hodně. Vím, že se tu podpořilo už hodně dobrých věcí, sám se jich účastním, a tentokrát bych Vás chtěl požádat o podporu já. Ne pro sebe, ale pro jednu mladou rodinu z okolí, která si toho za poslední 2 roky zažila až příliš. Ale od začátku.

Když pominu, že za poslední měsíc v mém okolí zemřeli 3 mladí lidi - kolegyně 53 rakovina, minulý týden soused 50, kterýho srazilo auto na kole a zůstali po něm 2 děti 12 a 16, tak hlavně zítra má pohřeb mladej kluk 32 let, kterej má za sebou velmi pohnutej příběh, byl fakt schopnej, vypracoval se, pomáhal a světu by se rozdal.

Jedná se o Robina Striu, znal jsem ho osobně, byl to osvojený bratranec mých nejlepších kamarádů z dětství, strašně hodnej a schopnej kluk. Možná jste někteří mohli zachytit v médiích, psalo se o něm, byl jeden z významných mladých romů. Zemřel vemi rychle a náhle na celkem vzácnou urologickou chorobu.

https://cnn.iprima.cz/clanek-zemrel-reziser-robin-stria-velka-nadeje-romske-komunity-podilel-se-na-kampani-petra-pavla-208069

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/robin-stria-umrti-romsky-reziser-vzacna-nemoc-fournierova-gangrena.A230322_102452_brno-zpravy_krut

https://denikn.cz/minuta/1105501/

 

Vyrostl v rodině, které si ho osvojila a která si postuvně vzala 8 dětí z kojeňáků (brali si hlavně opuštěný polo-romský děti) a jsou to strašně fajn lidi, který ale zároveň neoplývají haldou peněz. Pokud by Vás zajímalo víc, kdysi bylo v pořadu na ČT. Robin byl jejich první a nejstarší osvojený dítě (červený tričko v náhledu).

 

Bohužel po něm zůstala manželka na mateřské s 2 letým dítětem a ani s ní se osud za poslední roky nemazlil. Za poslední 2 roky přišla o dědu, ale hlavně tátu, který se zabil v květnu 2021 na motorce a teď o manžela.

Její táta se zabil ve 48 letech po cestě z práce, když mu do cesty vyjel náklaďák s hlínou a on do něj narazil. Z celé motoparty co měl byl největší kliďas, nikdy nikam nespěchal a byl to obrovskej chlap s ještě větším sdrcem. Bohužel se tak nedožil ani svatby právě nejstarší dcery, kterou měli v létě 2021. Rodina měla 4 děti ze kterých 2 chodí ještě na základku. Takže trochu moc na holku, které bylo nedávno 20.

https://svitavsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/u-hradce-nad-svitavou-zahynul-motorkar-20210511.html

 

Sám přispívám, přispěl jsem 10k rodině už při tragedii v roce 2021 a chtěl jsem poprosit Vás, jestli byste nějakou pomoc nezvážili. Odkaz na sbírku je v mediích stejně jako víc informací o Robinovi, proč zemřel a jeho práci

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/nadejny-reziser-a-otec-rodiny-nahle-zemrel-na-vzacne-onemocneni

Díky všem i jen za to, když si to zde přečtete.

Jarda

P.S toto vlákno jsem založil s laskavým svolením Berta a ještě jednou díky moc za to, že tato komunita lidí existuje a že fungujeme jak fungujeme i přes všechny Vánoční hejty, nekorektní vtipy a vyhrocený diskuse ne jen o chronobundu

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jardo, 

a já si zase moc vážím lidí, jako jsi Ty (a spousta dalších lidí tady na fóru), kteří dokážou pomoci a nabídnout pomocnou ruku, když je toho potřeba. 

Svět je díky tomu o něco lepší místo pro život.

A abych nefilozofoval, něco málo jsem taky přispěl. Tak snad ty peníze aspoň trochu pomohou

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc kluci, moc si toho vazim. Jak jsem psal, me se to vlastne osobne az tak nedotyka, ale obe ty rodiny dobre znam a neni mi to jedno. Hlavne ta holcina sotva vykrocila do dospelyho zivota a podelalo se co mohlo. Zadny penize ji manzela ani tatu nevrati, ale pomuzou aspon neresit jiny problemy. Vim ze si spravovali nejakej hodne statej barak po prarodicich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert připnul téma

Je to tak, zrovna to co se kolem mě dělo poslední měsíc byly všichni hrozně fajn lidi. Holt asi měli na tomto světě brzo splněno...

Kolegyně byla neuvěřitelně lidská, vedu HR oddělení a schopnost její empatie byla daleko nad normálem. Vždycky byla usměvavá a měla ohromnou schopnost zpracovávat i negativní věci a filtrovat když se ji lidi snažili něco nabulíkovat. Neměla děti, ale lidi o který se starala ve firmě to myslím nahrazovali...


Soused sbíral starý kola (kdybych měl prostory, tak bych zkusil ukecat jeho manželku, ať se udělá muzeum, protože jich měl tuším desítky až stovky, postavil dokonce "repliku" kola Jana Tleskače a vyrobil několik unicyklů. Opravoval kola celýmu okolí a vlastně během toho co miloval i umřel...

Robina jsem znal od mlada, protože jsme se potkávali (byť velmi zřídka) díky kamarádům (skoro pravidelně u jejich babičky na Velikonoce), ale i díky hudbě, které se věnoval. Byl to strašně energickej kluk a vždycky mě hrozně bavilo si s ním i jen pokecat. Jeho manželka pochází z rodiny souseda - bydlím ve staré části obce, kde je ta komunita sousedů hodně usazená. Její babička je moje sousedka a s rodičema bydleli jen o 100m dál...

A ještě díky moc Bertovi, že to připnul v rámci témat nahoru, moc si toho vážím, protože jsem se zdráhal o to požádat a před chvílí mi sám volal pomalu s omluvou, že ho to napadlo až teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No seděl jsem nedávno s kámošem a povídá mi, chodili jsme na autobus do školy 4 kámoši ze sídliště a už jsme jen dva. Dva umřeli před vánocema ve 49 letech…. Toho jednoho jsem zdravil na obědě , neviděli jsme se tak 10 let, žil mimo čr a za pár dnů umřel, no děs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert odepnul téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...