Přejít na obsah

Rozborka Cal.68


Doporučené příspěvky

ten softík pro Android nevypadá zle. Ale pro iPhone jsem našel jen  Cuckoo Clock Calibration a je to popisované jako pro nastavování velkých kukaček. Nevíte někdo, jestli to je použitelné i pro hodinky?

Případně neznáte někdo nějakou použitelnou apku pro IOS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 23 hodinami, Bert napsal:

Po upgrade fóra  běží ještě procesy, které fotky zatím neukazují. Musíš vydržet.

Super, dik. Teda v buducnosti opät fotky budu k dispozicii? Vie sa aj kedy priblizne by mala byt migracia dat uplne ukoncena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 17. 6. 2014 v 17:30, skodna napsal:

Nevím přesně jak to popsat, nicméně problém je z druhé strany od rafiček pod ciferníkem a datumovým mechanismem je hřídel a na ní je nalisovaný hodinový kolo a to prokluzuje. Já jsem to řešil zmáčknutím jemnými štípačkami na cit, aby nedošlo k deformaci a mohla tím prolézt hřídel vteřinovky. Možná jsem se spletl v hodinovým kole, ale raději bych to zanesl k hodinářovi. Ten bude určitě vědět vocogoo.

Vies dat dake foto, ako si to myslel s tym komentarom? Vopred dik. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 6. 2014 v 23:23, mischa napsal:

stačí sundat ručky a cifr. datumové ústrojí a "utužit "minutovou trubku. je to běžná záležitost u pilně používaných hodinek. zkontrolovat to můžeš, když vytáhneš korunku a přeřizuješ čas, tak to jde velmi snadno, prakticky bez odporu. Je-li trubka utužená správně a necháš vytaženou korunku, hodinky by se měly za chvíli zastavit....

Vies dat dake foto, mam ten isty problem, ze datum nepreklapa a chcem si to svojpomocne opravit. Podla toho, co pises by to nemal byt velky problem. Vopred dik. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nemohu sloužit. Mám týden sundanou sádru z ruky a na hodinky se teď několik týdnů nedostanu, není čas. Starší fotky jsem prohledal, ale nic kloudného jsem nenašel. Budeš muset čekat, jestli sem někdo něco nedá, a nebo je pošli do léčebny a tam na to mrknou. Ono bez patřičného nářadí to vždycky stojí za prd. Více škody jak užitku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Prvne se pokousim o rozborku. Mam kalibr 66. A ze studijnich duvodu jednu skupinu demontuju a zase slozim. No a u hlavniho soukoli jsem narazil na to, jak tezky, filigransky je zasunout krokove kolo na sve misto, a jak to opakuju, vsiml jsem si, ze na krokovem kole jsou na hrideli 2 pastorky. Ale vypada to, ze funkci ma jen jeden. Na co je tam ten cerveny/vnitrni? Do jeho zubu nic nedoseda.
 

Jenom modry pastorek zapada do sekundoveho kola. Co mi unika? Nebo je ten cervene oznaceny pastorek vyuzity v jinem kalibru a jde proste o univerzalni krokove kolo a vyrobni uspory?

v prvnim prispevku jsou fotky kal.68 a situace je stejna, cerveny pastorek bez uzitku.

 

20240330_223431.thumb.jpeg.217218c5fe80bf102800b83bb7e3fbb0.jpeg

20240330_222936.jpeg.5d01ef7521c083a6090abb1751d7e842.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nerozumim. Ten pastorek (rikam to blbe?) je na hrideli krokoveho kola. Myslim, jake jine kolo vyuziva ozubeni cerveneho pastorku tim, ze do nej zapada svymi zuby? (Myslim, ze zadne, proto mi unika smysl toho ozubeni na vnitrni casti hridele krokoveho kola)

kdyz koukam na Ciechanowskiho prezentaci, tak tam na hrideli krokoveho kola vnitrni/cerveny pastorek neni a je tam hridel jen rozsirena. To je predpokladam vzhledem ke zminenemu beat ratu 28 800 ETA 2824

IMG_7511.thumb.jpeg.f53e9489b1ccdfc06ff175a6cf681c83.jpeg
 

IMG_7512.jpeg.34a7ad4bfc964c343ee2c8ffaa72ff39.jpeg

Upraveno uživatelem maama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cituji sám sebe: O ten červený "pastorek" se opírá krokové kolo ... nikoliv zabírá.
To krokové kolo je naražené na hřídelku a aby po ní nechodilo nahoru dolů, tak je tam kus materiálu z původního
polotovaru - pastorkoviny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, jasne, ted uz si rozumime. Diky.

Pri rozborce jsem si spis nez vzajemnych souher mezi koly vsimal toho, abych vyjimanou soucastkou neorval ty ostatni. A pak kdyz jsem tam krokove kolo vracel, tak jsem hledal, jaka dalsi soucastka se do tech zubu ma oprit, co mi tam chybi. Respektive jsem spis pochyboval, ze vracim krokove kolo na spravne misto, kdyz nevidim vztah ozubeni toho vnitrniho pastorku k nicemu jinymu, co uz tam je, a co tam budu vracet.

ted je to potvrzeny, ze je za tim spis vyrobni optimalizace, nez uzitek z ozubeni. Koukam na to vsechno poprve... a vidim, ze pristupu k vytvoreni tehoz je vic:

IMG_7515.jpeg.8b85a0e45d5ce947f7b645a78edecee7.jpeg
 

IMG_7521.thumb.jpeg.346edb6a63f583a42200d7aba8e74c34.jpeg

IMG_7520.thumb.jpeg.ce0c400396eeb62d721d0dc4a9b4e996.jpeg

IMG_7517.thumb.jpeg.a676b7458db800c71dc04eb4a2682e38.jpeg

 

IMG_7519.jpeg.2decd9ced0cdd0cc53cd0cfedb7fb429.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...