Přejít na obsah

Cibulee


Kubikula

Doporučené příspěvky

Čuste,chtel bych se dozvedět neco víc o těchto cibulích!!!

Mam je po pradědovi a prý byly vyrobeny na zakázku(liška na krytu->praděda se jmenoval Liška),hodinky normálne fungují,ručičky jsou neposškozene,sklo taky.Na ciferníku je napsáno:Frankonia Jagd,17 Rubis shockproof,made in germany!

 

Zajímal by mě původ těchto hodinek a také asi jejich hodnota a stáří...

 

THX za odpovedi!!!

 

post-1110-1231069116.jpg

post-1110-1231069139.jpg

post-1110-1231069152.jpg

post-1110-1231069162.jpg

post-1110-1231069162.jpg

post-1110-1231069176.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čuste,chtel bych se dozvedět neco víc o těchto cibulích!!!

Mam je po pradědovi a prý byly vyrobeny na zakázku(liška na krytu->praděda se jmenoval Liška),hodinky normálne fungují,ručičky jsou neposškozene,sklo taky.Na ciferníku je napsáno:Frankonia Jagd,17 Rubis shockproof,made in germany!

 

Zajímal by mě původ těchto hodinek a také asi jejich hodnota a stáří...

 

THX za odpovedi!!!

 

Vzhledem k tomu, ze hodinky maji kalibr Prim 66 a jestli je tam od prvopocatku, tak hodinky budou vyrobene az po roce 1965.

Jejich hodnotu bych videl pouze jen jako sentimentalni... (rodinna pamatka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Já je nehodlám prodávat jen jsem se chtěl informovat. A ješte drobný dotázek asi už nezjistím jestli je tam strojek už od prvopočátku nebo ano?

 

Podle toho jak je ten strojek tam nabastlen, tak si spise myslim, ze jde o nejake dilko hodinkare, ktery zrejme dostal za ukol je zprovoznit za kazdou cenu a tohle bylo nejlepsi na co se zmohl...

Navic korunka vypada jakoze ma tlacitko, coz v pripade kalibru Prim 66 je k nicemu, takze jestli to je skutecne tlacitko, tak je to dalsi indicie, ze nejde o puvodni kalibr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok. Díky za odpovědi. A chci se ještě zeptat vzhledem k tomu, že jsou hodinky vyrobeny (doufám že jako jedíné) mají vůbec nejakou peněžní hodnotu?? Pokud ano tak cca jakou. Prodávat je nehodlám ani bych to neudělal chci jen vědět jestli vlastním nějaké "Bohatství" :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domnívat se, že jsou vyrobeny na zakázku pouze kvůli podobnosti příjmení vašeho pradědy a vyobrazeného zvířete může býti zcestné. V loveckých potřebách a podobných obchodech je možno zakoupit mnoho výrobků se zvířecí tématikou. Například kdyby se můj strýček jmenoval Daněk, tak tam zajdu a vyberu si výrobek s vyobrazeným daňkem, dám mu ho třeba k narozeninám a vůbec jsem ho nemusel nechat vyrábět na zakázku.

 

Každopádně Vás nechci uvádět na zcestí, toto byla jen moje dedukce. :rolleyes:

Cenu odhadnout nedokážu, na to jsou tu jiní mistři.

Upraveno uživatelem Aldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například kdyby se můj strýček jmenoval Daněk, tak tam zajdu a vyberu si výrobek s vyobrazeným daňkem, dám mu ho třeba k narozeninám a vůbec jsem ho nemusel nechat vyrábět na zakázku.

A kdyby se ještě například můj strýček jmenoval Kolben, to by nám bylo ejchuchůůůůů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...